کارخانه بلوک سبک پوکه ای

  بلوک سبک پوکه ای

بلوک سبک پوکه ای بتن آلوکا در تبریز

بلوک سبک پوکه ای به بلوکی گفته می شود که در تولید آن تنها از افزودنی پوکه معدنی استفاده شده است. کارخانه بلوک سبک پوکه ای برای این که سوددهی مناسبی داشته باشد، باید در نزدیکی معادن پوکه احداث گردد.

ویژگیهای فنی بلوک پوکه ای، دلیل بهره‌گیری فرآوان آن در صنعت ساختمان سازی شده است. با توجه به مشخصات فنی پوکه معدنی می توان فهمید که وزن کم پوکه مهمترین دلیل محبوبیت بلوک پوکه شده است.

پوکه معدنی ویژگی‌های دیگری هم دارد که بلوک فرآوری شده با آن را متمایز می کند. بلوک سیمانی تولید شده از پوکه، وزن کم و ابعاد و شکل استانداردتری نسبت به بلوک سیمانی که با ماسه تولید شده است، دارد.

کارخانه های بلوک سیمانی نوع سبک در تبریز اصلی ترین عرضه کننده های بلوک نوع پوکه ای در ایران به دلیل داشتن معادن فراوان پوکه در آذربایجان شرقی می باشند. پس قطعا قیمت ارزانتر و  کیفیت بالاتری نیز نسبت به سایر کارخانه های ایران دارند.

خرید بلوک سبک ارزان

 کاربرد بلوک سبک تبریز :  

بلوک سیمانی بیست سانت سه جداره

بلوک سبک پوکه ای از دانه های پوکه معدنی خرد شده به جای ماسه سنگ بهره‌گیری شده است و در استفاده از آن محدودیت خاصی وجود ندارد. از بلوک‌ پوکه ای تبریز در هر جای ساختمان ( حصار اصلی،  تیغه حصار برای دسته بندی مکان و در سقف ساختمان به همراه تیرچه و بلوک) می توان استفاده کرد. همچنین در تیغه های داخلی ساختمان، در دیوارهای اصلی بنا و  بلوک سقفی در سقف ساختمانها نیز این نوع بلوک ها بکار گرفته میشوند. در واقع بلوک های سبک تبریز تفاوت ظاهری و ساختاری خاصی با بلوک معمولی ندارد.

طبق بررسی های انجام شده بلوک پومیس یا همان بلوک پوکه ای وزن کمتری نسبت به انواع سایر بلوک ها دارد. هر سانتی متر مکعب از پوکه معدنی فقط 0.25 گرم وزن دارد. وزن پایین بلوک‌های پومیس به حدی است که می‌توان در نقش های گوناگون بهره‌گیری کرد. انواع مختلف بلوک سیمانی در کارخانه های تبریز تولید میشود که نمونه های آنها در سایر شهرها کمتر دیده می شود .

کاربرد بلوک پوکه ای تبریز

ویژگی های بلوک سبک پوکه ای

بلوک سیمانی سبک تبریز

بلوک سبک پوکه ای نسبت حجم به وزن بالاتری نسبت به بلوک سیمانی سنگین دارند. میزان تخلخل آنها با پوکه بین ۶۴ درصد تا ۸۵ درصد متغیر است.

 میزان تخلخل بالا اصلی ترین علت به کارگیری پوکه معدنی برای شیب بندی فضای درونی ساختمان باشد.

از طرفی مقاومت بلوک‌ پوکه ای بالا است. پس به کارگیری بلوک پوکه ای در حجم وسیع ساخت و ساز باعث کاهش چشمگیر وزن سازه ها می شود.

پوکه معدنی بعد از خروج از دهانه آتشفشان و از دست دادن دی اکسید کربن، تبدیل به یک سنگ متخلخل سیاه رنگ یا حتی سفید رنگ می‌شود.

پس  پوکه معدنی و به مراتب بلوک پوکه ای تولید شده از آن وزن بسیار پایینی دارد.

طبق بررسی ها به دلیل قرار گرفتن مواد مذاب در داخل آتشفشان تحت درجه حرارت بسیار بالا,همه مواد سوختنی آنها از بین می‌رود و تنها ترکیباتی نسوز باقی می مانند.

این ترکیبات به بلوک پوکه ای هم انتقال داده می‌شوند.

به همین دلیل، استفاده از بلوک پوکه ای تبریز به معنی به کار بردن یک بلوک مقاوم در برابر حرارت و آتش سوزی است.

همانطور که پیداست دیوار ساخته شده با  بلوک‌ سبک پوکه ای می‌تواند ساعت ها حرارت مستقیم با شدت زیاد را تحمل کند.

بلوک پومیس تبریز که از پوکه معدنی ساخته شده است عایق صوت و گرما ست.  

قرار گرفتن هوای آزاد در ساختار بلوک‌های متخلخل به معنی بالا بردن مقاومت آنها در برابر انتقال حرارت است.

همین وضعیت هم در مورد رسانایی صوتی وجود دارد و هوا به عنوان یک رسانای ضعیف عمل می‌کند.

استفاده از بلوک پوکه ای تبریز به دلیل ایجاد عایق مناسب برای صوت و گرما  نیاز به عایق اضافی کاملا بی معنی کرده است.

پس ب ااستفاده از بلوک تبریز هزینه عایق سازی ساختمان کاهش و حجم دیواره قابل کنترل است.

چرا مهندسین ساختمان خرید بلوک نوع پوکه ای را الزامی کرده اند؟

کارخانه بلوک سبک

کارخانه بلوک سبک تبریز

 .کارخانه بلوک سبک در هر شهری قابل احداث است، افراد زیادی در شهرهایی نظیر تهران، تبریز، مشهد و چندین شهر بزرگ دیگر اقدام به تاسیس چنین مجموعه تولیدی کرده اند

.استفاده از بلوک پومیس یا بلوک پوکه ای تبریز می‌تواند سطح اطمینان ساخت و ساز شما را از لحاظ کیفیت و ایمنی به شیوه چشمگیری افزایش دهد

در آذربایجان شرقی ومخصوصا در تبریز یا بستان آباد، کارخانه های تولید کننده زیادی مشغول تولید بلوک سیمانی به روش های مختلف می باشند.

بلوک پوکه ای تولید شده با دستگاههای دستی از لحاظ ظاهر و کیفیت یارای مقابله با تولیدات کارخانه های بلوک سیمانی با دستگاههای اتوماتیک نخواهند بود.

چون بلوک پوکه ای که دستگاه اتوماتیک تولید میکند پرس شده و از لحاظ ظاهر بسیار استاندارد و از لحاظ کیفیت هم بسیار مقاوم تر در برابر هر آسیبی می باشد.

آلوکا یکی از کارخانه های مطرح تولید بلوک های پوکه ای سبک تبریز می باشد که تولیدات خود را منطبق با آخرین استانداردهای صنعت ساختمان سازی روانه بازار میکند.

محصولات بتن آلوکا چه در زمینه بلوک پوکه ای و چه در شاخه تولید پوکه معدنی هم ردیف با محصولات مشابه کارخانه های درجه یک کشور می باشد.

برای مشاوره فنی با کارشناسان بتن آلوکا، با شماره های ذکر شده در سایت http://betonaloka.com  تماس بگیرید.  

قیمت بلوک سیمانی در سال 99

لیست چند کارخانه مطرح بلوک پومیس در تبریز:

در تبریز و حومه آن کارخانه های بلوک پوکه ای زیادی فعالیت میکنند که بلوک تبریز متنوع را با کیفیت و قیمت خوب به بازار ساختمان عرضه میکنند.

یکسری کارخانه بلوک سیمانی سبک در تبریز، به نام و برند هستند که به کل سطح کشور بلوک پوکه ای تبریز را عرضه میکنند.

این بلوک سازی ها بلوک پوکه ای تبریز را با شکل ها و اندازه های مختلف در قیمت های متفاوت بسته به نیاز و توان خرید مشتری به او پیشنهاد می دهند.

در جدول زیر با تعداد محدود ولی سرشناس کارخانه بلوک سبک تبریز آشنا خواهید شد که محصولات با کیفیت را با قیمت های متفاوت را عرضه میکنند. 

کارخانه های بلوک سیمانی پوکه ای در تبریز

      نام آدرس سایت  زمینه فعالیت

 

کارخانه بتن آلوکا تبریز

 

https://betonaloka.com تولید انواع بلوک سبک پوکه ای-بلوک سیمانی سبک-پوکه معدنی
گروه آذرسهند

azarsahandgroup.com

تولیدکننده انواع بلوک سیمانی و سنگفرش ...

بتن سبک بهنام

http://www.behnambeton.ir بلوک سیمانی و مصالح ساختمانی پایه

 

پاسخ سوالات شما در واتس آپ

در تماس باشید