پوکه معدنی تبریز و بستان آباد

پوکه معدنی از انواع مصالح مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز برای شیب‌بندی و پر کردن کف می‌باشد. همچنین در تولید بلوک سیمانی سبک که از مصالح نوین و پرکاربرد ساختمان‌سازی می‌باشد از پوکه معدنی استفاده می‌شود. پوکه در‌اندازه‌های ریز و درشت و متخلخل ایجاد می‌شود. بهترین معادن پوکه کشور در آذربایجان شرقی و خصوصا در تبریز وبستان آباد واقع می‌باشند. عموما برای خرید پوکه مرغوب باید با یکی از این معادن مثلا معدن پوکه مرغوب آلوکا تماس گرفت و از قیمت و کیفیت پوکه استخراجی جویا شد و سپس خریداری نمود.

بلوک سیمانی سبک

مزایای استفاده از پوکه معدنی یا پومیس:

بدلیل وزن سبک ,پوکه معدنی بر روی آب شناور است. استفاده از پوکه به جای ماسه یا خاک در پرکردن سطوح، وزن کلی سازه رابه طور چشمگیری کاهش می‌دهد. خاصیت مهم دیگر پوکه معدنی, نشست نکردن آن به دلیل درجه سختی بالای آن است.
تاریخچه پوکه معدنی:

پوکه معدنی پوکه برای اولین بار توسط یونانی‌ها و رومی‌ها مورد استفاده قرار گرفت. آن‌ها این سنگ معدنی را در جزیره ترا (سانتورین امروزی) در هنگام جمع آوری سنگ‌های آتشفشانی پیدا کردند. با برداشتن این سنگ و حس سبکی آن از روی کنجکاوی آن را در آب انداختند و دیدند که بر خلاف سنگ‌های دیگر در آب فرو نرفته و برای آن شناور می‌ماند. با توجه به سوراخ‌های حباب مانندی که روی پوکه معدنی وجود دارد در ابتدا از آن برای زدودن پوسته مرده بدن به عنوان سنگ پا استفاده می‌کردند. پس از مدتی با تحقیق بر روی پوکه متوجه شدند که ترکیب پوکه خرد شده با دوغاب آهک و ماسه ملاتی را بوجود می‌آورد که نه تنها در ساخت و ساز پس از خشک شدن بسیار محکم می‌شود بلکه در برابر آب هم مقاوم است.
مراحل تولید پوکه معدنی

1-اکتشاف پوکه معدنی گام اول استخراج پوکه می‌باشد.

2-شناسایی مکان مورد نظر

3-آگاهی از کیفیت نوع پوکه معدنی

4-بررسی از نظر موقعیت جغرافیایی و دسترسی به جاده اصلی

5-ثبت معدن در سازمان صنعت ومعدن

6-تهیه نقشه از مکان معدن

7-ارجاع به سازمان‌های مرتبط و دریافت پروانه بهره بر داری در صورت موافقت عملیات باطله برداری استخراج پوکه معدنی انتخاب نقطه مناسب برای کار گذاشتن دستگاهای جداسازی پوکه معدن (کوبیت هیدوکن، سیلو و نوارهای نقاله)

9-استخراج پوکه معدنی توسط بلدوزر (باطله برداری، تسطیح و آماده‌سازی و پله بندی)
مشخصات پوکه معدنی مرغوب:

* متخلخل یا اسفنجی

*عاری از هرنوع نا خالصی مانند خاک، پوکه نرمه، نخاله.

*وزن مخصوص کمتر از 700کیلوگرم برای یک متر مکعب پوکه عدسی درجه1

*وزن مخصوص کمتر از 600کیلوگرم برای یک متر مکعب پوکه بادامی درجه1

*وزن مخصوص کمتر از 650کیلوگرم در یک متر مکعب پوکه فندقی یا نخودی درجه یک

*وزن 850 کیلوگرم برای یک متر مکعب پوکه نرمه یا ماسه‌ای *رنگ پوکه نشانه مرغوبیت نیست.
خرید-فروش و بارگیری پوکه معدنی:

برای خرید و فروش انواع بلوک سبک ,اطلاع از قیمت انواع بلوک سبک,بلوک سیمانی و بلوک پوکه‌ای با کارخانه تولید انواع بلوک سبک تبریز (بلوک سبک آلوکا) در تماس باشید.

قیمت هر عدد بلوک سیمانی

مدیر سایتAuthor posts

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *