بلوک سبک تبریز         

Send-a-healthy-light-block

بلوک سبک تبریز از مشهورترین و بهترین نوع بلوک سیمانی در سطح کشور است. تخصصی ترین و با کیفیت ترین بلوک های سبک در تبریز تولید می شوند، چون معادن پوکه در آذربایجان شرقی یافت می شوند، پس بهترین مکان برای خرید و فروش این محصول پرکاربرد خطه آذربایجان شرقی است.

بلوک های سیمانی دسته بندی‌های مختلفی دارند که برای کاربرد مشخصی تولید میشوند. مشهورترین و پرکاربردترین دسته نیز بلوک سبک سبمانی می‌باشد که خود دارای تنوع زیادی می‌باشد. نحوه تولید، تجهیزات مورد استفاده، مواد اولیه و … بلوک نوع سبک متفاوت تر از سایر محصولات مشابه می باشد. در لینک زیر کاملا تخصصی و طبق تجربه مهندسین بتن آلوکا با این نوع بلوک آشنا شوید. از تجهیزات لازم برای تولید گرفته تا نحوه تولید را برای شما شرح داده ایم.

بلوک سبک سیمانی چیست؟

قیمت بلوک سبک در تبریز

قیمت بلوک سبک در تبریز با توجه به اندازه آن متفاوت می باشد. همانطور که می‌دانید برای پر کردن فضای خالی ما بین تیرچه‌ها، دیوارکشی، تیغه بندی و… از بلوک سیمانی استفاده می‌شود. اما نوع بلوک سیمانی سبک، در ترکیب خود پوکه معدنی دارد که باعث سبک شدن و متمایز شدن این نوع بلوک شده است. مزایای دیگری نیز چون سرعت دیوار چینی و نصب بسیار سریع تر از آجر، سفال و یا انواع دیگر مصالح دیوار چینی، اکثر مهندسین و ساختمان ساز ها را ترغیب به خرید بلوک نوع سبک کرده است. 

قطب تولید بلوک سبک ایران، آذربایجانشرقی و مخصوصا تبریز می باشد. به همین دلیل قیمت بلوک های سیمانی در تبریز ارزانتر و به صرفه تر از کارخانه های موجود در شهرهای دیگر ایران می باشد. علاوه بر قیمت، کیفیت بلوک تبریز بسیار بهتر از سایر شهرها است. جدول زیر لیست قیمت بلوک سبک بتن آلوکا در تبریز برای مشتریان محلی می باشد.

جدول قیمت بلوک سبک در تبریز

نام محصول

تعداد جداره

ابعاد به سانتی‌متر

قیمت به تومان
بلوک هفت سانت  2 40*20*7 تماس بگیرید

بلوک 10سانت دوجداره

2

40*20*10

تماس بگیرید

بلوک 10سانت

3

40*20*10

تماس بگیرید

بلوک 15سانت

3

40*20*15

تماس بگیرید

بلوک 15سانت

4

40*20*15

تماس بگیرید

بلوک 20 سانت 

3

40*20*20

تماس بگیرید

بلوک 20سانت

4

40*20*20

تماس بگیرید

لیست قیمت بلوک سبک آلوکا (برای سایر شهرها)

کیفیت بلوک سبک تبریز

 

بلوک سیمانی دیواری

کیفیت بلوک قابل قیاس نیست و ارزش قیمت خود را دارد، به دلیل همین کیفیت بلوک است که از شهرهای مختلف برای خرید بلوک سبک به تبریز مراجعه می نمایند. در زیر چند نمونه از دلایل برتری کیفیت محصولات بلوک این خطه را برمی شماریم.

جنس بلوک دیواری سبک تبریز بر روی بتن اثر شیمیایی ندارد. ارتفاع آنها تابعی از ارتفاعی کل سقف است و عرض بلوک ها بین 20 الی 25 سانتی‌متر باشد. ضخامت جدار‌های عمودی و افقی نیز از 15 میلی‌متر کمتر هست.

حداقل محل نشیمنگاه بلوک 17. 5 میلی مترمی باشد.

اکثر کارخانه های برند تبریری همچون کارخانه بتن آلوکا، محصولات بلوک سبک خود را بدون ترک ، آهک و رنگ یکنواختی تولید می کنند. در واقع ویژگی اصلی و متمایز بلوک های تبریز، داشتن سطح صاف،شیاردار و بدون لب پریدگی بودن است.

بلوک سبک پوکه ای تبریز

بلوک های سیمانی

بلوک سیمانی اعلای آلوکا

 بلوک‌ های سیمانی از سیمان، آب، ماسه، شن ریزدانه و سایر سنگدانه‌های مناسب مثل پوکه معدنی تشکیل شده‌ اند. در دیوارهای خارجی و داخلی، تیغه‌های جدا کننده و سقف‌های تیرچه از بلوک دیواری سیمانی استفاده می کنند. از لحاظ کاربرد و مواد تشکیل دهنده بلوک های سیمانی در سه نوع زیر تولید می شوند:

1- بلوک سبک که از نظر وزن سبک‌تر و در دیوارکشی و سقف‌های تیرچه و بلوک کاربرد دارد ترکیب پوکه معدنی با سیمان است.

2- بلوک سنگین ماسه ای که نسبت به بلوک های نوع سبک ابعاد بزرگتر و ضخامت بیشتری دارد و در ساخت دیوارهای محوطه کاربرد دارد.

3- بلوک نیمه سنگین هم از انواع کم کاربرد است که از ترکیب پوکه و ماسه حاصل می شود.

مزایای بلوک‌های تبریز

1-سرعت بالای دیوارچینی

2-وزن سبک

3-مقاوم در برابر آتش

4-قیمت مناسب

5-عدم نیاز به مصالح پوششی به دلیل داشتن سطح صاف

از معایب بلوک‌های سبک تبریز می توان به کاهش استقامت بلوک در صورت مخلوط شدن با نمک و آهک ایراد مهم بلوک سیمانی اشاره کرد.

هر متر مربع دیوار چند عدد بلوک سیمانی لازم دارد؟

بلوک‌های شیشه‌ای (Glass Block)

بلوک شیشه ای

بلوک شیشه ای در سنه 1900 شناخته شد و جایگاه خاصی در معماری بناهای امروزی دنیا برای خود توسط دکراتیوهای بین المللی باز کرده است. جنس بلوک شیشه ای، کاربردی بیشتر تزئینی دارد.

در واقع در ساختمان هایی که به اندازه کافی نورگیر نیستند از بلوک شیشه ای برای تامین نور از دیوارها استفاده میکنند. در اتصال بلوکهای شیشه ای به هم اکثرا  چسب ملاتی با اسپیسر جدا کننده به کار می برند.

انواع بلوک‌های شیشه‌ای 

* بلوک‌های شیشه‌ای مات *بلوک‌های شیشه‌ای طرح‌دار *بلوک‌های شیشه‌ای شفاف *بلوک‌های شیشه‌ای رنگی

کاربرد بلوک شیشه‌ای

 از بلوک شیشه ای در برج های مسکونی، ساختمان ادارات، بناهای هنری و مذهبی استفاده می گردد

مزایای بلوک‌ شیشه‌ای

1- جداسازی‌ فضاهای داخلی با امکان حفظ نور کافی طبیعی.

2- فضای درونی ساختمان را به دلیل داشتن ضخامت کم (حدود 8 سانت)افزایش می دهد.

3- ایزولاسیون گرمایی و صوتی بالایی دارند.

5-تنوع رنگ و طرح متناسب با هر سلیقه

6-سرعت نصب بلوک شیشه‌ای بالاست زیرا مراحل گچ کاری، سفیدکاری و نقاشی وجود ندارد پس طبیعتا هزینه های مربوط به آنها نیز حذف خواهند شد.

7-بلوک‌های شیشه‌ای در تمامی قسمت ها حتی درنمای ساختمان و آشپزخانه کاربرد دارند.

بلوک سفالی چیست

بلوک سفالی خوب

مواد تشکیل دهنده بلوک سفالی، مخلوط خاک رس و آب است. کاربرد بلوک سفالی در دیوارها و تیغه‌های ساختمانی، بخش‌های فشاری یا دیوارهای بدون تحمل فشار است. بلوک های سفالی عایق گرمایی خوب و در دسترس عموم هستند.

 معایب بلوک سفالی

زمان اجرای نسبتا طولانی بلوک سفالی و نیاز به داشتن مصالح پوششی زیاد برای هموارسازی سطح دیوار عیب اصلی بلوک سفالی است. سنگینی بلوک سفالی موجب سنگینی سازه می‌شود. احتمال آلودگی خاک رس به آهک در معدن و کارخانه که موجب ایجاد ترک در بلوک سفالی می‌شود.

کارپذیری نامناسب به دلیل مقاوم نبودن بلوک سفالی و غیرباربر بودن به دلیل مقاومت فشاری فوق پایین ایرادات بلوک سفالی است. نفوذ بتن به داخل حفره‌های بلوک سفالی آسیب جبران ناپذیر به محیط زیست دارد.

بلوک پلی استایرن

 Polystyrene block

مواد تشکیل دهنده بلوک پلی استایرن ،نوعی ماده به نام پلی استایرن است که به‌صورت اشتعال زا و غیر اشتعال زا تولید میگردد. در قیاس با سایر انواع بلوک‌ها, بلوک پلی استایرن سبک, در برابر زلزله پایدار, قابلیت صرفه جویی در مصرف مصالح گچ، خاک و آهن آلات, مقاوم در برابر ضربه وعایق صوت و حرارت میباشد.

بلوک پلی استایرن استاندارد

1-استفاده از گونه کند سوز شده بلوک پلی استایرن مجاز است.

2-در جهت جلوگیری از برخورد بلوک سقفی پلی استایرن و حریق آن،زیر سقف ها را با عایق مناسب پوشش می دهند.

3-به کارگیری اتصالات مکانیکی مهار شده نظیر سیستم رابیتس

4-کنترل پوشش های گچی اعم از پایه و تخته گچ به نحو مناسب و مستقل از بلوک

قیمت بلوک سبک در تبریز به صرفه است؟

قیمت بلوک سبک در تبریز دست‌خوش نوسانات زیاد قیمت پوکه معدنی قرار می گیرد. کارخانه های زیادی در تبریز اقدام به تولید بلوک کرده اند.به همین خاطر قیمت بلوک های سیمانی در تبریز وارد حوضه رقابتی خاصی شده است. کارخانه بلوک سازی آلوکا یکی از این کارخانه های بلوک سبک تبریز است که در بستان آباد-آذربایجان شرقی واقع می باشد.

بتن آلوکا، بلوک سبک تبریز را با استفاده از پوکه معدنی دامنه های سهند به روش کاملا صنعتی و اتوماتیک تولید می کند و به صورت عمده بتن آلوکا با عمده فروشی های مصالح ساختمانی در اقصی نقاط کشور بالاخص تهران و مشهد همکاری دارد. مشتریان آلوکا قبل از سفارش محصول، نمونه های بلوک را مشاهده و سپس اقدام به خرید می کنند. از طریق آیکن واتساپ زیر مستقیما با بتن آلوکا در ارتباط باشید.

مدیر سایتAuthor posts

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: [email protected]

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.