بلوک سیمانی سنگین

بلوک سنگین

بلوک سیمانی سنگین بخریم یا بلوک سیمانی سبک؟ شما نیاز به شناخت دقیق این دو محصول دارید. هر کدام از انواع بلوک های سیمانی برای کاربرد خاصی تولید و عرضه شده اند. نمی توان یک گروه از انواع بلوک سیمانی را توصیه کرد. به نیاز و پروژه شما بستگی دارد که کدام نوع بلوک سیمانی را خریداری فرمایید. بلوک سنگین سیمانی همانطور که از اسمش پیداست دارای وزن زیادتری نسبت به مصالح سبک وزن است. در بخش های این مقاله به شما اطلاعاتی ارائه خواهیم کرد که تصمیم گیری را آسان نماید.

قيمت بلوک سیمانی

انواع بلوک سیمانی دو نوع پرکاربرد دارد

1-بلوک سیمانی سبک

بلوک سیمانی سبک متشکل از پوکه معدنی (پوکه معدنی آلوکا بهترین پوکه سفید بستان آباد) و سیمان است . تخلخل ماسه یا هر افزودنی دیگری، باعث کاهش کیفیت و بهای بلوک سیمانی میشود.

قیمت بلوک سبک دیواری در تبریز

2-بلوک سنگین سیمانی

به بلوک سیمانی سنگین، بلوک سنگین بتنی یا بلوک باغی هم گفته می شود و کاربردهای ویژه به خویش را دارد. به این دلیل بلوک باغی گفته می شود چون این بلوک ها مناسب و اغلب برای حصارکشی باغات تولید می شوند. بلوک سنگین حاصل از تخلخل ماسه، سیمان و آب است. ماسه وزن بالایی نسبت به پوکه معدنی دارد. قیمت ماسه نسبت به پوکه معدنی ارزانتر نیز می باشد. در نتیجه بلوک ماسه ای یا بلوک سنگین سیمانی قیمت پایین تری نسبت به بلوک سبک دارد. بلوک سنگین سیمانی اکثر برای حصارکشی باغات خریداری می شود. کیفیت بلوک های سنگین نیز به دستگاه و قالب سازنده بستگی دارد.

بلوک سيماني باغي یا بلوک سنگین سیمانی

بلوک سيماني باغي يا بلوک سيماني سنگين داراي ابعاد بزرگتر و وزن سنگين تر نسبت به بلوک هاي سبک سيماني مي باشد. وقتي اندازه و ابعاد قالب بلوک بزرگ باشد سرعت ديوارچيني زيادتر شده و مدت زمان ديوارچيني کاهش مي يابد. در متراژهاي بزرگ نظير باغات، بايد از بلوک هاي با قالب بزرگ و نسبتا ارزان استفاده کرد. چون در اين صورت هزينه و زمان اجراي کار کمتر و کوتاهتر مي شود. ملات بلوک سيماني ماسه ای، سيمان، ماسه و آب مي باشد.

اين مواد بعد از ترکيب شدن با هم در قالب هاي بلوک سنگين ريخته شده و توليد مي شوند. توليد بلوک سيماني سنگین معمولا با دستگاه تخم گذار قديمي انجام مي شود. ماسه به عنوان افزودني اصلي بلوک هاي سيماني باغي شناخته مي شود. بلوک سيماني ماسه ای بدليل مزيت هاي خاص خود بسيار پرکاربرد در حصارکشي باغات مي باشد.

دلايل کاربرد بلوک سيماني سنگين در حصارکشي باغات

همانطور که در قسمت قبلي بيان شد بلوک سيماني باغي از ماسه تشکيل شده است. ماسه به دليل ارزان بودن و همچنين در دسترس بودن در صنعت بلوک سازي بسيار استفاده مي شود. استفاده از ماسه براي بعضي مصارف نظير توليد بلوک سيماني سنگین بسيار مناسب و به صرفه است. ولي در برخي موارد هم متاسفانه بعضي از بلوک سازان به دليل ارزان بودن ماسه، آن را در ترکيب ملات هاي بلوک هاي سبک قاطي مي کنند. نتيجه اين کار توليد بلوک سبک بي کيفيت با قيمت بالاست که اين مورد هم از لحاظ وجدان کاري و هم از لحاظ کيفيت کاري بسيار ناخوشايند مي باشد.

بلوک سيماني سنگين براي حصارکشي باغات به دلايل زياد مناسب است. به برخي دلايل نظير ارزان قيمت بودن و در دسترس بودن در لابه لاي مطالب قبلي اشاره شد. به چند مورد هم با توضيح در زير اشاره خواهيم کرد. طبق مزيت ارزان و در دسترس بودن، هزينه حصارکشي با بلوک سيماني سنگين کمتر از حصار کشي با بلوک سبک سيماني است. حتي ماسه چون در دسترس عموم است، بعضي ترجيح مي دهند اين بلوک ها را در محوطه خود باغ، توليد و به مصرف برسانند. بلوک هاي سيماني سنگين با توجه به اسمش، وزن زيادي دارند، در نتيجه ديوار باغات محکم، قرص و مقاوم خواهد بود.

معمولا متراژ باغات وسيع و ارتفاع ديوارها زياد مي باشند، اگر از بلوک سيماني سنگين استفاده شود، به دليل ابعاد بزرگتر و ارتفاع بيشتر اين بلوک، سرعت ديوارچي بسيار زياد شده و کار حصارکشي باغ، خيلي زود به اتمام ميرسد. مزاياي متعدد ديگري مي توان برشمرد که انتخاب بلوک سيماني سنگين را براي حصارکشي باغات تاييد مي کنند.

مصالح ساختمانی ارزان قیمت

تفاوت مهم بلوک سیمانی سنگین با بلوک سبک سیمانی تفاوت اصلی بلوک سبک شده سیمانی و بلوک سنگین سیمانی در ریزدانه هایی است که با سیمان ترکیب میشوند. ریزدانه های بلوک سبک، پومیس یا اسکوریا یا پوکه معدنی میباشد اما ریز دانه های ترکیبی بلوک سیمانی سنگین، ماسه می باشد. دانه های معدنی پوکه از معادن طبیعی (معدن پوکه سفید آلوکا) استخراج میشود. پومیس خاکستر مواد آتشفشانی است که جذب آب زیاد پایینی و چسبندگی مناسب با سیمان دارد.

اگر چسبندگی ریز دانه و سیمان زیادباشد کارخانهی فرآوری کننده بلوک سبک ناچار میشود برای رفع مشکل، میزانی شن و ماسه به ترکیب بلوک اضافه کند. افزودن شن و ماسه وزن بلوک را افزایش میدهد و هم چنین ضریب انتقال صوت و حرارت را بالا میبرد. از لحاظ پایداری،مقاومت در برابرحرارت و هم چنین عایق صدا بودن، بلوک سیمانی سنگین از بلوک سبک ضعیف تراست.

همچنین بلوک سبک دارای کیفیت بالای جذب آب و نم میباشد. کیفیت بلوک سنگین به دستگاه و قالب سازنده بستگی دارد. بلوک سنگین سیمانی اغلب برای حصارکشی زمین هایی با متراژ بزرگ و دیوارکشی های مرتفع مناسب و خریداری می شوند. ولی در کل می توان گفت که کیفیت و ظاهر بلوک سبک سیمانی خیلی بهتر از بلوک سیمانی سنگین می باشد. البته خرید بلوک سنگین سیمانی یا بلوک سبک سیمانی کاملا سلیقه ای می باشد و بسته به نیاز و بودجه مشتری پیشنهاد می شود.

بلوک سبک چیست؟ 

قيمت بلوک سيماني باغي

بلوک سیمانی باغی

قيمت بلوک سيماني باغي با توجه به ابعاد بزرگ و وزن آن، بسيار مناسب مي باشد. بلوک هاي سيماني باغي معمولا در فضاهاي غيرکارگاهي يا فضاهاي باز که نياز به امکانات خاصي ندارند توليد مي شوند. به همين خاطر چون توليد بلوک سيماني سنگين هزينه بر نيست قيمت بلوک سيماني سنگین به مراتب کمتر و به صرفه تر است. اما قيمت ماسه هم مثل قيمت پوکه روز به روز تغيير ميکند و ما نمي توانيم يک قيمت قطعي براي بلوک سيماني سنگین ارائه دهيم.

ولي کارشناسان بتن آلوکا هر روز سعي ميکنند قيمت هاي به روز را از بلوک سازان مختلف جويا شوند و به شما عزيزان انتقال دهند. جهت قيمت گيري دقيق و محاسبه هزينه ديوار کشي باغ خود به لينک زير مراجعه فرماييد.

مصالح مناسب برای دیوار

مدیر سایتAuthor posts

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.