رنگ زدن بلوک سیمانی یا دیوار بلوکی

رنگ زدن بلوک سیمانی

سالها ثابت شده است که بلوک های سیمانی، زمینه مناسبی برای پذیرش طیف وسیعی از تمام کارها از جمله گچ کاری، رنگ کاری و کاشی است. برای کاربرد موفقیت آمیز و نتایج طولانی مدت رنگ زدن بلوک، تهیه صحیح سطح پس زمینه و انتخاب نوع مواد کاربردی برای بلوک، بسیار مهم است.
بلوک های بافت استاندارد به دلیل بافت باز برای رنگ آمیزی مستقیم در نظر گرفته نشده اند اما در صورت تمایل رنگ را می پذیرند. به طور مشابه، بلوک های دارای سطوح صاف، رنگ آمیزی مستقیم را می پذیرند. اما دیوارهای تازه ساخته شده کمی مرطوب هستند و باید قبل از استفاده از رنگ کاری، خشک شوند. 

 قیمت بلوک سبک سیمانی

نکات کلی رنگ زدن بلوک سیمانی

•    سطح باید تمیز و عاری از گرد و غبار و آوار باشد.
•    اولین لایه رنگ آمیزی بلوک می تواند کمی نازک تر باشد (بیش از 10٪ نازک نباشد) و بگذارید خشک شود.
•    پوشش نهایی باید ضخامت نرمال داشته باشد.

رنگ زدن دیوار بلوکی

یک دیوار بلوک سیمانی که به درستی رنگ آمیزی شده باشد، برای سالها عملاً بدون تعمیر و نگهداری، پایدار خواهد بود، اما همان دیواری که به درستی رنگ نشده باشد، می تواند کابوسی برای نگهداری باشد. فقط چند تفاوت اساسی بین کار خوب و بد در رنگ زدن بلوک وجود دارد.
ملاحظات اصلی که باید در مورد آنها دقت کنید، جدید بودن کار، وضعیت نهایی و نوع بلوک سیمانی است. با دو نوع بلوک سیمانی سبک، صاف و شکاف دار روبرو خواهید شد. اختلاف بافت، به شدت میزان آغازگر و رنگ نهایی را تغییر می دهد. برای مثال، بلوک شکاف دار که در مقایسه با بلوک صاف به دو برابر پرایمر جهت رنگ آمیزی بلوک احتیاج دارد. 

چگونه بلوک سیمانی را رنگ کنیم؟

رنگ آمیزی دیوار بلوکی، همیشه با از بین بردن گرد و غبار، خاک و تمام رنگ های سست یا لایه بردار شروع می شود. هر دو سطح بلوک داخلی و خارجی نیاز به توجه یکسان به جزئیات دارند. برای رنگ زدن بلوک سیمانی لازم است که تمام خاک و ملات سست روی آن را با شستشوی تحت فشار بردارند. 
دیوارهای رنگ شده از قبل هم باید با چاقوی بتونه سفت یا لیسه از هر نوع رنگی پاک و  با برس سیمی تمیزتر شوند. هرگونه رنگ شل باقی مانده باید دستی حذف شود. همچنین، هر رسوب چربی یا روغنی باید با تری سدیم فسفات تمیز شود.
بلوک نباید در معرض آب و رطوبت باشد. آب ساده باعث از بین رفتن رنگ و سست شدن بلوک می شود و رسوب سفید رنگ می تواند روی بلوک بتونی تشکیل شود که در اثر نفوذ آب در داخل بلوک ایجاد می شود. پس از از بین بردن رسوبات، از نشت یا عدم وجود آب در آن مطلع شوید و تعمیرات لازم را انجام دهید. کلیه تعمیرات باید پس از شستشوی تحت فشار انجام شود.

شستشوی تحت فشار دیوار بلوکی 

یک شستشوی خوب بعداً باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود. عجله نکنید ، شستشوی تحت فشار آسانتر از خراشیدن دستی رنگ شل است. تمام تلاش شما از شستشوی تحت فشار دیوار بلوکی برای از بین بردن گرد و غبار ، خاک و تکه های سست ملات جهت رنگ زدن بلوک است. تحت فشار خفیف ، 1500 – 2000 psi ، تمام آنچه لازم است است. به صورت افقی ، عقب و جلو شستشو کنید. از بالا شستشو را شروع کنید و  پایین بروید.
در دیوارهای از قبل رنگ آمیزی شده، بیشتر تمرکز جهت از بین بردن تمام رنگهای شل یا لایه بردار و ارزیابی کامل وضعیت بلوک است. اگر در حین شستشو رنگ پوست پاک شد، به دنبال لبه رنگ شل ادامه دهید. سعی کنید آب زیر آن را تزریق کنید تا حد امکان بلند شود. نوک اسپری می تواند در فاصله 6 تا 8 اینچ از سطح باشد تا فشار آب متمرکز شود. این روش را با الگوی شستشوی عمودی دنبال کنید.
به منظور ایجاد بیشترین چسبندگی و بهترین عملکرد در رنگ آمیزی دیوار بلوکی، لازم است کلیه درزگیری قبل از رنگ زدن بلوک انجام شود. مواد مورد نیاز برای درزگیری، میله پشتدار کف و درزگیر پلی اورتان باید استفاده کرد است. میله پشتی باید کمی ضخیم تر از اتصال انبساطی باشد، به عنوان مثال – اتصال 3/4 اینچی به میله پشتی 1 اینچ کف نیاز دارد.
درزگیرهای پلی یورتان بسیار چسبناک بوده و باید از یک قاشق پلاستیکی برای صاف کردن درزگیر استفاده کنید. درزبندی پنجره ها و درها در دیوارهای بلوک های سیمانی مانند درزگیری در هر سطح داخلی یا خارجی است.

آغاز رنگ زدن بلوک

قبل از رنگ زدن دیوار بلوکی، دقت کنید که بلوک سیمانی بدون رنگ باید با پرایمر اکریلیک، بتونه کاری شود. عملکرد اصلی پرایمر پر کردن منافذ و خنثی سازی PH بالا است. پرایمر اکریلیک بلوک را می توان هنگام تمیز کردن و آماده سازی صحیح، روی بلوک سیمانی رنگ شده با اکریلیک یا لاتکس قرار داد. 

رنگ آمیزی بلوک

رنگ-زدن-دیوار-بلوکی

هر رنگ با کیفیت بالا را می توان از روی پرایمر استفاده کرد ، اما انواع خاصی از رنگ ها با گذشت زمان عملکرد بهتری دارند. بهترین مطلق برای استفاده در خارج ، رنگ الاستومری است . بهترین انتخاب بعدی جهت رنگ آمیزی بلوک سیمانی، رنگ براق 100٪ اکریلیک، نیمه براق یا ساتن است. سطوح داخلی می توانند هر نوع براق متناسب با دکوراسیون شما را دریافت کنند.
در فضای داخلی انتخاب رنگ شما به استفاده از دیوار ، اتاق یا منطقه بستگی دارد. در صورت استفاده از رنگ تمیز و براق، نیمه براق یا ساتن ، تمیز کردن و نگهداری آن آسان تر خواهد بود
در بیشتر موارد ، پرایمر و رنگ باید روی بلوک  با یک سمپاش بدون هوا زده شود. این یک عمل دو نفره است. سمپاش 3/4 گالن در دقیقه و نوک اسپری 517 حداقل مورد نیاز است. واحدهای بزرگ حرفه ای را می توان اجاره کرد. برای قدرت و راحتی بیشتر از یک سمپاش پودر شده گاز استفاده کنید.
سمپاشی همیشه لازم نیست ، می توان از روش های استاندارد برس و غلتک استفاده کرد. روکش غلتک باید با بالاترین کیفیت باشد. رول غلتک مصنوعی ارزان به راحتی فشرده می شود و کار با آن ناامید کننده خواهد بود. روکش های پشمی 100٪ بره، بهترین عملکرد را دارند. برای بلوک روان از 3/4–1 اینچ و در بلوک شکافدار 1-1 / 2 اینچ استفاده کنید.
یک لایه یکنواخت ضخیم زده و بلافاصله با استفاده از غلتک پرایمر را فشار داده و رنگ را در منافذ بلوک پر کنید. هدف تولید سطحی است که کاملاً در برابر رطوبت پر و مهر و موم شده باشد. این روش در سطوح بلوک داخلی نیز به همان اندازه کار می کند.

گچ کاری بلوک سیمانی

رنگ زدن دیوار بلوکی، کار ساده ای است، فقط کافیست که نکات بالا را مو به مو اجرا کنید.

مدیر سایتAuthor posts

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: [email protected]

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.