مناسب ترین و مرغوب ترین نوع پوکه ساختمان:

پوکه ساختمانی از مصالح ساختمانی مهم که  به دلیل وزن کم و بهای پسندیده پوکه معدنی (آلوکا پیشنهاد دهنده مناسبترین قیمت پوکه معدنی بستان آباد در بین رقبا)از پرکاربرد ترین مصالح  موجود در کشورمان می باشد. ایران بر روی یکی از پرکارترین خطوط زلزله  قرار دارد به خاطر همین مهندسین ساختمان به فکر برپایی ساختمان های سبک و مقاوم در برابر زمین لرزه و کم کردن خطرات پس زلزله افتاده اند، و پس از پژوهش فراوان پوکه(پومیس) توصیه شد.
با به کارگیری پوکه معدنی یا پومیس وزن ساختمان، الی یک سوم کم و در برابر زمین لرزه مقاوم‌تر می‌شود. پوکه معدنی  در صنایع عایق سازی  برای متخلخل کردن خاک استعمال دارد.پوکه معدنی (پومیس تبریز)حاصل از فعالیتهای آتشفشانی است. مزیت عمده پوکه معدنی نسبت به مصالح ساختمانی مثل از قبیل شن و ماسه، وزن کم، دارا بودن درجه سختی بالا و نیز تخلخل بالای آن است. این گونه پوکه دارای دانه بندی های متفاوت از ذرات غباری تا قطعات بزرگ با قطر بیش از ۱۰۰ میلیمتر است. هر یک از اندازه های پوکه معدنی برای مصارف خاصی استعمال دارند.
اصلی‌ترین علت به کارگیری پوکه(پومیس)، سبک ‌سازی سازه و مصالح ساختمانی است. شیب‌بندی سطوح، ساخت بلوک‌ سبک پوکه ای  و مصالح مختلف سبک و ترکیب پوکه با ملات و بتن روش‌های متداول استفاده از پوکه در صنعت ساختمان است.

چند نوع پوکه ساختمانی وجود دارد :

دو گونه پوکه در بازار وجود دارد، پوکه معدنی و پوکه صنعتی. هر کدام ویژگی‌ها و مزایای متفاوتی دارند. پوکه طبیعی یا پوکه معدنی در ریشه-بن-بیخ سنگ آتش‌فشانی است و تنها در مناطق آتشفشانی قابل استخراج است. مواد مذاب در زمانی که به سطح زمین می‌رسند با از دست دادن گاز و دما متخلخل می‌شوند و شکل می‌گیرند.

این گدازه‌ها تبدیل به سنگ‌هایی می‌شوند که وزن ویژه آن پایین  و کمتر از ۱ است و روی آب شناور می‌ماند. و این اصلی‌ترین ویژگی پوکه هست؛ اما پوکه صنعتی از انبساط خاک رس در کوره با گرما زیاد به دست می‌آید و دارای شکلی گرد و سطحی زبر است. پوکه‌ها علاوه بر استفاده در ساختمان‌سازی دارای کاربردهای زیادی  از جمله در صنعت پالایش آب، کشاورزی و…می باشد.
معیار تعیین کیفیت پوکه معدنی
مهمترین شاخص کیفیت پوکه معدنی با توجه به کاربرد آن، چگالی، درجه سختی و سایز پوکه معدنی است. مثلا در ساخت بتن و یا بلوک سبک هر چقدر چگالی پوکه معدنی کمتر و درجه سختی پوکه معدنی بیشتر باشد کیفیت آن بیشتر است..
از بین پوکه صنعتی و پوکه معدنی بهترین پوکه از نظر چگالی پوکه معدنی(پوکه معدنی آلوکا بهترین گونه پوکه سفید سرند شده بستان آباد) است چون در اعماق زمین با اختناق و دمای اغلب در مدت زمان زیاد تولید میشود که نتیجه این شرایط تخلخل بیشتر و چگالی کمتر ( چگالی به نسبت جرم به حجم گفته میشود فرض کنید دو  سنگ داریم به وزن یک کیلوگرم چگالی سنگی کمتر است که حجم بیشتری داشته باشد.) برآیند اینکه پوکه معدنی(پومیس) بر خلاف ظاهرش براحتی بر روی آب شناور خواهد شد

استفاده از پوکه در سقف‌ها علاوه بر سبک‌ سازی به عایق شدن صوتی و گرمایشی سقف نیز کمک می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت بتن آلوکا اطلاعات کامل و به‌روز گونه ها پوکه(پومیس)  و بلوک سبک را مطالعه کرده و با کاربردهای آن‌ها آشنا شوید.
بتن آلوکا با استخراج و دانه بندی مرغوبترین و سبکترین پوکه های معدنی از پهنه های کوهستان های سهند شهرستان بستان آباد برای كاربرد در سازه هاي ساختماني ( تولید بلوک سبک) در خدمت شما مشتریان عزیزمی باشد.

مدیر سایتAuthor posts

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.