کاربرد بلوک سبک سیمانی

کاربرد بلوک سبک پوکه ای دیواری آلوکا

کاربرد بلوک سبک سیمانی در ساختمان سازی، دیوارچینی، حصار باغ و ویلا، سالن ها، تیغه بندی و… می باشد. در واقع بلوک های بتنی توخالی به طور گسترده ای برای دیوارهای بیرونی و داخلی، دیوارهای پارتیشن ، دیوارهای پانل، دیوارهای مرزی و غیره استفاده می شود. دیوارهای پارتیشن با استفاده از بلوک های سیمانی از جهت نصب سریع و آسان، بسیار سود می برند. این بلوک ها با تقویت فولاد، مقاومت بیشتری را به سازه می دهد.
انواع بلوک های سیمانی برای ساخت دودکش و شومینه ایده آل هستند، همچنین در دیوارهای باربر و غیر باربر و دیوارهای باغ نیز به همان اندازه عالی هستند. در زیر کاربرد بلوک سیمانی بطور کامل تشریح شده است.

1- کاربرد بلوک های سیمانی در پروژه های کوچک و تزئینی به وفور دیده می شود. برای مثال، به عنوان استند گلدان، نیمکت در فضای باز یا باغ و پاسیو به وفور دیده ایم.

2- بلوک های بتونی برای ذخیره و محافظت مواد در طولانی مدت بسیار گزینه مناسبی می باشند، به همین دلیل است که بیشتر مهندسین شرکت های ساختمانی، از آنها برا جدا نگه داشتن مصالح ذخیره شده از هم برای طولانی مدت بهره می گیرند. 

3- از بلوک سیمانی برای ساخت قفسه کتاب نیز استفاده می کنند.

4- برای تزئین باغ از بلوک بتونی در کاربردهای مختلفی نیظیر ساخت آتش دان، کباب پز، نیمکت، میز،شومینه و… استفاده می گردد.

5- کاربرد بلوک سبک حتی برای استفاده به عنوان گلدان یا ساخت گلخانه نیز قابل مشاهده فراوان است.

مقایسه بلوک سیمانی سبک و سنگین

هر روز که میگذره فناوری ها و کیفیت تولید مصالح ارتقا پیدا میکند و فصل استفاده از مصالح سنگین تمام میشود. بلوک های سبک که با پوکه معدنی درست میشوند سبک، ظاهر و کیفیت فوق العاده ای دارند. در ساخت بلوک های سنگین از افزودنی ماسه استفاده می کنند، ماسه، بلوک را سنگین می کند و این یکی از معایب است، پس از لحاظ وزنی، بلوک سبک پوکه ای بسیار سبک تر از بلوک ماسه می باشد. از لحاظ کیفیت، بلوک سبک شده خیلی مقاوم تر از نوع سنگین ماسه ای میباشد.

خرید بلوک سیمانی

مزایای بلوک سیمانی سبک

1-اجرای دیوار یا سقف به دلیل سبک بودن و اندازه بزرگ بلوک با سرعت قابل ملاحضه ای بیشتر انجام میشود.

2-وزن کمتری دارد، حدود 2 برابر کمتر از نوع سنگین ماسه ای میباشد.

3-سهولت کار با بلوک سیمانی سبک خیلی بیشتر از بلوک سنگین است حداقل بخاطر وزن کم به راحتی میتوان بلند یا جابجا کرد.

قیمت بلوک سیمانی سبک

4-زمان اجرای پروژه ها در قسمت دیوارچینی و اجرای سقف با این محصول به حداقل رسیده است.

5-هزینه های دیوارچینی، کارگر، زمان، قیمت بلوک همگی با استفاده از بلوک سبک به شدت کاهش یافته است.

6-حمل و نقل و جابجایی آسان از مزایای برتر دیگر آنها میباشد.

7- وزن ساختمان و دیوار با استفاده از بلوک پوکه ای خیلی کمتر شده است.

8-آسیب های ناشی از زلزله به دلیل وزن کم بلوک، خیلی کم شده است.

9-مقاومت در برابر آتش و به تبع آن افزایش امنیت ساکنین ساختمان در برابر آتش سوزی با استفاده از انواع بلوک سیمانی سبک افزایش یافته است.

10- بلوک سبک چون دارای حفره و منافذ هوایی است عایق انتقال صوت و حرارت می باشد.

11-تولید انواع بلوک پوکه ای در تمام فصول سال برای کارخانه های بلوک سازی آذربایجان شرقی مخصوصا حوالی تبریز و بستان آباد بدلیل وجود معادن کثیر پوکه معدنی میسر میباشد.

بلوک سبک پوکه ای چیست

دلایل کاربرد بلوک سبک سیمانی در ساختمان

بلوک پومیسی سبک بتن آلوکا

چرا از بلوک های سیمانی در ساختمان سازی استفاده می کنند؟ چون به راحتی به کمک فریز بریده می شود و هنگام استفاده از تیشه، فقط محل ضربه دچار شکستگی می شود. این خصوصیت موجب جلوگیری از هدر رفتن مصالح و پرت کمتر آن ها میشود و بدین شکل کارپذیری فیزیکی بلوک افزایش می یابد.

کارخانه تولید بلوک پوکه ای

خرید بلوک سیمانی سبک از تبریز

فروشگاه انواع بلوک سیمانی سبک بتن آلوکا

بعد از شمردن متعدد ترین کاربرد بلوک های سیمانی، مخصوصا مزایا و کاربرد بلوک سبک سیمانی، احتمالا  بخواهید اطلاعات دقیق تری از کاربرد و نحوه خرید این محصول بدست آورید. کافیست جهت این امور با کارشناسان بتن آلوکا از طریق تماس تلفنی یا واتس اپ ارتباط برقرار نمایید و جامع ترین اطلاعات را رایگان استفاده کنید.

مدیر سایتAuthor posts

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *