وزن مخصوص پوکه و خاصیت عجیب آن

 اصلی ترین خاصیت پوکه معدنی وزن آن می باشد. این سبکدانه وزنی کمتر از یک دارد به طوریکه بر روی آب شناور می ماند. همین وزن سبک باعث می شود که انواع بلوک سبک تولید شود .این یک ویژگی مهم از پوکه معدنی است.

خاصیت های مهم دیگر پوکه معدنی:

1-سنگ معدنی بسیار سبک است و در نتیجه عایق مناسبی برای حرارت و صدا محسوب می شود به طوریکه گرما و سرما هیچوقت از ساختمان شما به بیرون نمی رود و این یک خاصیت بسیار عالی سبکدانه پومیس است.

3-استحكام؛ بتون و مصالح تشكيل شده از پوكه معدنی از ميزان بالای دوام نسبت به وزن برخوردار می باشد.

قیمت بلوک سبک
خاصیت پوکه معدنی در کشاورزی


 
یکی از خواص مهم پوکه معدنی از نوع پوکه پودری در کشاورزی  حفظ آب است. با این کار انتقال آب به خاک با سرعت کمتری انجام می شود و خاک همیشه مرطوب است.
وجود املاح معدنی برای کشاورزی از خواص مهم دیگر پوکه معدنی می باشد.سنگ معدنی اسکوریا نمی گذارد که به خاک فشاری وارد شود و کشاورز می تواند از حجم خاک خود بهترین استفاده را داشته باشد.
با استفاده از پوکه معدنی در کشاورزی می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و در مقابل کشت شما پربار خواهد بود.

بلوک سبک
خاصیت پوکه معدنی در صنایع

*پوکه معدنی از نظر شیمیایی خنثی و فاقد خاصیت مغناطیسی می باشد.
*چگالی این ماده بسیار پایین است و همین خود یک ویژگی مهم سبکدانه پومیس است بنابراین در صنایع های مختلف به خاطر این ویژگی از پوکه استفاده می شود.
  *ساینده بودن یکی از خواص مهم دیگر این سنگ معدنی است در اینصورت برای سنگ شور کردن پارچه از این سنگ استفاده می شودعلم پزشکی نیز به خواص این سنگ معدنی پی برده است و از سنگ اسکوریا به عنوان سنگ پا استفاده می کند.

خواص پوکه معدنی در ساختمان

مقاومت در برابر آتش و دمای زیاد ,عایق بودن و مقاومت در برابر زلزله از خواص مهم دیگر پوکه معدنی می باشدزمانی که خانه دچار حریق شود این سبکدانه پومیس است که از پخش شدن آتش به دیگر نقاط جلوگیری می کنداین سنگ معدنی در دمای بالای ۷۷۰ درجه سانتی گراد بدون هیچ گونه تغییری سالم باقی می ماند و همین خود باعث می شود عمر این سنگ معدنی بیشتر شودزمانی که مصالح ساختمان در مقابل آتش مقاوم باشد، امکان ندارد آتش به دیگر نقاط برسد.
در مصالح ساختمان از انواع پومیس برای کارهای مختلف استفاده می کنند.
همچنین بلوک هایی که از این سنگ معدنی تولید می شود گزینه مناسبی برا عایق بندی ساختمان هستندکه به آنها بلوک سبک پوکه ای نیز گفته می شود.
با به کار بردن این مواد در مصالح ساختمانی هزینه ها کمتر شده و شخص یک ساختمان بدون عیب ساخته است.

معدن پوکه آلوکا واقع در بستان آباد با تولید انبوه و کارشناسی شده توسط مهندسین مجرب با مرغوبترین پوکه آذربایجان و بهترن قیمت آماده خدمت رسانی به شما خریداران محترم می باشد.

همچنین گروه تولیدی بتن آلوکا افتخار تولید انواع بلوک سبک پوکه ای دوجداره  7 و 10سانتی و  سه جداره  10 و  15 و  20 سانتی و  4جداره ی  15 و 20  سانتی,  با پوکه ی تعیه شده از معدن خود را نیز دارا می باشد

تماس شما تضمین خرید قطعی از ماست.

مدیر سایتAuthor posts

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.