X

سفارش انواع بلوک سبک درجه یک با قیمت مناسب ازبزرگترین کارخانه بلوک سازی تبریز

             بلوک های سیمانی موجود در کارخانه های مطرح بلوک سازی آذربایجان شرقی:                                           

 

برای پر کردن فضای خالی ما بین تیرچه‌ها از بلوک تیرچه استفاده می‌شود.  بلوک‌ها از مواد گوناگونی مانند بتن، سفال، یونولیت و … تولید می‌شوند. بلوک های سیمانی دسته بندی‌های مختلفی دارند که برای کاربرد مشخصی تولید میشوند. مشهورترین و پرکاربردترین دسته، بلوک سبک می‌باشد که خود دارا تنوع زیادی می‌باشد. بلوک سبک سیمانی، در ترکیب خود پوکه معدنی دارد که باعث سبک شدن این نوع بلوک سیمانی گردیده است.قیمت بلوک سیمانی با توجه به نوع آن که سبک یا سنگین است متفاوت می باشد.سفارش های بلوک سبک تبریز از شهرهای مختلف ایران می باشد در واقع  قطب تولید بلوک سبک ایران، آذربایجانشرقی و مخصوصا تبریز می باشد.


مزایای انواع بلوک سیمانی دیواری-سقفی:

-1سرعت دیوار چینی و ساخت سازه بنایی با آن‌ها بسیار بیشتر از آجر یا قطعات کوچک‌تر مشابه است. -2از نظر قیمت ساخت نهایی نسبت به دیوارهای آجری کمی ارزان قیمت‌تر هستند.

مزیت های بلوک سیمانی سبک دیواری در ساختمان سازی
 

نکات مهم در انتخاب بلوک:

 1-جنس بلوکها بر روی بتن اثر شیمیایی نداشته باشد.

2-ارتفاع بلوکها تابعی از ارتفاعی کل سقف است. عرض بلوکها بین 20 الی 25 سانتی متر باشد.

3-وزن بلوکهای سفالی هر عدد ۷ کیلو گرم و وزن بلوکهای بتنی بین 11 الی 17 کیلو گرم باشد.

4-ضخامت جدار‌های عمودی و افقی بلوکهای بتنی از 15 میلی متر کمتر نباشد.

5-حداقل محل نشیمنگاه بلوک 17. 5میلی متر باشد.

6-نوع بلوک انتخاب شده باید بدون ترک و آهک باشد و رنگ یکنواختی داشته باشد. سطح بلوک صاف،شیاردار و بدون لب پریدگی باشد.

 
انواع بلوک

*بلوک سیمانی *بلوک سبک *بلوک شیشه‌ای *بلوک سفالی * بلوک پلی استایرن

 

بلوک سیمانی:

 این بلوک‌ها از سیمان,آب,ماسه,شن ریزدانه و سایر سنگدانه‌های مناسب تشکیل شده‌اند و در دیوارهای خارجی و داخلی ,تیغه‌های جدا کننده و سقف‌های تیرچه بلوک کاربرد دارند. توپر,توخالی باربر و غیر باربر از انواع بلوک سیمانی می‌باشند.همچنین بلوک مخصوص دیوار ،بلوک سقفی و بلوک تیرچه هم از دسته بندی های متنوع دیگر بلوک سیمانی می باشد که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند.

 

از لحاظ وزنی بلوک سیمانی در سه نوع:

 1- بلوک سیمانی سبک (از نظر وزن سبک‌تر و در سقف‌های تیرچه و بلوک کاربرد دارند.) 

2- بلوک سیمانی سنگین (نسبت به بلوکهای سبک ابعادی بزرگترو ضخامتی بیشتردارند. در سازه بنایی یا ساخت دیوارهای محوطه کاربرد دارند.) 

3-بلوک سیمانی نیمه سنگین

 

مزایای بلوک‌های سیمانی

1-سرعت بالای دیوارچینی 2-وزن سبک 3-مقاوم در برابر آتش 4-قیمت مناسب 5-عدم نیاز به مصالح پوششی به دلیل داشتن سطح صاف

 

معایب بلوک‌های سبک سیمانی

کاهش استقامت بلوک در صورت مخلوط شدن با نمک و آهک

 

 بلوک سبک:

این بلوکها از نظر وزن ,سبکتر از انواع دیگر هستند. کاربردهای مختلفی هم دارند برای همین هم قالب های متنوع توسط بلوک سازان برای تولید این بلوک ها استفاده می شود.بلوک های دیواری برا دیوارچینی،بلوک های سقفی برای سقف و بلوک تیرچه برای پرکردن مابین تیرچه ها کاربرد دارند.

 

 

انواع بلوک سبک:

1- بلوک لیکا

2-بلوک پوکه معدنی

3-بلوک سبک بتنی پرلکس

4-بلوک بتن گازی یا بتن هوادار اتوکلاوی (Autoclaved Aerated Concrete – AAC) یا هبلکس

 

بلوک بتن گازی یا بتن هوادار اتوکلاوی (Autoclaved Aerated Concrete – AAC) یا هبلکس از سیلیس، سیمان، آهک و پودر آلومینیوم تشکیل شده است. در دو نوع اتوکلاوی و غیر اتوکلاوی موجود می‌باشد. در پروژه‌های مربوط به مناطق زلزله خیز و واحدهای مسکونی و صنعتی کاربرد دارد.

مزایای هبلکس

عایق حرارت و صدا قابلیت برش آسان با ابزارهای معمولی مقاوم در برابر فشار

 

معایب هبلکس:  

برای اتصال سنگ نما یا کاشی به دیوارهای ساخته شده با بلوک گازی، با ملات سیمانی، مشکلاتی وجود دارد، بنابراین استفاده از بلوک‌های گازی برای نماهای خشک پیشنهاد می‌شود. پروژه‌هایی که از بلوک‌های گازی استفاده می‌کنند، برای اتصال سنگ نما، مجبور به رابیس کاری برروی سطح دیوار می‌شوند که هزینه زیادی دارد. میزان جذب آب در بتن گازی (هبلکس) ، بسیار بالا (حدود ۶۰ درصد) می‌باشد. این خاصیت، باعث می‌شود که بلوک‌های گازی را قبل از استفاده خیس یا به اصطلاح زنجاب می‌کنند تا از خشک شدن ملات جلوگیری شود. عبور تاسیسات برقی از درون دیوارهایی که با بلوک گازی (هبلکس) ساخته شده‌اند، به سختی انجام می‌گیرد و هنگام بریدن بلوک، ترک‌های ریز غیر قابل اصلاحی، روی سطح دیوار به وجود می‌آید، زیرا بلوک‌های هبلکس توپر می‌باشند.  

 ۲. بلوک لیکا:  

مواد تشکیل دهنده: سبک دانه صنعتی لیکا و خمیر سیمان

وزن بلوک:  دیوار ساخته شده از این جنس با وزن حدود 130 کیلوگرم در هر متر مربع را دارا می‌باشد.

انواع بلوک لیکا: بلوک توپر و توخالی

موارد کاربرد:  دیوارهای داخلی و دیوارهای اطراف

 

مزایای بلوک لیکا:

 این بلوک‌ها پایه سیمانی داشته و اتصال سنگ نما یا آجر با ملات سیمان، روی سطح این بلوک به راحتی انجام می‌گیرد.در موارد خاص، برای چسباندن سنگ نماها، از چسب‌های مخصوص استفاده می گردد. درصد جذب آب بلوک‌ لیکا (۱۱ درصد) کم است به همین دلیل بلوک‌ لیکا، به زنجاب شدن نیاز ندارد. همچنین لایه هوای میانی بلوک‌ لیکا، عبور تاسیسات برقی و مکانیکی از درون دیوار‌های بلوک را ساده تر کرده است. 

 

بلوک‌های شیشه‌ای و کاربردهای آن:

گلاس بلاک (Glass Block)  یا بلوک شیشه در سنه 1900شناخته شد و جایگاه خاصی در معماری بناهای امروزی دنیا برای خود توسط دکراتیوهای بین المللی باز کرده است.جنس شیشه ای و کاربردی بیشتر تزئینی دارد.در واقع در ساختمان هایی که به اندازه کافی نورگیر نیستند برا تامین نور از دیوارها استفاده می شوند.در اتصال بلوک های شیشه ای به هم اکثرا  چسب ملاتی با اسپیسر جدا کننده به کار می برند.

انواع بلوک‌های شیشه‌ای عبارتند از: * بلوک‌های شیشه‌ای مات *بلوک‌های شیشه‌ای طرح‌دار *بلوک‌های شیشه‌ای شفاف *بلوک‌های شیشه‌ای رنگی

محل استفاده از بلوک شیشه‌ای:  برج ها مسکونی، ساختمان ادارات،بناهای هنری و مذهبی  

 

 مزیت های فراوان بلوک‌های شیشه‌ای:

1- جداسازی‌ فضاهای داخلی با امکان حفظ نور کافی طبیعی. 

2- فضای درونی ساختمان را به دلیل داشتن ضخامت کم (حدود 8 سانت)افزایش می دهد.

3- ایزولاسیون گرمایی و صوتی بالایی دارند.

4-در مقایسه با آجر خیلی سبک هستند.

5-تنوع رنگ و طرح متناسب با هر سلیقه

6-سرعت نصب بلوک شیشه‌ای بالاست زیرا مراحل گچ کاری، سفیدکاری و نقاشی وجود ندارد.و بدلیل حذف این مراحل طبیعتا هزینه های مربوط به آنها نیز حذف خواهند شد و نسبت به بلوک های معمولی هزینه به صرفه تری خواهند داشت.

7-بلوک‌های شیشه‌ای در تمامی قسمت ها حتی درنمای ساختمان و آشپزخانه کاربرد دارند.

بلوک سفالی:

مواد تشکیل دهنده: مخلوط خاک رس و آب

موارد کاربرد:  دیوارها و تیغه‌های ساختمانی، بخش‌های فشاری یا دیوارهای بدون تحمل فشار

مزایای بلوک سفالی:  عایق گرمایی در دسترس بودن ارزان بودن

 

 معایب بلوک سفالی

زمان اجرای نسبتا طولانی نیاز به مصالح پوششی زیاد برای هموارسازی سطح دیوار سنگینی بلوک سفالی که موجب سنگینی سازه می‌شود احتمال آلودگی خاک رس به آهک در معدن کارخانه که موجب ایجاد ترک می‌شود. کارپذیری نامناسب به دلیل مقاوم نبودن غیرباربر بودن به دلیل مقاومت فشاری فوق پایین نفوذ بتن به داخل حفره‌های بلوک سفالی اسیب جبران ناپذیر به محیط زیست ضریب هدایت حرارتی:  در حدود ۱ تا ۱٫۳۵ وات بر متر درجه کلوین  

بلوک پلی استایرن:

مواد تشکیل دهنده: پلی استایرن

انواع: قابل اشتعال وغیر قابل اشتعال

مزایا: 

در قیاس با سایر انواع بلوک‌ها ,سبک ,در برابر زلزله مقاوم و پایدار , قابلیت صرفه جویی در مصرف مصالح گچ، خاک و آهن آلات ,مقاوم در برابر ضربه وعایق صوت و حرارت میباشند.

 

نکاتی راجب بلوکهای پلی استایرن:

1-استفاده از گونه کند سوز شده بلوک پلی استایرن مجاز است.

2-در جهت جلوگیری از برخورد بلوک سقفی پلی استایرن و حریق آن،زیر سقف ها را با عایق مناسب پوشش می دهند.

3-به کارگیری اتصالات مکانیکی مهار شده نظیر سیستم رابیتس

4-کنترل پوشش های گچی اعم از پایه و تخته گچ به نحو مناسب و مستقل از بلوک

 

سفارش بلوک سبک پوکه ای با قیمت مناسب از تبریز:

کارخانه بلوک سازی آلوکا در بستان آباد-آذربایجان شرقی واقع می باشد.بتن آلوکا انواع بلوک سبک پوکه ای را با استفاده از پوکه معدنی دامنه های سهند به روش کاملا صنعتی و اتوماتیک تولید می کند و به صورت عمده در اختیار عمده فروشی های مصالح ساختمانی در اقصی نقاط کشور بالاخص تهران و مشهد قرار میدهد.خریداران بلوک های سیمانی آلوکا قبل از سفارش محصول،نمونه های بلوک موردنظر را مشاهده و سپس اقدام به خرید می کنند.لازم به ذکر است قیمت بلوک های سیمانی آلوکا با توجه به کیفیت فوق العاده بالای آن حدود نصف رقبا می باشند.برای اطلاع از قیمت و مشخصات هر محصول با کارشناسان گروه صنعتی آلوکا تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

:برچسب ها

صفحه اصلی قیمت انواع بلوک سبک آلوکا کارخانه بلوک سبک آلوکا تولید بلوک استاندارد آلوکا مزایای بلوک سبک آلوکا بلوک پوکه ای پوکه معدنی آلوکا بلوک سیمانی پروژه های همکار بتن آلوکا خرید پوکه معدنی قیمت پوکه معدنی