X

قیمت بلوک درتولیدکننده های بلوک سیمانی تبریز -تهران 98

معرفی بهترین بلوک های سقفی و دیواری با ارزانترین قیمت بلوک سیمانی سبک و سنگین تبریز درسال 98

 


بتن آلوکا تولید کننده عمده بهترین بلوک سیمانی سبک تبریز، جدیدترین و کاملترین اطلاعات در مورد انواع بلوک سبک دیواری و سقفی و قیمت بلوک های موجود در بازار مصالح ساختمانی مملکت مخصوصا تبریز و مزیت آن‌ها در جهت افزایش بهره‌وری سازه‌ها را در این مطلب به شما ارائه خواهد نمود. و دلایل محبوبیت بلوک سیمانی سبک در بین سازنده‌ها را بیان خواهد کرد. قیمت بلوک سیمانی (cement block price) و بلوک تیرچه وابسته به قیمت پوکه معدنی یا صنعتی (پوکه یا پومیس) و سیمان می‌باشد. بتن آلوکا، بهترین بلوک های سیمانی سبک ساختمانی تبریز اعم از بلوک دیوار،بلوک سقفی و بلوک تیرچه را با کیفیت تضمین شده مشتری پسند و با مناسبترین قیمت انواع بلوک ساختمانی در سطح کشور بصورت عمده یا خرده در اسرع وقت درب پروژه‌های شما تحویل خواهد داد. جهت حصول اطمینان شما از انتخاب محصولات بتن آلوکا، آماده ارسال نمونه‌های انواع بلوک به هرجایی که مشتری عزیز مستقر می‌باشد هستیم باشد که اطمینان خاطر شما را کسب کرده باشیم. برای سفارش و خرید بلوک سبک تبریز با بتن آلوکا تماس بگیرید تا از قیمت های سایر بلوک سازان تبریز نیز مطلع شوید.

اطلااعات مرتبط دقیق تر:   برای دیدن قیمت‌های مقرون به صرفه بلوک های کارخانه آلوکا تبریز کلیک کنید

اطلاعات تکمیلی در موردانواع بلوک و کاربرد آن‌ها

 

نگاه کلی به مقاله‌ای که خواهید خواند:

1-جدول قیمت بلوک‌های سبک و سنگین موجود در بازار تبریز

2-شناخت انواع بلوک‌های سیمانی سبک و سنگین

3-مزایای اصلی استفاده از بلوک سبک سیمانی

4-مزایای تولید بلوک سبک شده نسبت به مصالح سنتی

5-معرفی مشتری مدارترین و بهترین کارخانه بلوک‌سازی تبریز


قیمت بلوک‌های سیمانی سبک موجود در بازار تبریز در سال 98


قیمت‌های زیر براساس آخرین قیمت خرید و فروش بلوک در تهران، تبریز، مشهد و ... اکثر شهرهای ایران گرد آوری شده است. قیمت‌ها مطلقا قطعی نیست و با نوسان قیمت مصالح ساختمانی و دستمزد کارگران بروز رسانی خواهد شد. همچنین قیمت بلوک‌های سیمانی ذیل، قیمت‌های تحویل درب کارخانه خواهد بود. کرایه حمل و نقل براساس مسافت متغییر می‌باشد. گروه بتن آلوکا بهترین و به صرفه‌ترین مشاوره‌ها را در زمینه کرایه حمل انواع بلوک سیمانی و قیمت روز بلوک به شما خریداران عزیز ارائه خواهد کرد. مطمئنا هر یک از شما عزیزان با یک تماس، مشتری دائمی محصولات آلوکا خواهید بود.

برای اطلاع از جزئیات هر محصول با کلیک روی آن به صفحه توضیحات کامل محصول مورد نظر هدایت خواهید شد.

 

جدول آخرین لیست قیمت انواع بلوک سیمانی تبریز و تهران سال 98

 

 

نام محصول تعداد جداره ابعاد به سانتی متر قیمت درب کارخانه
بلوک سیمانی 7سانت 2 40*20*7 1250
بلوک سبک 10سانت دوجداره 2 40*20*10 1350
بلوک سبک 10سانت 3 40*20*10 1550
بلوک سیمانی 15سانت 3 40*20*15 1700
بلوک سیمانی 15سانت 4 40*20*15 1750
بلوک 20 سانت پوکه ای 3 40*20*20 2100
بلوک  سبک 20سانت 4 40*20*20 2200
بلوک سیمانی لیکا 10سانت 3 40*20*15 1550
بلوک 15سانت لیکا 3 40*20*15 1750
بلوک سیمانی لیکا 20سانت 4 40*20*20 2200
بلوک ماسه ای 20سانت 3 40*20*20 1500

 

انواع بلوک سیمانی:

 

 بلوک‌های سیمانی طبق مواد متخلخل 3نوع است :

1- سبک

2- سنگین

3- نیمه سبک یا نیمه سنگین


مطالب بیشتر: بلوک سیمانی سبک بهتر است یا سنگین؟

 

معرفی انواع بلوک سیمانی

 

 

انواع بلوک سیمانی             

توضیحات
 سبک در سه نوع  سبک دانه،  هوادار و کفی تولید می شوند و از رایجترین و پرکاربردترین نوع بلوک های سیمانی می باشد.ماده متخلخل آنها  پوکه معدنی یا پوکه سنگین می باشد.
 سنگین ماده متخلخل بلوک سیمانی سنگین ،شن وماسه می باشد و در مواردی که وزن دیوار(باغ یا تیغه چینی) یا سازه مهم نباشد مورد استفاده قرار میگیرد.
 نیمه سبک مشابه بلوک سیمانی سبک می باشد منتها وزن آن  کمی بیشتر می باشد.

 

انواع بلوک سیمانی سبک:

انواع بلوک های سیمانی سبک
نوع بلوک سبک  مواد تشکیل دهنده کاربرد
بلوک سبک دانه پوکه یا پومیس (Pomis) ، لیکا، پرلیت، آب،سیمان قابل استفاده در ساختمان 
بلوک سبک سیمانی پر شده با حباب‌های هوا    
     
     

1)   بلوک سبک دانه:

این گونه بلوک سیمانی وزن کمتری به دلیل ترکیب با دانه‌های طبیعی سبک مانند پوکه (پوکه معدنی بستان آباد یا پوکه قروه) ، پومیس (Pomis) ، لیکا، پرلیت،  و ... نسبت به دیگر محصولات مشابه دارد. بلوک سبک دانه سیمانی در بازار با عنوان بلوک سبک معمولی شناخته می‌شود که وزن مخصوص آن 1400 کیلوگرم بر مترمکعب است که نسبت به حالت عادی بتن یعنی 1840 کیلوگرم بر مترمکعب کمتر است. در دونوع زیر فرآوری میشود:


الف) بلوک سیمانی سبک پوکه‌ای معدنی:

این نوع از بلوک‌های سیمانی با استفاده از پوکه‌های معدنی سفید که در تبریز موجود است پر می‌شوند که به آن بلوک سبک تبریز نیز گفته می‌شود. همچنین این نوع ممکن است با پوکه‌های قهوه‌ای سنندج نیز پر شوند. پوکه، سبک است پس محصول حاصله از آن نیز سبک خواهد بود. جرم حجمی بلوک‌های سیمانی معدنی کمتر از 1200 کیلوگرم بر متر مکعب و مقاومت آن‌ها دست کم 30کیلوگرم بر سانتی متر مربع می‌باشد. یکی از معادن مرغوب پوکه معدنی در آذربایجان شرقی که مناسب برای تولید بلوک با کیفیت وزن سبک است معدن پوکه آلوکا می‌باشد که پوکه برداشت شده از این معدن دارای وزن ویژه ناچیز و پایداری بالا در ترکیب با مواد سیمانی می‌باشد. بتن آلوکا درتولید انواع بلوک سبک آلوکا از پوکه سفید معدنی آلوکا بهره‌گیری کرده است.

معرفی اجمالی بلوک سیمانی سبک معدنی

قیمت بلوک سیمانی

 

 

ب) بلوک صنعتی:

این نوع بلوک‌های سبک نیز توسط خاک رسی که منبسط شده است و یا پوکه لیکا پر می‌شوند. آمیخته از دانه‌های صنعتی (لیکا) با سیمان و آب می‌باشد. جرم حجمی بلوک‌های سبک صنعتی کمتر از 900 کیلوگرم بر متر مکعب و پایداری آن‌ها دست کم 30کیلوگرم بر سانتی متر مکعب می‌باشد. محصولات صنعتی همانطور که از تصویرش پیداست بسیار مرغوب و مشتری پسند می‌باشد ولی قیمت نسبتا بالایی دارد. با توجه به نیاز پروژه باید تصمیم گرفت کدام محصول مناسب خرید و استفاده می‌باشد.

 


2)   بلوک سبک سیمانی پر شده با حباب‌های هوا:

در این محصول از هوا به‌عنوان ماده افزودنی در بتن استفاده می‌شود و باعث می‌شود وزن آن‌ها نسبت به دیگر بلوک‌ها به شدت کمتر باشد. بلوک‌ سیمانی هوادار علاوه بر وزن پایین خود، در برابر شرایط محیطی و گرما نیز به شدت ثابت هست. از این محصول ابتدا در مملکت سوئد و در سنه 1929 بهره‌گیری شد و در دونوع هوادار و سبک گازی روانه بازار می‌شود:


الف)   بلوک سبک کفی یا هوادار:

در نوع هوادار، هنگام ساخت ملات همراه با بتن اولیه کف وارد می‌شود که به مرور خشک شدن این کف از بین می‌رود و بلوک به صورت متخلخل باقی می‌ماند.  بلوک کفی سیمانی در سنه 1923 در کشور انگلستان معرفی شد و‌اندازه حفره‌های آن نزدیک 2/1 میلی‌متر است.

ب) بلوک سبک گازی:

این نوع بلوک سبک به هبلکس مشهور می‌باشد و سبک بودن آن به دلیل پف کردن حباب‌های هوا در داخل آن می‌باشد. از سیمان، آب، آهک و پودرآلومینیم تشکیل می‌شود. اما یک مسئله مهم وجود دارد به دلیل استفاده از پودر آلومینیم در ترکیب ملات، به جرات میتوان گفت که هبلکس و استفاده از آن خطرات زیادی برای محیط زیست و انسان دارد و بدلیل سرطان زا بودن این ترکیب از بتن در کل دنیا روبه منسوخ شدن است.

انواع بلوک سبک گازی

 

مزایای اصلی استفاده از بلوک سبک سیمانی:


صرفه جویی در مصرف مواد خام اولیه و کاهش هزینه‌ها:

با وجود اینکه در تولید بتن بلوک سیمانی سبک شده به مواد اولیه کمتری نیاز خواهید داشت. اما نسبت به بلوک معمولی سیمانی از استحکام بیشتری برخوردار و وزن کمتری دارند؛ بنابراین می‌توان وزن کلی وارده با سازه را کاهش و در نتیجه از بتن و فولاد کمتری استفاده کرد. این کاهش وزن حدود 20 تا 25 درصد است و در پروژه‌های بزرگ معادل رقم بسیار بزرگی می‌شود. از طرفی بلوک‌های سبک در برابر حرارت و صوت عایق هستند و نیاز به استفاده از لایه‌های عایق را کاهش می‌دهند، و پیمانکار نیازی به استفاده از عایق از دیوارها و کف ساختمان نیست.


وزن مخصوص کم و دوام زیاد:

بلوک سبک‌ وزنی معادل ⅓ سایر محصولات بتنی رادار است. یعنی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع. وزن کم موجب کاهش بار مرده و مقاومت بیشتر ساختمان در برابر زلزله و همچنین کاهش هزینه‌های سازه‌ای می‌گردد.


عایق حرارتی و کاهش مصرف انرژی ساختمان:

مطابق الزامات مبحث 19 ساختمان عایق بودن یک سازه نسبت به حرارت یک مسئله بسیار مهم در برنامه‌ریزی شهری و ساخت ساختمان‌ها است. راه‌های عایق‌کاری بسیار گرانی وجود دارد که به صورت ساندویچی چند لایه از یک ماده عایق را بین دیوارهای سازه قرار می‌دهند که از لحاظ ایمنی، بهداشت و محیط زیست مناسب نیست. بلوک پومیسی به عنوان عایق یک سازه در بطن آن قرار گرفته و وظیفه عایق حرارتی را به نحو احسنت اجرایی می‌کند. استفاده از محصولات آلوکا در عایق کاری دیوارهای پیرامونی، دیوار چیده شده به عنوان عایق همگن محسوب می‌شود.


مقاومت در برابر آتش:

هوا یا مواد تعبیه شده در بلوک پوکه سیمانی برای مقاومت در برابر حجم آتش بالا بسیار اهمیت دارد. مقاومت اجزای سازه‌ای در برابر آتش سوزی بر اساس مدت زمانی سنجیده می‌شود. در بلوک سبک، تراکم 1200 کیلوگرم در مترمربع از یک دیوار با ضخامت 13 تا 14 سانتی‌متر، مقاومت در برابر آتش حدود 5 ساعت است. اما در مورد بلوک‌های ساده این مقدار مقاومت در تراکم 400 کیلوگرم و ضخامت 10 سانتی‌متر رخ می‌دهد. بلوک‌های سیمانی به شدت در برابر آتش سوزی مقاوم هستند و در شرایط خفیف‌تر از این دچار حریق نمی‌شوند. و اجزا می‌توانند آتش را بدون سوختن و فرو ریختن تحمل کنند.


عایق صوتی:

به دلیل نادیده گرفتن عایق صوتی در اکثر سازه‌ها صدای پا یا ضربه منتقل می‌شود. مطابق الزامات 18 مقررات ملی ساختمان، بلوک سبک به دلیل بافت متخلخل و اسفنجی دارای جذب صوت مناسب می‌باشد و از آن می‌توان جهت احداث اماکن مسکونی، بیمارستان‌ها و نیز مراکز آموزشی و پرورشی استفاده کرد. همچنین بلوک‌های سبک دانه عایق صوتی بهتری نسبت به نوع هوادار دارا هستند. به دلیل چگالی و تراکم مناسب خود مانع از عبور صوت می‌شوند و نوعی عایق نفوذناپذیر ایجاد می‌کنند. مطابق با آخرین تست مراکز تحقیقات و مسکن بلوک سبک دارای افت صوتی ۴۹ دسی‌بل در ضخامت ۱۵ سانتی‌متر می‌باشد. با مصرف تولیدات آلوکا الزامات مبحث 18 ساختمان به طور کلی اجرا خواهد شد.


کفپوش عایق شده:

یکی از کاربردهای بلوک سبک سیمانی، استفاده از آن در سقف یک سازه یا کف طبقه بالایی به دلیل خاصیت جذب می‌باشد که نوعی لایه عایق ایجاد می‌کنند. استفاده از بلوک‌های پوکه باعث می‌شود که ضربه پا یا افتادن وسایل منزل به طبقه پایین منتقل نشود و صدای کمتری ایجاد شود.


خصوصیات فیزیکی تنظیم شونده:

یکی از نگرانی‌هایی که در مورد بلوک پوکه سیمانی وجود داشت، این بود که احتمالاً نمی‌توان خصوصیات مکانیکی و فیزیکی آن‌ها را تغییر داد. اما اخیراً مهندسین سازه موفق شده‌اند که از الیاف‌های سه بعدی در بدنه بتن آن‌ها استفاده کنند که موجب می‌شود استحکام کششی بلوک به شدت افزایش یابد. این استحکام برای ضربه‌های ناگهانی و تنش لحظه‌ای بسیار سودمند است.


کارپذیری بلوک پومیس با انواع ملات:

شکل هندسی بلوک‌های تو خالی آلوکا علاوه بر کاهش وزن، از هدر رفتن ملات در هنگام ساخت دیوار جلوگیری می‌کند.

مناسب مناطق زلزله خیز:

بلوک سیمانی پوکه‌ای به سبب داشتن وزن کم نسبت به آجر یا ... باعث کم شدن نیروی زلزله وبالا بردن مدت نوسان ساختمان می‌گردد. سبک وزنی مصالح ساختمانی، مقاومت ساختمان در برابر زلزله را افزایش و آسیب جانی را کاهش میدهد. پس این مورد مهم به تنهایی کمک شایانی به ایمن‌سازی ساختمانها در برابر خطرات عدیده زلزله خواهد نمود البته اگر مهندسین ساختمان، انبوه سازان را ملزم به استفاده از محصولات بتنی سبک شده نمایند.

•  اجرای آسان عملیات مربط به برق و تأسیسات
•  با مصرف فوم مقاوم در برابر رطوبت و صدا
•  بهبود چشمگیر سرعت اجرا،  حمل‌ونقل آسان و شکل‌پذیری بلوک سیمانی سبک نسبت به سنگین
•  همخوانی با دیگر مصالح ساختمانی
•  داشتن مقاومت بالای فشاری
•  مصالح ساختمانی سبز بهترین لقب خانواده بتن سبک به دلیل استفاده نکردن از سوخت‌ فسیلی در فرآیند ساخت می‌باشد.

 

مزایای تولید بلوک سبک شده برای خریدار و فروشنده:

 

تولید بلوک سیمانی سبک از نوع پوکه معدنی واقعا معجزه صنعت بتن می‌باشد که از همه لحاظ مناسب‌تر از محصولات سنگین سیمانی می‌باشد که در گذشته استفاده میشد.پوکه معدنی به وفور در طبیعت یافت میشود و بلوک حاصله از آن هم سبک وزن و هم مقاوم می باشد در حالیکه بلوک سیمانی ماسه ای سنگین و شکننده است. اکثر تولیدکنندگان مطرح بلوک سیمانی سبک در آذربایجان شرقی و مخصوصا حوالی تبریز هستند دلیلش هم وجود معادن پوکه بسیار در این منطقه می باشد.به همین دلیل خریداران بلوک سیمانی و پوکه معدنی،برای سفارش محصول ابتدا با تولیدکنندگان بلوک یا پوکه تبریز تماس میگیرند.حتی در شهرهای دیگه هم اکثرا بلوک تبریز و پوکه تبریز خرید و فروش می شود. اصلی‌ترین مواردی که می‌توان در مورد برتری‌های مصالح سبک شده بتنی اشاره کرد به شرح زیر می‌باشد:


   1- قابل‌یت رقابت محصولات پوکه‌ای با مصالح سنتی
   2- کاهش هزینه دستمزد اجرایی به دلیل سرعت نصب بسیار بالا
   3-نصب آسان چارچوب‌های در و پنجره
   4- کاهش هزینه ارسال و پرت خیلی کم بار و قیمت مناسب
   7-مشتری پسند بودن
   8-درآمدزا بودن تولید این محصول

مزایای انواع بلوک سبک پوکه

 

معرفی مشتری مدارترین و بهترین کارخانه بلوک‌سازی تبریز:

 

 

با استفاده از بلوک‌ سیمانی سبک شده به دلیل مزایای متعدد، به راحتی هزینه تمام شده کار کاهش و سرعت اجرای پروژه و ایمنی افزایش می‌یابد.
بتن آلوکا از تولیدکنندگان بلوک سبک تبریز می باشد که  خدمات و محصولات تخصصی بلوک دیواری،بلوک سقفی،بلوک تیرچه و پوکه تبریز را به مشتریان خود با بهترین قیمت ارائه می‌کند. کارخانه بلوک سبک تبریز آلوکا واقع در شهرک صنعتی بستان آباد می باشد که به دلیل همجواری با معادن پوکه مهم آذربایجان،فروش بلوک سبک تبریز را با بهترین قیمت تضمین میکند.با توجه با گرانی‌های اخیر سیمان و پوکه، قیمت تولیدات آلوکا نوساناتی داشته ولی طبق بررسی‌هایی که شده باز هم مناسبترین قیمت را در عرصه رقابت عرضه کرده‌ایم باشد که رضایت شما خریداران محترم را جلب کرده باشیم. کیفیت بلوک سیمانی تبریز و پوکه معدنی آلوکا با ارسال حضوری نمونه‌های موردنظر در هر نقطه‌ای از کشور به راحتی قابل ارزیابی و سنجش می‌باشدو اما اطمینان از قیمت‌های ارائه شده توسط بتن آلوکا با چند مقایسه ساده بین رقبا از سایت‌ها یا پرس جو یقینا حصول خواهد شد.
شما مشتری گرامی جهت مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفارش عمده بلوک‌، قیمت بلوک پوکه و قیمت پوکه معدنی به سایت بتن آلوکا مراجعه و یا با شماره 09144107122 تماس بگیرید.

  

:برچسب ها

صفحه اصلی قیمت انواع بلوک سبک آلوکا کارخانه بلوک سبک آلوکا تولید بلوک استاندارد آلوکا مزایای بلوک سبک آلوکا بلوک پوکه ای پوکه معدنی آلوکا بلوک سیمانی پروژه های همکار بتن آلوکا خرید پوکه معدنی قیمت پوکه معدنی