چسب بلوک چیست و چه کاربردی دارد؟

چسب بلوک چیست؟

چسب بلوک چیست؟

چسب بلوک سیمانی یا AAC بلوک و…  یک ماده اتصال چند منظوره بر پایه پلیمر است که به طور خاص برای ایجاد اتصال قوی، دوام و سرعت بخشیدن به روند ساخت بلوک AAC، آجر خاکستر، بلوک سبک و غیره طراحی شده است.
این مخلوط چسبی با کیفیت عالی و استفاده آسان از جمله سیمان، ماسه درجه بندی شده و مواد افزودنی از قبل مخلوط شده است و با ضخامت بسیار متنوع 3-5 میلی متر جایگزین ملات معمولی با ضخامت 18-18 میلی متر می شود. در این مقاله، ما در مورد روش اتصال، توابع ، مشخصات و مزایای چسب بلوک سیمانی بحث می کنیم. این مطلب برای ساختمان سازها و کسانی که با انواع بلوک سبک ساختمانی کار میکنند مفید است.

مشخصات چسب بلوک

چسب بلوک سیمانی

این نوع چسب از نوع چسب های صنعتی می باشد که جهت اتصالات بلوک سیمانی، بلوک سبک، هبلکس، AAC، CLC و انواع دیگر بلوک کاربرد دارد. و در بسته بندی های مختلف 40 کیلوگرم و… بفروش می رسد. این چسب بلوک سبک وزن به طور گسترده ای برای سیمان کاری و صاف کردن بلوک های سبک سیمانی استفاده می شود. همچنین در ساخت و ساز ساختمان استفاده می شود.

ویژگی های چسب بلوک سبک 

  1. مقاومت چسبندگی بالا با یک لایه پوشش نازک.
  2. چسب از قبل مخلوط شده است ، بنابراین مخلوط کردن و اتصال آن آسان است.
  3. از آنجا که بسیار نازک است (3 تا 5 میلی متر)، قیمت چسب بسیار کمتر از ملات سیمانی درمی آید. بنابراین، از لحاظ اتصال و استفاده باصرفه بوده و قیمت بلوک سبک سیمانی در دیوارچینی نهایتا مقرون به صرفه است.
  4. مقاومت کششی بالا در زمان کمتری حاصل می شود.
  5. از آنجا که ضخامت چسب بسیار نازک است ، ترک مفاصل را از بین می برد، پس ضد ترک دیوار بلوکی است.
  6. کیفیت عایق حرارتی استثنایی
  7. از آنجا که چسب بر پایه پلیمر است، مناسب برای ساختمانهای سبز است.

مزایای چسب بلوک 

1-    اتصالات نازک است و مواد کمتری مورد نیاز است
ضخامت چسب 3-4 میلی متر برای اتصال و اجرای دیوار با بلوک سبک سیمانی کافی است در حالیکه با ملات ماسه سیمان که جهت اتصال ضخامتی حدود 8-12 میلی متر نیاز است. بنابراین مقدار ملات با چسب تا 75٪ کاهش می یابد.
2-    ساخت سریع
چسب بلوک سیمانی یا AAC یا انواع بلوک های دیگر ماده ای مخلوط آماده است و فقط آب برای استفاده اضافه می شود. در مورد ملات ماسه سیمان، مواد اولیه باید به درستی مخلوط شده و سپس با دقت مخلوط شوند تا به صورت خمیر درآید که این کار زمان بر است.
3-    تمیزی کار
از آنجا که فرآیند اختلاط، حمل و نقل و کاربرد بسیار واضح و بدون دردسر است، به راحتی می توان محیط کار را تمیز نگه داشت.
4-    حداقل زمان پردازش
از آنجا که نیازی به پردازش نیست، دیوار سنگ تراشی برای کارهای دیگر مانند گچ کاری تا مدت 24 ساعت آماده است. در مورد ملات ماسه سیمان، عمل آوری و آماده شدن برای عملیات دیگر به مدت 7 روز انجام می شود.
5-    ضایعات کمتر
از بین رفتن و ساییدگی چسب بلوک سیمانی بسیار ناچیز است، تقریبا از بین نمی رود.
6-    عایق حرارتی

چسب بلوک سبک یا انواع چسب بلوکی دیگر متناسب با خصوصیات عایق حرارتی انواع بلوک های ساخته شده است که در مورد ملات سیمان چنین نیست. عایق حرارتی بالا مزیت اصلی چسب های بلوک می باشد.

روش کار با چسب بلوک

کاربرد-چسب-بلوک

1-    آماده سازی سطح
•    سطح کاربرد باید به درستی از ذرات سست، گرد و غبار، خاک، روغن و چربی تمیز شود.
•    پایه ای که چسب روی آن زده می شود باید پخته شود.
•    نقص های سطح مانند ترک ها ، سوراخ ها یا حفره ها باید قبل از استفاده، اصلاح شوند.
2-    چسب را مخلوط کنید
•    چسب باید به درستی و کاملاً با آب مخلوط شود.
•    نسبت چسب به آب تقریباً 25-30٪ وزن چسب است.
•    آب آشامیدنی تمیز برای مخلوط شدن توصیه می شود.
•    سطل مورد استفاده برای مخلوط کردن چسب را تمیز کرده ، به آن آب اضافه کرده و مقدار لازم چسب را در آن قرار دهید.
•    توصیه می شود برای صرفه جویی در وقت، کار و حداکثر بازده از همزن مکانیکی استفاده کنید تا به طور مساوی و کاملاً مخلوط شود.
•    بسته به نوع استفاده ، ضخامت و قوام مخلوط تعیین می شود.
3-    استفاده از چسب
با استفاده از ماله مناسب برای کار با بلوک، یک لایه نازک از مخلوط چسب را به بلوک های سیمانی بمالید. پس از قرار دادن بلوک اول، چسب بلوک سیمانی با ضخامت یکسان را در دو طرف بلوک قرار دهید و سطح را به طور مداوم بررسی کنید. چسب اضافی خارج شده از بلوک ها باید بلافاصله تمیز می شود. این روش کار برای کل بلوک انجام می شود.

مدیر سایتAuthor posts

نگار زمانی هستم، دانش آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: [email protected]

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ سوالات شما در واتس آپ

در تماس باشید