X

مزیت کاربرد بلوک سبک پوکه ای در ساختمان سازی

 قیمت بلوک سبک پوکه ای تبریز:


ویژگیهای فنی بلوک سبک پوکه ای یا همان بلوک سبک پومیس، دلیل بهره‌گیری آن در صنعت ساختمان سازی شده است. با توجه به مشخصات فنی پوکه معدنی میشه فهمید که وزن کم پوکه مهمترین دلیل به کارگیری این نوع بلوک سبک شده میباشد. پوکه معدنی ویژگی‌های دیگری هم دارد که بلوک فرآوری شده با آن را متمایزمی کند. بلوک سیمانی تولید شده از پوکه،وزن کم،مقاومت زیاد،قیمت مناسب و ابعاد و شکل استانداردتری نسبت به بلوک سیمانی که با ماسه تولید شده است دارد.کارخانه های تولیدکننده بلوک تبریز اصلی ترین عرضه کننده های بلوک سبک کشور به دلیل داشتن معادن فراوان پوکه معدنی در آذربایجان شرقی می باشند. 

آشنایی کامل با بلوک سبک پوکه ای و آخرین قیمت آنها

 

      آشنایی با تولیدات بلوک سبک آلوکا در تبریز

 

 

 

 

دلایل و موارد استفاده از بلوک سبک پوکه :  

 

دراستفاده از بلوک پوکه محدودیت خاصی وجود ندارد. از این نوع بلوک‌ها درهر جای ساختمان ( حصار اصلی،  تیغه حصار برای دسته بندی مکان و در سقف ساختمان به همراه تیرچه و بلوک) می توان استفاده کرد. در واقع تفاوت ظاهری و ساختاری خاصی با بلوک معمولی ندارند. در بلوک سبک پوکه ای از دانه های پوکه معدنی خرد شده به جای ماسه سنگ بهره‌گیری شده است.طبق بررسی های انجام شده بلوک پومیس وزن کمتری نسبت به انواع سایر بلوک ها دارد در واقع هر سانتی متر مکعب از پوکه معدنی فقط 0.25گرم وزن دارد. وزن پایین بلوک‌های پومیس به حدی است که می‌توان در نقش های گوناگون بهره‌گیری کرد.انواع مختلف بلوک سبک پوکه ای در تبریز تولید میشود که برخی در تیغه های داخلی ساختمان،نوع دیواری در دیوارهای اصلی بنا و تیرچه بلوک سقفی در سقف ساختمانها بکار گرفته میشوند.
 

تفاوت بلوک سیمانی سبک با بلوک سیمانی سنگین:

بلوک سبک  نسبت حجم به وزن بالاتری نسبت به بلوک سنگین دارند.میزان تخلخل آنها با پوکه بین ۶۴ درصد تا ۸۵ درصد متغیر است و این اصلی ترین علت به کارگیری پوکه معدنی برای شیب بندی فضای درونی ساختمان باشد.از طرفی مقاومت بلوک‌های پوکه ای بالا است. پس به کارگیری بلوک پوکه ای در حجم وسیع ساخت و ساز باعث کاهش چشمگیر وزن سازه ها می شود.

بلوک سبک پوکه ای  بعد از خروج از دهانه آتشفشان و از دست دادن دی اکسید کربن، تبدیل به یک سنگ متخلخل سیاه رنگ یا حتی سفید رنگ می‌شود. پس  پوکه معدنی و به مراتب بلوک سبک تولید شده از آن وزن بسیار پایینی دارد. طبق بررسی ها به دلیل قرار گرفتن مواد مذاب در داخل آتشفشان تحت درجه حرارت بسیار بالا,همه مواد سوختنی آنها از بین می‌رودو تنها  ترکیباتی نسوز  باقی می مانند. این ترکیبات به بلوک پومیس هم انتقال داده می‌شوند. به همین دلیل، استفاده از بلوک پوکه ای به معنی به کار بردن یک بلوک مقاوم در برابر حرارت و آتش سوزی است؛ همانطور که پیداست دیوار ساخته شده با  بلوک‌های سیمانی پومیسی یا همان بلوک های سبک می‌تواند ساعت ها حرارت مستقیم با شدت زیاد را تحمل کند. بلوک سبک پومیسی عایق صوت و گرما ست.  قرار گرفتن هوای آزاد در ساختار بلوک‌های متخلخل به معنی بالا بردن مقاومت آنها در برابر انتقال حرارت است. همین وضعیت هم در مورد رسانایی صوتی وجود دارد و هوا به عنوان یک رسانای ضعیف عمل می‌کند.استفاده از بلوک پوکه ای به دلیل ایجاد عایق مناسب برای صوت و گرما  نیاز به عایق اضافی کاملا بی معنی کرده است.پس هزینه عایق سازی ساختمان کاهش و حجم دیواره قابل کنترل است.

 بلوک سبک سیمانی بهتر است یا بلوک سنگین سیمانی

 

کارخانه تولید بهترین بلوک سبک در تبریز:

استفاده از بلوک سبک پومیس یا بلوک پوکه می‌تواند سطح اطمینان ساخت و ساز شما را از لحاظ کیفیت و ایمنی به شیوه چشمگیری افزایش دهد. در آذربایجان شرقی ومخصوصا در تبریز یا بستان آباد،کارخانه های تولید کننده زیادی مشغول تولید انواع بلوک سیمانی به روش های مختلف می باشند.برخی با دستگاههای دستی و سنتی کار میکنند که بلوک تولید شده آنها مشخصا از لحاظ ظاهر و کیفیت یارای مقابله با کارخانه های تولید کننده بلوک با دستگاههای اتوماتیک نخواهند بود.چون بلوکی که دستگاه اتوماتیک تولید میکند پرس شده و از لحاظ ظاهر بسیار استاندارد و از لحاظ کیفیت هم بسیار مقاوم تر در برابر هر آسیبی می باشد.

آلوکا یکی از کارخانه های مطرح تولید بلوک سبک پوکه تبریز می باشد که تولیدات خود را منطبق با آخرین استانداردهای صنعت ساختمان سازی روانه بازار میکند.محصولات آلوکا چه در زمینه بلوک سبک و چه در شاخه تولید پوکه معدنی هم ردیف با محصولات مشابه کارخانه های درجه یک کشور می باشد.

برای مشاوره فنی با کارشناسان بتن آلوکا، با شماره های ذکر شده در سایت http://betonaloka.com  تماس بگیرید.  

 

لیست چند کارخانه های مطرح تولید بلوک سیمانی در تبریز:

در تبریز و حومه آن بلوک سازی های زیادی فعالیت میکنند که محصولات متنوع را با کیفیت و قیمت های مختلف به بازار ساختمان عرضه میکنند.در این میان یکسری کارخانه بلوک سازی بزرگ و بنامی در سطح کشور فعالیت میکنند که انواع بلوک سبک سیمانی یا بلوک سنگین سیمانی را با شکل ها و اندازه های مختلف در قیمت های متفاوت بسته به نیاز و توان خرید مشتری به او پیشنهاد می دهند.در جدول زیل با تعداد محدود ولی سرشناس کارخانه های تولید بلوک سیمانی در تبریز آشنا خواهیم شد که همگی محصولات با کیفیت را با قیمت های متفاوت را تولید میکنند.

کارخانه های تولید کننده بلوک سیمانی در تبریز
      نام آدرس سایت  زمینه فعالیت
کارخانه بتن آلوکا تبریز https://betonaloka.com تولید انواع بلوک سبک پوکه ای-بلوک سیمانی سبک-پوکه معدنی
گروه آذرسهند

azarsahandgroup.com

تولیدکننده بلوک سبک و سنگفرش ...

تولیدی بتن سبک بهنام

http://www.behnambeton.ir بلوک سیمانی و مصالح ساختمانی پایه

 

:برچسب ها

صفحه اصلی قیمت انواع بلوک سبک آلوکا کارخانه بلوک سبک آلوکا تولید بلوک استاندارد آلوکا مزایای بلوک سبک آلوکا بلوک پوکه ای پوکه معدنی آلوکا بلوک سیمانی پروژه های همکار بتن آلوکا خرید پوکه معدنی قیمت پوکه معدنی