بلوک پوکه ای رقیب بلوک ماسه ای | کدام بلوک را از کجا بخریم؟

بلوک پوکه ای یا بلوک ماسه ای

بلوک پوکه ای یا بلوک سبک به بلوکی گفته می شود که در تولید آن تنها از افزودنی پوکه معدنی استفاده شده است. کارخانه بلوک سبک پوکه ای برای این که سود دهی مناسبی داشته باشد، باید در نزدیکی معادن پوکه احداث گردد. ویژگیهای فنی این محصول، دلیل بهره‌گیری فرآوان آن در صنعت ساختمان سازی شده است. با توجه به مشخصات فنی پوکه معدنی می توان فهمید که وزن کم پوکه مهمترین دلیل محبوبیت بلوک پوکه ای شده است. پوکه معدنی ویژگی‌های دیگری هم دارد که بلوک فرآوری شده با آن را متمایز می کند. بلوک سیمانی تولید شده از پوکه، وزن کم و ابعاد و شکل استانداردتری نسبت به بلوک سیمانی که با ماسه تولید شده است، دارد.

کارخانه های بلوک سیمانی در تبریز اصلی ترین عرضه کننده های بلوک های پوکه ای در ایران به دلیل داشتن معادن فراوان پوکه در آذربایجان شرقی می باشند. پس قطعا قیمت ارزانتر و  کیفیت بالاتری نیز نسبت به سایر کارخانه های ایران دارند.

خرید بلوک سبک ارزان

 بلوک پوکه ای چیست؟ 

بلوک سیمانی بیست سانت سه جداره

بلوک پوکه ای در مواد تشکیل دهنده خود از دانه های پوکه معدنی خرد شده به جای ماسه سنگ استفاده کرده است و در استفاده از آن محدودیت خاصی وجود ندارد. از بلوک‌ سیمانی پوکه تبریز در هر جای ساختمان ( حصار اصلی،  تیغه حصار برای دسته بندی مکان و در سقف ساختمان به همراه تیرچه و بلوک) می توان استفاده کرد. همچنین در تیغه های داخلی ساختمان، در دیوارهای اصلی بنا و  بلوک سقفی در سقف ساختمانها نیز این نوع بلوک ها بکار گرفته میشوند. در واقع بلوک های سبک تبریز تفاوت ظاهری و ساختاری خاصی با بلوک معمولی ندارد.

طبق بررسی های انجام شده بلوک پومیس یا همان بلوک پوکه ای وزن کمتری نسبت به انواع سایر بلوک ها دارد. هر سانتی متر مکعب از پوکه معدنی فقط 0.25 گرم وزن دارد. وزن پایین بلوک‌های پومیس به حدی است که می‌توان در نقش های گوناگون بهره‌گیری کرد. انواع مختلف بلوک سیمانی در کارخانه های تبریز تولید میشود که نمونه های آنها در سایر شهرها کمتر دیده می شود .

کاربرد بلوک پوکه ای تبریز

ویژگی های بلوک پوکه ای

بلوک سیمانی سبک تبریز

بلوک پومیس نسبت حجم به وزن بالاتری نسبت به بلوک سیمانی سنگین دارند. میزان تخلخل آنها با پوکه بین ۶۴ درصد تا ۸۵ درصد متغیر است. میزان تخلخل بالا اصلی ترین علت به کارگیری پوکه معدنی برای شیب بندی فضای درونی ساختمان باشد. از طرفی مقاومت بلوک‌ پوکه ای بالا است. پس به کارگیری بلوک پومیس در حجم وسیع ساخت و ساز باعث کاهش چشمگیر وزن سازه ها می شود.

پوکه معدنی بعد از خروج از دهانه آتشفشان و از دست دادن دی اکسید کربن، تبدیل به یک سنگ متخلخل سیاه رنگ یا حتی سفید رنگ می‌شود. پس  پوکه معدنی و به مراتب بلوک تولید شده از آن وزن بسیار پایینی دارد. طبق بررسی ها به دلیل قرار گرفتن مواد مذاب در داخل آتشفشان تحت درجه حرارت بسیار بالا, همه مواد سوختنی آنها از بین می‌رود و تنها ترکیباتی نسوز باقی می مانند. این ترکیبات به محصولات تشکیل شده از آن نیز انتقال داده می‌شوند. به همین دلیل، استفاده از بلوک پومیسی تبریز به معنی به کار بردن یک بلوک مقاوم در برابر حرارت و آتش سوزی است.

همانطور که پیداست دیوار ساخته شده با  بلوک‌ پومیس می‌تواند ساعت ها حرارت مستقیم با شدت زیاد را تحمل کند، پس بلوک تبریز که از پوکه معدنی ساخته شده است عایق صوت و گرما ست. قرار گرفتن هوای آزاد در ساختار بلوک‌های متخلخل به معنی بالا بردن مقاومت آنها در برابر انتقال حرارت است. همین وضعیت هم در مورد رسانایی صوتی وجود دارد و هوا به عنوان یک رسانای ضعیف عمل می‌کند.

استفاده از بلوک پومیس تبریز به دلیل ایجاد عایق مناسب برای صوت و گرما  نیاز به عایق اضافی کاملا بی معنی کرده است. پس با استفاده از محصولات پومیسی، هزینه عایق سازی ساختمان کاهش و حجم دیواره قابل کنترل است.

وزن بلوک پوکه ای

وزن بلوک پوکه ای برای اندازه های مختلف نسبت به سایز بلوک متفاوت است. اما در کل با وجود ملات خیلی زیادتر نسبت به نوع بلوک معمولی یا سنگین، اما وزن بسیار کمتری دارد، این ویژگی را مدیون استفاده از پوکه است. وزن بلوک های پوکه ای از 3 کیلوگرم شروع میشود تا 10 کیلوگرم که وزن بلوک 20 سانت پوکه ای است. مثلا وزن بلوک هفت سانت پوکه ای، 3.8کیلوگرم می باشد. در صفحات محصول ما، به دقت وزن هر سایز بلوک را برایتان درج کرده ایم.

کارخانه بلوک سبک

کارخانه بلوک سبک تبریز

 .کارخانه بلوک سبک در هر شهری قابل احداث است، افراد زیادی در شهرهایی نظیر تهران، تبریز، مشهد و چندین شهر بزرگ دیگر اقدام به تاسیس چنین مجموعه تولیدی کرده اند. استفاده از بلوک پومیس یا بلوک پوکه ای تبریز می‌تواند سطح اطمینان ساخت و ساز شما را از لحاظ کیفیت و ایمنی به شیوه چشمگیری افزایش دهد. در آذربایجان شرقی ومخصوصا در تبریز یا بستان آباد، کارخانه های تولید کننده زیادی مشغول تولید بلوک سیمانی به روش های مختلف می باشند. بلوک تولید شده با دستگاههای دستی از لحاظ ظاهر و کیفیت یارای مقابله با تولیدات کارخانه های بلوک سیمانی با دستگاههای اتوماتیک نخواهند بود.

بلوکی که دستگاه اتوماتیک تولید میکند پرس شده و از لحاظ ظاهر بسیار استاندارد و از لحاظ کیفیت هم بسیار مقاوم تر در برابر هر آسیبی می باشد. آلوکا یکی از کارخانه های مطرح تولید بلوک های پوکه ای سبک تبریز می باشد که تولیدات خود را منطبق با آخرین استانداردهای صنعت ساختمان سازی روانه بازار میکند. محصولات بتن آلوکا چه در زمینه بلوک پوکه و چه در شاخه تولید پوکه معدنی هم ردیف با محصولات مشابه کارخانه های درجه یک کشور می باشد.

قیمت بلوک پوکه ای

این همه از بلوک پوکه تعریف کردیم اما چیزی راجب مناسب بودن یا نبودن قیمت آن نگفتیم!! اگر قیمت این نوع بلوک را با بلوک های لیکا، یونولیت دار و هبلکس بسنجیم، قیمت تقریبا یک سوم این نوع بلوک هاست، در حالیکه کیفیت و کارایی همان است، مثلا بلوک یونولیت دار حدود 20 هزار تومان است، بلوک پومیسی حدود 6500 تومان است، از لحاظ کارایی هم چون این محصول با پوکه که توف آتشفشانی عایق صوت و حرارت است ساخته شده است، به جرات می توانیم بگوییم که کارایی بالاتری هم نسبت به یونولیت دار دارد.

ضمانت کیفیت، نشکن بودن و کارایی این بلوک ها را بتن آلوکا کتبی انجام می دهد، این در حالیست که قیمت این محصول یک سوم محصولات نام دار بلوک سیمانی است، به همین خاطر امروزه هر ساختمانی که میبینید با بلوک سبک پوکه ای، دیوارچینی شده است، مگر ساختمان هایی که مربوط به افراد مرفه جامعه است. البته آنها نیز از همین محصول به وفور استفاده می کنند. برای اطلاع دقیق از قیمت بلوک پوکه ای به لینک زیر مراجعه کنید.

قیمت بلوک سیمانی سبک

لیست چند کارخانه مطرح بلوک پومیس در تبریز:

در تبریز و حومه آن کارخانه های بلوک پوکه ای زیادی فعالیت میکنند که بلوک تبریز متنوع را با کیفیت و قیمت خوب به بازار ساختمان عرضه میکنند. یکسری کارخانه بلوک سیمانی سبک در تبریز، به نام و برند هستند که به کل سطح کشور بلوک تبریز را عرضه میکنند. این بلوک سازی ها، بلوک پوکه را با شکل ها و اندازه های مختلف در قیمت های متفاوت بسته به نیاز و توان خرید مشتری به او پیشنهاد می دهند. در جدول زیر با تعداد محدود ولی سرشناس کارخانه بلوک سبک تبریز آشنا خواهید شد که محصولات با کیفیت را با قیمت های متفاوت را عرضه میکنند. 

کارخانه های بلوک پوکه ای در تبریز

  نام آدرس سایت  زمینه فعالیت
کارخانه بتن آلوکا تبریز https://betonaloka.com  انواع بلوک سیمانی پوکه ای, پوکه معدنی
گروه آذرسهند azarsahandgroup.com بلوک سیمانی
بتن سبک بهنام behnambeton.ir بلوک سیمانی 

مدیر سایتAuthor posts

نگار زمانی هستم، دانش آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: [email protected]

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ سوالات شما در واتس آپ

در تماس باشید