قیمت بلوک سبک سیمانی 1400 | عمده و با تخفیف ویژه

قیمت-بلوک-سیمانی-سبک-آلوکا

قیمت بلوک سبک

قیمت بلوک سبک سیمانی در شهریور ماه 1400 را در جدول زیر بصورت تقریبی لیست کرده ایم کسانی که به دنبال خرید بلوک سبک هستند، ابتدا قیمت ها را از جدول زیر مشاهده نمایند سپس برای اعمال تخفیف بیشتر یا جهت استعلام دقیق قیمت با بتن آلوکا تماس بگیرند.قبل از خرید بلوک برای ساختمان خود، ابتدا بهترین و به صرفه ترین نوع آن که از پوکه معدنی ساخته می شود را بشناسید، سپس اقدام به خرید نمایید.

کارت-ویزیت-بتن-آلوکا*تخفیف ویژه در کرایه حمل و قیمت بلوک سبک، برای مشتریانی که از طریق سایت تماس می گیرند*

قطب تولید بلوک سیمانی پوکه ای در کشور، آذربایجان شرقی و شهر تبریز است، هر کسی هم که در شهر های دیگر به عنوان مصالح فروش یا نماینده، اقدام به فروش این نوع بلوک می کند، حتما واسطه بین مشتری و یکی از تولید کنندگان تبریز است. اگر در جستجوی یکی از کارخانه های بلوک سازی جهت استعلام قیمت بلوک سبک در کارخانه یا قیمت بلوک سیمانی 1400 روزانه هستید، بتن آلوکا بهترین و دقیق ترین مرجع شماست.

لیست قیمت بلوک سیمانی 1400 ( نوع سبک )

شرح کالا ابعاد محصول (cm) قیمت درب کارخانه (تومان) وزن کیلوگرم ظرفیت حمل
تریلی کفی (پالت)
قیمت بلوک سبک 7 سانت دو جداره 40*20*7 5000 8/3 4860
قیمت بلوک سیمانی سبک 10 سانت دو جداره 40*20*10 5400 5 3780
قیمت بلوک سبک 10 سانت سه جداره 40*20*10 5500 6 3780
قیمت بلوک سبک 15 سانت سه جداره 40*20*15 6500 5/7 2508
قیمت بلوک سبک15 سانت چهارجداره 40*20*15 6600 8 2508
قیمت بلوک سبک 20 سانت سه جداره 40*20*20 7500 10 1944
قیمت بلوک سبک 20سانت چهارجداره 40*20*20 7600 10 1944

خدا را شاکر هستیم که مشتریان زیادی را جذب بتن آلوکا نموده ایم فقط و فقط با مزیت کیفیت و ضمانت… جدول بالا لیست قیمت بلوک سیمانی 1400 نوع سبک می باشد.

در جدول بالا قیمت بلوک سیمانی 1400 را ماهانه آپدیت می کنیم تا به روزتر در کنار شما باشیم. محصولات ما کاملا استاندارد و با کیفیت می باشد، نمونه های واقعی محصول را به دست مشتری می رسانیم، بعد از تایید و مقایسه مشتری، قرار داد بسته می شود.

برای اطلاع از جزئیات کامل قیمت بلوک سبک سیمانی با ابعاد و سایزهای مختلف در شهرهای مختلف ایران، ازطریق سایت بتن آلوکا یا با کلیک شماره 09101885623 در همین جا و در هر ساعتی از روز، بصورت رایگان قیمت بلوک سیمانی سبک یا سنگین را جویا شوید.

مزایای تولیدات بلوک سازی آلوکا برای مشتریان عزیز چیست؟؟

سازمان نظام مهندسی از شهریور 99 تمامی ساختمان ساز ها را به صورت اجباری ملزم به خرید مصالح ساختمانی استاندارد نموده است. یعنی اینکه تمامی مصالح ساختمانی باید دارای نشان استاندارد ایران باشند. میدانید گرفتن گواهینامه استاندارد برای کارخانه ها چقدر زمان بر و هزینه بر است؟؟

با افتخار اعلام می نماییم که بتن آلوکا با اخذ مجوز علامت استاندارد تجاری برای محصولات خود، یکی از سه کارخانه تولید بلوک ساختمانی و دیواری سبک دارای تاییدیه استاندارد از سازمان استاندارد ایران است. پس شما با خرید بلوک سیمانی بتن آلوکا یکی از گام های اساسی ایمنی و الزامات ساختمان سازی خود را برمی دارید.

شما با خرید بلوک سیمانی سبک از کارخانه بلوک سازی بتن آلوکا، ضمانت کتبی دریافت بار سالم در سر پروژه های خود را دریافت می نمایید. این خیلی مهم است که یک کارخانه بلوک سازی، محصول تولیدی خود را بدون پرتی با قیمت باورنکردنی تضمین کند.

دلیل این اتفاق، افزایش تیراژ تولید بتن آلوکا تا دو برابر در چند روز اخیر با افزودن دستگاه های جدید تمام اتوماتیک ترکیه است، پس از بابت خوب بودن کیفیت و قیمت بلوک سبک آلوکا مطمئن باشید.

دپوی کارخانه آلوکا همیشه پر از انواع بلوک های مختلف برای ارائه به مشتری خواهد بود. شما انبوه ساز محترم یا مشتریان گرامی می توانید با هر تعداد دلخواهی اقدام به خرید بلوک سیمانی سبک آلوکا نمایید. و پس از خرید، محصولتان را سالم و سروقت تحویل بگیرید.

pdf دانلود لیست قیمت بلوک سبک آلوکا

بلوک سیمانی 20*20*40

بلوک-سیمانی-20-سانت-آلوکا-در -قفسه

بلوک سیمانی 20*20*40 به بلوک بیست سانت معروف است که به طول 40 سانت، عرض 20 سانت و ارتفاع 20 سانت تولید می شود. قیمت بلوک سیمانی 20*20*40 بستگی به نوع و ابعاد این محصول پرکاربرد و پرفروش دارد. بلوک بیست سانت در دو نوع سبک و سنگین تولید می شود. بلوک 20*20*40 از ترکیب پوکه معدنی با سیمان و آب در دستگاه های تمام اتوماتیک و پرسی تولید می شود و جهت خشک شدن به اتاق بخار به مدت چند روز منتقل می شود.

اما بلوک سنگین 20*20*40 از ترکیب ماسه شکسته با سیمان و آب حاصل توسط دستگاه کاملا دستی خودرو تولید می گردد و در فضای باز برای خشک شدن باقی می ماند. تولید بلوک بیست سانت سنگین چون نیاز به دستگاه و تجهیزات خاصی ندارد، بسیار آسان تر و کم هزینه تراز بلوک سبک بیست سانت است. در نتیجه قیمت بلوک سنگین 20*20*40 در مبدا یا کارگاه بلوک زنی ارزانتراز نوع سبک است. اما چون این بلوک سنگین است، دستگاه های حمل و نقل، هزینه زیادی بابت رساندن بلوک بر سر پروژه دریافت می کنند. این مورد باعث می شود که بلوک سنگین بیست سانت گرانتر از بلوک بیست سانت سبک به دست مشتری برسد.

قالبی که برای تولید بلوک سنگین 20*20*40 استفاده می شود عموما ته باز، دو سوراخ و دو جداره می باشد. اما قالب بلوک سبک 20*20*40 بصورت ته پر، نر و ماده، شش سوراخ و 8 سوراخه است. وزن بلوک سنگین استاندارد که از ماسه شکسته تولید می شود در حدود 30 کیلوگرم و با ارتفاع 19 سانتی متر است.

بلوک-20-سانت-استاندارد-آلوکااکثر بلوک سازان با دستگاه های کاملا دستی تولید و از ماسه معمولی استفاده می کنند در نتیجه وزن این محصول به 22 کیلوگرم کاهش و ارتفاع حتی به 16 سانتی متر نیز می رسد، پس در خرید بلوک سنگین نهایت دقت را بخرج دهید چرا که علاوه بر خرید بلوک بی کیفیت، شکستگی و پرتی نیز در محصولاتی که با ماسه معمولی تولید گردیده اند، بسیار زیاد است. البته قبل از خرید و استعلام قیمت;باید به نوع کاربرد و مصارف هر کدام نیز توجه کنید و بدانید که کدام محصول نیاز اصلی شماست سپس از تولید کننده معتبر خرید خود را انجام دهید.

بلوک بیست سانت سبک مناسب دیوارهای مرتفع در حد 5 حتی 7 متر نیز می باشد چرا که با استفاده از این بلوک، نیروی کار کاهش و عایق بالا حاصل می شود. دیوارهایی نظیر دیوار سالن ها یا مراکز آموزشی باید از نوع سبک استفاده گردد. اما اگر دیوار شما ارتفاعی در حد دو یا سه متر دارد و فقط جهت حفاظ حصار احداث می گردد ، برای دیوار هایی نظیر محوطه باغ، ساختمان یا کرسی چینی( اولین سطح پی) بهتر است بلوک سنگین بخرید. تخصص بتن آلوکا تولید انواع بلوک سبک پوکه ای می باشد، برای خرید بلوک سبک و استعلام قیمت بلوک سبک 20*20*40 استاندارد می توانید به این مجموعه اکتفا کنید و از لینک زیر قیمت دقیق و اطلاعات اصلی را بررسی نمایید.

قیمت بلوک سیمانی 20*20*40 (لیست قیمت روز و مشخصات)

قیمت بلوک سبک در تهران

قیمت بلوک سبک در تهران

قیمت بلوک سبک در تهران برابر قیمت جدول بالا برای هر بلوک + هزینه حمل و نقل از تبریز تا تهران است. فروش بلوک سبک در تهران عموما بصورت واسطه ای است. یعنی بدلیل تقاضای زیاد و وجود ساخت و ساز فراوان، ساختمان سازها مجبورند که برای تهیه بلوک موردنیاز خود به غیر از تولیدکنندگان بومی، به مصالح فروشان واسطه نیز مراجعه کنند. واسطه ها نیز عموما فروش بلوک سبک در تهران را با خرید از تبریز، انجام می دهند.

تولیدکنندگان بومی، پاسخگوی حتی یک دهم نیاز روزانه این استان نمی باشند. البته خود تولید کنندگان بومی نیز، پوکه معدنی که بیس بلوک سیمانی سبک است را از تبریز و حومه ی آن مجبورند تهیه کنند. به نوعی تبریز تعیین کننده قیمت اصلی بلوک سیمانی سبک است. چون قطب تولید آن در سطح کشور می باشد. پس با اکتفا به جدول زیر می توانید به آسانی قیمت بلوک سیمانی سبک در تهران را محاسبه کنید. افزایش درصدی قیمت ها را در سال جدید که هنوز اعمال نشده است را می توانید از همین پیج مطلع شوید.

قیمت بلوک سبک در تهران

انواع بلوک سبک هزینه حمل قیمت بلوک سیمانی 1400 سبک تبریز قیمت بلوک سبک در تهران
بلوک سبک 20 سانتی – تومان 7500 تومان 10300 تومان
بلوک 15 سانتی – تومان 6600 تومان 8900 تومان
بلوک 10 سانتی – تومان 5600 تومان 7000 تومان
بلوک 7 سانتی – تومان 5000 تومان 6350 تومان

قیمت ها بطور مداوم بروز رسانی می شوند و براساس قیمت های منطقه و مصالح فروشان و کارخانه های مختلف تبریز و تهران، بطور میانگین توسط بتن آلوکا برآورد شده و اطلاع رسانی می شوند.

چرا قیمت بلوک سبک افزایش می یابد؟

قیمت بلوک سبک با کیفیت بتن آلوکا

بتن آلوکا همواره در تلاش فراهم نمودن شرایط ویژه خرید بلوک سبک سیمانی درجه یک در ایران است تا شما انبوه ساز محترم یا مشتری گرامی، رضایت مندانه خرید کنید. همانطور که واقف هستید قیمت های مصالح پایه نظیر سیمان روز به روز افزایش می یابد، قیمت هر تن سیمان درفروردین 99، صد و هشتاد هزار تومان بود، در آبان 99، قیمت هر تن سیمان به 450000 تومان رسیده است، البته اگر با همین قیمت بالا هم پیدا شود! اما در دی ماه 99، قیمت سیمان به ثبات نسبی رسیده بود ولی در بهمن نیز شاهد افزایش قیمت دوباره شدیم. قیمت پوکه معدنی در سال 99 چند برابر افزایش یافت و اکنون روند صعودی ملایمی را شاهد است، دستمزد کارگر هم که بماند.

قیمت پوکه معدنی از 600 هزارتومان برای هر تریلی در اوایل سال به 1700000 تومان در پاییز 99 رسید. هزینه نگهداری و تعمیر دستگاه های خط تولید هم که سر به فلک گذاشته است. با این حساب قیمت بلوک سبک حتی دو برابر هم نشده است،چرا؟؟!

چون وضعیت فعلی ساخت و ساز، ظرفیت افزایش قیمت بیشتر ازاین را ندارد، تقریبا ساخت و سازها در رکود هستند. این نشان ازعدم هماهنگی دخل و خرج ما دارد. ولی با نگاه به افزایش قیمت سفال و آجر، باز قیمت بلوک سیمانی با صرفه تر است.

قیمت ارسال بلوک سیمانی سبک به شهرهای مختلف ایران

قیمت ارسال بلوک سیمانی به شهرهای ایران

هزینه ارسال بلوک به شهرهای مختلف ایران متفاوت است و به صورت کارشناسی باید محاسبه گردد. دستگاه های مختلف حمل بلوک سیمانی چون تریلی، کامیون، نیسان و…. هزینه های متفاوتی را برای مسیرهای مختلف دریافت میکنند. یعنی شما باید قیمت ارسال بلوک بتنی را نیز به قیمت نهایی بلوک درب کارخانه اضافه نمایید. همه روزه شاهد اعتراضات باربری ها هستیم، پس میبینید که قیمت قطعی معنی ندارد و هر روز باید استعلام قیمت بلوک سبک را گرفت.

قیمت بلوک سیمانی در شمال

فروش بلوک های سیمانی در شهرهای مختلف شمالی کشور، نظیر ساری، بابل، چالوس، رشت، لاهیجان و … به وفور انجام می شود. مخصوصا با آغاز بارندگی های که تولیدکنندگان این خطه از کشورمان، تولیدادت خود را قطع یا محدود می کنند، خریداران اکثرا با شهر های مختلف از طریق اینترنت یا مصالح فروشان، برای تهیه بلوک تماس برقرار می کنند، پس محاسبه قیمت  بلوک سیمانی و هزینه ارسال آن برای این عزیزان خیلی مهم است. با بتن آلوکا تماس بگیرید و با توجه به مسافت و موقیت مکانی خود، قیمت واقعی و کاملا دقیق بلوک را دریافت کنید.

قیمت بلوک سیمانی در مازندران

مازندران از لحاظ ساخت و ساز از شهرهای مهم ایران است و به دلایل مختلف از جمله آب و هوای مرطوب، امکان تولید بلوک در آن کم است. عموما اهالی مازندران زمان خرید مصالح دیوارچینی با شهرهایی نظیر تبریز یا تهران تماس میگیرند. روزانه بتن آلوکا، تماس های زیادی جهت استعلام قیمت بلوک سیمانی در مازندران دارد، این یعنی مشتریان مازندرانی به دنبال یافتن فروشگاه مطمئن بلوک از لحاظ قیمت هستند. اما بطور خلاصه بگوییم که قیمت بلوک سیمانی در مازندران = لیست قیمت بالا + هزینه ارسال.

البته اگر از خود تولید کننده یا کارخانه بصورت مستقیم خرید نمایید، قیمت خیلی پایین تر از حالتی می شود که پای دلال و واسطه در میان باشد. حال اگر کارخانه بلوک، روش ارسال باصرفه را هم به کار گیرد، فبها… در این شرایط، قیمت بلوک سیمانی در مازنداران برای مشتری، مناسب تر و راضی کننده خواهد بود. با بتن آلوکا تماس بگیرید جهت مشاوره، نه الزام خرید، بهترین راه خرید و ارسال را برایتان، رایگان و مشتاقانه نشان خواهد داد.

قیمت بلوک سبک در مشهد

قیمت بلوک آلوکا در مشهد

مشهد از جمله شهرهای پرمصرف بلوک های سبک در ایران است، چون ساخت و ساز در این شهر بسیار رونق دارد. کارخانه های تولید کننده زیادی نظیر شن بتن، لیپر، راشا، لادیکا، لیکا و… مشغول تولید و ارائه بلوک نوع سبک هستند. اما چون بازار مصرف پر رونق است و تولید کنندگان جوابگوی نیاز مشتریانشان نمی باشند، یا در زمان مناسب پاسخگو نیستند، اکثر خریداران به کارخانه های تولید کننده این محصول در شهرهای دیگر رجوع می کنند. با وجود اینترنت و نمایندگی های معتبر، حتی امکان خرید بلوک سبک در مشهد از شهرهای دیگر با قیمتی ارزانتر و کیفیتی بالاتر نیز مهیا شده است.

قیمت بلوک سبک در مشهد براساس کیفیت و مسافت حمل متفاوت است. اگر از تبریز یا شهرهای دیگر بخرید کمی قیمت بلوک سیمانی سبک شاید گرانتر در می آید، اما در عوض بلوک ها را بدون پرتی، شکستگی و با کیفیت عالی، تحویل خواهید گرفت. بتن آلوکا دارای نمایندگی معتبر فروش بلوک سبک ساختمانی در ابعاد و انواع مختلف در شهر مشهد و مکان های همجوار آن می باشد، که با یک تماس می توانید قیمت بلوک سیمانی 1400 به روز را در هر زمانی جویا شوید.

بلوک نر ماده

قیمت بلوک سبک سیمانی

بلوک نر ماده یا بلوک نر و ماده یا فاق و زبانه به بلوک هایی گفته می شود که به هم قفل و بست می شوند و چفت می گردند. تمام بلوک های سبک آلوکا بصورت نر و مادگی تولید می شوند و به راحتی چفت شده و قابلیت کار آسان را برای بنا فراهم آورده اند.

بلوک نر و ماده، با نام بلوک قفلی یا بلوک چفتی هم نامگذاری شده اند، یعنی همه این اسامی به یک منظور واحد اشاره دارد، یعنی بلوک هایی که بدون نیاز به چسب یا ملات و;از طریق شیارهایی که در سر و ته خود دارند بصورت تو در تو به هم وصل شوند. این وصل شدن، سرعت کار دیوارچینی را معجزه وار بالا می برد و راحتی کار را برای بنا و صاحب کار به ارمغان میاورد. فقط باید دقت شود که بلوک نر و ماده ای را بخرید که دارای لبه ها و شیار های صاف و هم تراز باشد و اسما بلوک شیاردار نباشد. این مقوله هم برمیگردد به مهارت و تجربه تولیدکننده و هزینه تولیدی خرج شده است. قالب استاندارد با دستگاه اتوماتیک پرسی، بلوک های منظم و اصولی تحویل مشتری خواهد داد.

ظرفیت حمل بلوک سیمانی در ماشین های حمل مختلف

برای ارسال بلوک به شهر های مختلف از دستگاه های متنوع نظیر تریلی، کامیون، نیسان و… استفاده میشود. هر دستگاه حمل و نقلی گنجایش و استفاده منحصر بفرد خود را دارد. نمیتوان گفت که تریلی قطعا خوب است یا نیسان!خوب بودن و مناسب بودن هر کدام باید هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ گنجایش هر دستگاه کامل بررسی شود. البته اینکه بار سالم به مقصد برسد خیلی مهم است، هر دستگاهی مکانیسم خودش را در این مورد دارد. در تریلی چون عموما بار را برای مسافت های دور میفرستند از پالت بندی و بسته بندی استفاده می کنند. کاربرد این روش، باعث افزایش اطمینان از سالم رسیدن بار به مقصد و پرتی و شکستگی کم، می شود.

همه این موارد باید توسط کسی که بلوک را می فروشد رعایت گردد والا احتمالا خود مشتری سررشته ای از این موارد مهم ندارد. برای مسیرهای نزدیک قطعا نیسان یا کامیونت به صرفه تر است. اما برای مسیرهای دور، تریلی یا کامیون ده چرخ باید استفاده کرد. این که کدام برای چه مسافتی مناسب است و چقدر گنجایش بار را دارد تا سالم به مقصد برساند و چقدر اختلاف قیمت بلوک سیمانی تمام شده، هر دستگاه با دستگاه دیگر را خواهد داشت را از كارشناسان آلوكا جويا شويد.

انواع بلوک سیمانی

بلوک سبک سه جداره آلوکا

انواع بلوک ساختمانی طبق مواد متخلخل 3 نوع است :

1- بلوک سبک سیمانی

2- بلوک سنگین سیمانی

3- بلوک نیمه سبک یا نیمه سنگین سیمانی

جدول انواع بلوک ساختمانی

انواع بلوک توضیحات
سبک در سه نوع سبک دانه، هوادار و کفی تولید می شوند و از رایج ترین و پرکاربرد ترین نوع بلوک های سیمانی می باشد. ماده متخلخل آنها پوکه معدنی یا پوکه سنگین می باشد. قیمت بلوک سبک کمی گران تر می باشد.
سنگین ماده متخلخل بلوک سنگین، شن و ماسه می باشد و در مواردی که وزن دیوار (باغ یا تیغه چینی) یا سازه مهم نباشد مورد استفاده قرار میگیرد. قیمت بلوک سیمانی سنگین کمی ارزانتر از قیمت بلوک سبک سیمانی است.
نیمه سبک مشابه بلوک های سبک می باشد منتها وزن  آن بیشتر می باشد.

1) بلوک سبک دانه

این گونه بلوک سیمانی وزن کمی به دلیل ترکیب با دانه های طبیعی سبک مانند پوکه (پوکه معدنی بستان آباد یا پوکه قروه) ، پومیس (Pomis)، لیکا و پرلیت دارد. بلوک ساختمانی سبک دانه در بازار با عنوان بلوک معمولی سبک شناخته می شود. وزن مخصوص بلوک سبک دانه 1400 کیلوگرم بر مترمکعب است که نسبت به حالت عادی بتن یعنی 1840 کیلوگرم بر مترمکعب کمتر است.

بلوک سبک دانه در دو نوع زیر فرآوری میشود:
الف) بلوک پوکه معدنی

قیمت بلوک

این نوع بلوک های سیمانی با استفاده از پوکه های معدنی سفید که در تبریز موجود است تهیه میشود که به آن بلوک سبک تبریز نیز گفته میشود. همچنین بلوک پوکه ای ممکن است با پوکه های قهوهای سنندج نیز تهیه شود. پوکه معدنی، سبک است پس محصول حاصله از آن نیز سبک خواهد بود. جرم حجمی بلوک سیمانی معدنی کمتر از 1200 کیلوگرم بر متر مکعب و مقاومت آنها دست کم 30 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. یکی از معادن مرغوب پوکه معدنی در آذربایجان شرقی که مناسب برای تولید بلوک با کیفیت وزن سبک است معدن پوکه آلوکا میباشد. پوکه برداشت شده از این معدن دارای وزن ویژه ناچیز و پایداری بالا در ترکیب با مواد سیمانی میباشد. بتن آلوکا در تولید انواع بلوک ساختمانی پوکه ای از پوکه سفید معدنی بستان آباد بهره گیری کرده است.

کاربرد بلوک سبک سیمانی

ب) بلوک سیمانی صنعتی

بلوک بتن آلوکا

بلوک صنعتی توسط خاک رسی که منبسط شده است و یا پوکه لیکا تهیه میشود. بلوک های صنعتی آمیخته از دانه های صنعتی (لیکا) با سیمان و آب میباشند. جرم حجمی بلوک صنعتی سبک کمتر از 900 کیلوگرم بر متر مکعب و پایداری آنها دست کم 30 کیلوگرم بر سانتی متر مکعب میباشد. محصولات صنعتی همانطور که از تصویرش پیداست بسیار مرغوب و مشتری پسند میباشد. اما قیمت بلوک سبک صنعتی نسبتا بالا است. با توجه به نیاز پروژه باید تصمیم گرفت کدام محصول مناسب خرید و استفاده میباشد. به قیمت بلوک سیمانی زیاد تمرکز نکنید چون با چندتا شکستگی کاملا جبران می شود، به مقاوم بودن و کارایی اهمیت بدید.

2) بلوک هوادار

در بلوک هواداراز هوا به عنوان ماده افزودنی در بتن استفاده میشود و باعث میشود وزن آنها نسبت به دیگر بلوکها به شدت کمتر باشد. بلوک سیمانی هوادارعلاوه بر وزن پایین خود، در برابر شرایط محیطی و گرما نیز به شدت ثابت هست. از بلوک هوادار ابتدا در مملکت سوئد و در سنه 1929 بهره گیری شد. این محصولدر دو نوع هوادار و سبک گازی روانه بازار میشود:

الف) بلوک سبک کفی

در بلوک کفی، هنگام ساخت ملات همراه با بتن اولیه کف وارد میشود. به مرور خشک شدن بلوک، این کف از بین میرود و بلوک به صورت متخلخل باقی می ماند. بلوک کفی سیمانی در سنه 1923 در کشور انگلستان معرفی شد واندازه حفره های آن نزدیک 2/1 میلیمتر است. قیمت بلوک سیمانی کفی گرانتر از معمولی است.

نحوه اجرای دیوار با بلوک سیمانی

ب) بلوک سبک گازی

بلوک سبک گازی به هبلکس مشهور میباشد و سبک بودن آن به دلیل پف کردن حبابهای هوا در داخل آن میباشد. بلوک هبلکس از سیمان، آب، آهک و پودرآلومینیم تشکیل میشود. اما یک مسئله مهم وجود دارد به دلیل استفاده از پودر آلومینیم در ترکیب ملات، به جرات میتوان گفت که بلوک هبلکس خطرات زیادی برای محیط زیست و انسان دارد و بدلیل سرطان زا بودن این ترکیب، استفاده از بتن گازی در کل دنیا رو به منسوخ شدن است.

مزایای بلوک سبک پوکه ای

کارخانه بلوک سازی آلوکا

1-صرفه جویی در مصرف مواد خام اولیه و کاهش هزینه ها
2-در تولید بلوک پوکه ای به مواد اولیه کمتری نیاز خواهید داشت.
3-بلوک های سبک نسبت به بلوک سیمانی معمولی از استحکام بیشتری برخوردار و وزن کمتری دارند. بنابراین وزن کلی وارده با سازه با استفاده ازاین بلوک ها کاهش و در نتیجه از بتن و فولاد کمتری استفاده میشود. این کاهش وزن حدود 20 تا 25 درصد است و در پروژههای بزرگ معادل رقم بسیار بزرگی میشود.
4-بلوک پوکه معدنی در برابر حرارت و صوت عایق است. نیاز به استفاده از لایه های عایق با بلوک پوکه معدنی کاهش می یابد، و پیمانکار نیازی به استفاده از عایق برای دیوارها و کف ساختمان ندارد.
5-وزن مخصوص کم و دوام زیاد
بلوک نوع سبک وزنی معادل ⅓ سایر محصولات بتنی را دارا است. یعنی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع. وزن کم موجب کاهش بار مرده و مقاومت بیشتر ساختمان در برابر زلزله و همچنین کاهش هزینه های سازهای میگردد.
6-عایق حرارتی و کاهش مصرف انرژی ساختمان
مطابق الزامات مبحث 19 ساختمان عایق بودن یک سازه نسبت به حرارت یک مسئله بسیار مهم در برنامه ریزی شهری و ساخت ساختمانها است. راههای عایق کاری بسیار گرانی وجود دارد که به صورت ساندویچی چند لایه از یک ماده عایق را بین دیوارهای سازه قرار میدهند. این کاراز لحاظ ایمنی، بهداشت و محیط زیست مناسب نیست. بلوک پوکه معدنی به عنوان عایق یک سازه در بطن آن قرار گرفته و وظیفه عایق حرارتی را به نحو احسنت اجرایی میکند. استفاده از بلوک های پوکه ای در عایق کاری دیوارهای پیرامونی، دیوار چیده شده به عنوان عایق همگن محسوب میشود.
7-مقاومت در برابر آتش
هوا یا مواد تعبیه شده در بلوک پومیس برای مقاومت در برابر حجم آتش بالا بسیار اهمیت دارد. مقاومت اجزای سازهای در برابر آتش سوزی بر اساس مدت زمانی سنجیده میشود. در بلوک سبک، تراکم 1200 کیلوگرم در مترمربع از یک دیوار با ضخامت 13 تا 14 سانتیمتر، مقاومت در برابر آتش حدود 5 ساعت است. اما در مورد بلوک های ساده این مقدار مقاومت در تراکم 400 کیلوگرم و ضخامت 10 سانتیمتر رخ میدهد. این نوع از بلوک های سیمانی به شدت در برابر آتش سوزی مقاوم هستند ودر شرایط خفیف، دچار حریق نمیشود واجزا می توانند آتش را بدون سوختن و فرو ریختن تحمل کنند.
8-عایق صوتی
به دلیل نادیده گرفتن عایق صوتی در اکثر سازه ها صدای پا یا ضربه منتقل میشود. مطابق الزامات 18 مقررات ملی ساختمان، بلوک سبک پوکه ایبه دلیل بافت متخلخل و اسفنجی دارای جذب صوت مناسب می باشد. پس از بلوک پوکه معدنی میتوان جهت احداث اماکن مسکونی، بیمارستانها و نیز مراکز آموزشی و پرورشی استفاده کرد.
همچنین بلوک پوکه ای عایق صوتی بهتری نسبت به بلوک هوادار است. و به دلیل چگالی و تراکم مناسب خود مانع از عبور صوت میشوند و نوعی عایق نفوذ ناپذیر ایجاد میکنند. مطابق با آخرین تست مراکز تحقیقات و مسکن بلوک سیمانی سبک دارای افت صوتی ۴۹ دسیبل در ضخامت ۱۵ سانتیمتر میباشد. با استفاده از بلوک آلوکا الزامات مبحث 18 ساختمان به طور کلی اجرا خواهد شد. به اختلاف ناچیز قیمت بلوک سبک در مقایسه با قیمت بلوک سیمانی انواع دیگر توجه نکنید به اینهمه مزایا دقت کنید و اهمیت بدید.
9-کف پوش عایق شده
یکی از کاربردهای بلوک های سبک سیمانی، استفاده از آن در سقف یک سازه یا کف طبقه بالایی به دلیل خاصیت جذب که نوعی لایه عایق ایجاد میکنند. استفاده از بلوک پومیس باعث میشود که ضربه پا یا افتادن وسایل منزل به طبقه پایین منتقل نشود و صدای کمتری ایجاد شود.
10-خصوصیات فیزیکی تنظیم شونده
یکی از نگرانی هایی که در مورد بلوک های سبک وجود داشت، این بود که احتمالاً نمی توان خصوصیات مکانیکی و فیزیکی آنها را تغییر داد. اما اخیراً مهندسین سازه موفق شدهاند که از الیافهای سه بعدی در بدنه بتن آنها استفاده کنند که موجب میشود استحکام کششی بلوک به شدت افزایش یابد. این استحکام برای ضربه های ناگهانی و تنش لحظهای بسیار سودمند است.
11-کارپذیری بلوک پومیس با انواع ملات
شکل هندسی بلوکه ای تو خالی آلوکا علاوه بر کاهش وزن، از هدر رفتن ملات در هنگام ساخت دیوار جلوگیری میکند.
12-مناسب مناطق زلزله خیز
بلوک پومیس به سبب داشتن وزن کم نسبت به آجر یا … باعث کم شدن نیروی زلزله وبالا بردن مدت نوسان ساختمان میگردد. سبک وزنی مصالح ساختمانی، مقاومت ساختمان در برابر زلزله را افزایش و آسیب جانی را کاهش میدهد. پس این مورد مهم به تنهایی کمک شایانی به ایمن سازی ساختمانها در برابر خطرات عدیده زلزله خواهد نمود.البته اگر مهندسین ساختمان، انبوه سازان را ملزم به استفاده از محصولات بتنی سبک شده نمایند.

مزایای استفاده از بلوک سیمانی سبک در دیوار

1. اجرای آسان عملیات مربط به برق و تأسیسات 2. با مصرف فوم مقاوم در برابر رطوبت و صدا هستند. 3. بهبود چشمگیر سرعت اجرا 4. حمل ونقل آسان و شکل پذیری بلوک های سبک نسبت به سنگین 5. همخوانی با دیگر مصالح ساختمانی 6. داشتن مقاومت بالای فشاری 7. مصالح ساختمانی سبز بهترین لقب خانواده بتن سبک به دلیل استفاده نکردن از سوخت فسیلی در فرآیند ساخت میباشد.

بلوک سیمانی سبک در کدام شهرایران ارزانتر است؟

بهترین کارخانه بلوک سازی تبریز

تولید بلوک پوکه ای واقعا معجزه صنعت بتن می باشد که از همه لحاظ مناسبتر از محصولات سنگین سیمانی می باشد. پوکه معدنی به وفور در طبیعت یافت میشود و بلوک حاصل از آن سبک وزن و مقاوم می باشد اما بلوک ماسه ای سنگین و شکننده است. اکثر تولید کنندگان مطرح بلوک سبک درآذربایجان شرقی و مخصوصا حوالی تبریز هستند، دلیلش هم وجود معادن پوکه معدنی بسیار در این منطقه می باشد. به همین دلیل خریداران عمده بلوک و پوکه معدنی، برای سفارش و اطلاع از قیمت بلوک سیمانی 1400 ابتدا با تولید کنندگان تبریز تماس میگیرند. حتی در شهرهای دیگه هم اکثرا بلوک تبریز و پوکه تبریز خرید و فروش می شود. به دلایل ذکر شده، ارزان ترین قیمت بلوک مربوط به تولید کنندگان تبریز و بستان آباد در آذربایجان شرقی می باشد.

قیمت بلوک سبک آلوکا

بلوک های درجه یک آلوکا

با توجه به کیفیت و مزایای متعدد بلوک های جدید سیمانی، به راحتی هزینه تمام شده کار کاهش و سرعت اجرای پروژه و ایمنی افزایش می یابد. بتن آلوکا از کارخانه های تولید بلوک سیمانی سبک در تبریز با تیراژ بالا می باشد که دارای محصولات متنوع در بخش، بلوک دیواری، بلوک سقفی، بلوک تیرچه و پوکه تبریز می باشد.

کارخانه آلوکا واقع در شهرک صنعتی بستان آباد می باشد که به دلیل همجواری با معادن پوکه مهم آذربایجان، بهترین قیمت بلوک را تضمین میکند. با توجه با گرانی های اخیر سیمان و پوکه، قیمت بلوک سیمانی نیز نوساناتی داشته ولی باز هم مناسب ترین قیمت را در عرصه رقابت ارائه می کنیم. کیفیت بلوک های آلوکا با ارسال حضوری نمونه های مورد نظر در هر نقطه ای از کشور به راحتی قابل ارزیابی و سنجش می باشد. تفاوت محصولات بتن آلوکا با چند مقایسه ساده بین رقبا از سایت ها یا پرس جو را به آسانی متوجه می شوید و اطمینان لازمه را یقینا کسب می کنید. شما مشتری گرامی جهت مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفارش و قیمت بلوک سبک با بتن آلوکا در تماس باشید.

سوالات متداول

قیمت بلوک سبک سیمانی در چه فصلی از سال افزایش می یابد؟

قیمت بلوک سبک در فصل سرد رو به ثبات است اما اوایل فصل بهار و با شروع فصل ساخت و ساز، قیمت ها افزایش می یابد، چون تقاضا زیاد و عرضه کم می شود.

قیمت روز بلوک سبک در کدام شهر ایران ارزانتر است؟

قیمت روز بلوک سبک در تبریز ارزانتر از شهر های دیگر ایران است، چون افزودنی اصلی بلوک سبک، پوکه معدنی است. پوکه معدنی هم در آذربایجان شرقی یافت می شود.

منبع استعلام دقیق قیمت بلوک سبک سیمانی کدام است؟

برای استعلام دقیق قیمت بلوک سبک سیمانی با ابعاد و انواع مختلف به صورت روزانه، می توانید در سایت بتن آلوکا و از طریق تماس مستقیم با مشاور فروش در واتس آپ، لیست قیمت روز بلوک سبک سیمانی را بصورت فایل پی دی اف دریافت نمایید.

مزایای خرید بلوک سبک آلوکا برای مشتری چیست؟

1- دارای نشان علامت استاندارد از سازمان استاندارد ایران

2- تضمین تحویل بار سالم

3- تحویل بلوک سبک درجه یک

4- پایین ترین قیمت نسبت به کارخانه های مشابه

اهمیت داشتن گواهینامه استاندارد بلوک سبک چیست؟

سازمان استاندارد ایران، تمامی ساختمان سازها را ملزم به استفاده از مصالح ساخت استاندارد نموده است. پس استفاده از بوک سبک استاندارد الزامی است نه اختیاری!

بلوک سبک آلوکا چگونه تولید می شود؟

بلوک سبک آلوکا از ترکیب سیمان، پوکه معدنی و آب در میکسر و قالب ریزی در دستگاه تمام اتوماتیک پرسی تولید می گردد.

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ سوالات شما در واتس آپ

در تماس باشید