بلوک نیوجرسی یا بلوک سیمانی وسط جاده چیست؟

بلوک نیوجرسی

این محصول در واقع بلوک نیست یک قطعه بتنی یا پلاستیکی جداکننده است که در ایالت نیوجرسی برای اولین بار تولید شده است و در خیابان ها، پارک ها، پارکینگ ها و… مور استفاده قرار می گیرند. چون ملات و روش ساخت جداکننده نیوجرسی بتنی شبیه تولید بلوک سیمانی است، از آن به بلوک نیوجرسی یا وسط جاده نیز یاد می کنند. اما نیوجرسی پلاستیکی کاربرد و نام مختص خود را دارا می باشد. بیشترین کاربرد و هدف از طراحی این محصول، به عنوان عامل مانع شونده برای عبور خودروها و… است.

اگر مایل باشید می توانید برای کسب اطلاعات کافی، انواع بلوک سیمانی دیگر، نظیر بلوک سبک را بطور کامل در لینک درج شده بشناسید.

مواد لازم برای تولید بلوک سیمانی وسط جاده

•    سیمان
•    اتصالاتی نظیر میلگرد
•    ماسه یا سایر افزودنی های قابل استفاده
•    آب
•    قالب ساخت نیوجرسی استاندارد عموما 6 متری

مراحل تولید بلوک سیمانی وسط جاده

در ساخت موانع بتنی وسط جاده باید از دقیقاً از مواد مشخص شده استفاده نمود و ضخامت کامل آنها را به دقت بررسی و لحاظ کرد، به طوری که بتن باید کاملا یکنواخت گردد تا در مواقع حساس باعث آسیب به خودرو و افراد نگردد و کیفیت آن مطابق با استاندارد ملی و الزامات سازمان استاندارد باشد.
نسبت آب / سیمان (W / C) باید به 0.4 محدود شود، بتن تولید شده باید به اندازه کافی ارتعاش و متراکم شود حتی اگر از بتن با تراکم بالا استفاده کنیم تا در مخلوط کردن به مقاومت و فشار فشاری  n / mm 2 5 برسیم. دمای تولید بلوک نیوجرسی باید حدود 5 تا 32 درجه سانتیگراد باشد.

کاربرد بلوک نیوجرسی

•    در پروژه های راه سازی به عنوان مانع استفاده می شود.
•    در جاده ها به منظور چند باند کردن استفاده می شود.
•    در پارکینگ ها به عنوان مانع عبور خودروها استفاده می گردد.
•    در پلیس راه ها جهت کنترل وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرند.
•    به عنوان سیل بند در مسیر های مسیل مورد استفاده قرار می گیرند.
و خیلی کاربردهای دیگر..

مزایای موانع پلاستیکی نسبت به بلوک نیوجرسی

ماع پلاستیکی وسط جاده

1.    برای داشتن حداکثر دوام و امنیت می توان موانع پلاستیکی را با آب پر کرد
2.    در صورت خالی بودن، موانع قابل پر شدن آب به راحتی جا به جا می شوند، جابجایی آسان، آنها را به مانع ایده آل برای پروژه های کوتاه مدت تبدیل می کند.
3.    موانع پلاستیکی برای افزایش دید و ایمنی مناسب تر هستند جون در رنگهای متنوعی تولید می گردند.
4.    موانع پلاستیکی در چندین سبک و اندازه متناسب با هر کاربردی موجود است.
5.    مشاغل کوچک یا پروژه های کوتاه مدت اغلب نمی توانند هزینه موانع بلوک نیوجرسی را پرداخت کنند. در چنین مواردی، موانع پلاستیکی در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند، زیرا به راحتی قابل جابجایی هستند و برای حمل آنها در تعداد کم، نیازی به کامیون یا جرثقیل نیست. موانع پلاستیکی نیوجرسی از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است زیرا می تواند برای پروژه های جاده ای، مناطق ساختمانی، رویدادهای خاص ، شرایط اضطراری و سایر موارد مورد استفاده مجدد قرار گیرد. پلاستیک دوام بالا و قیمت کمتری دارد. در لینک زیر قیمت انواع بلوک سیمانی بصورت عمده و خرده برای شهرهای مختلف تشریح شده است.

قیمت بلوک سیمانی روز

مدیر سایتAuthor posts

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *