X

راه اندازی کارگاه بلوک زنی و تولید تیرچه و بلوک سبک

شرایط تاسیس کارخانه بلوک زنی استاندارد و مدرن

 

راه‌اندازی کارگاه بلوک زنی و فرآوری تیرچه و بلوک سبک و فعالیت در ساختمان‌سازی استاندارد از مهم‌ترین نو آوری هاست. برای ساخت بلوک سیمانی یا بلوک بتنی، مصالح مختلفی میتوان معرفی کرد که در کل آن‌ها سیمان جزو مصالح ثابت می‌باشد و دیگر مصالح می‌توانند ماسه، پوکه معدنی، پرلیت و لیکا باشند. که هرکدام ویژگیهای خود را دارا می‌باشند. از لحاظ ظاهری بلوک‌های سبک می‌بایست صاف و بدون شکستگی باشند و به گونه‌ای باشند که اندود و ملات براحتی به آن بچسبند. داشتن مکان مناسب برای به راه انداختن تولیدی بلوک زنی گام اول و مهم است که نیاز به دانش گروه خبره مهندسی دارد که مکان، تجهیزات و ملزومات اولیه را بدرستی تشخیص و پیشنهاد دهد.

بلوک‌های سبک را با نام‌های بلوک هبلکس، aac، clc و naac می‌شناسند که تفاوت آن‌ها در نحوه تولید و فراوری می‌باشد اما به لحاظ مشخصات کم و بیش به هم شبیه می‌باشند.  

 

 

بلوک سبک، از با صرفه‌‌ترین و اصلی‌ترین مصالح ساختمانی است که از ترکیب سیمان، پوکه معدنی یا ماسه‌ی ریزدانه و حباب‌های هوا با‌اندازه‌های مختلف فرآوری می‌گردد. بلوک‌‌های سیمانی سبک به‌ عنوان جایگزین اجر (خشت) با مزیتهای بالا و عمدتاً برای دیوارهای غیر باربر و به‌عنوان پرکننده در کف‌سازی و شیب‌بندی ساختمان‌ها قابل‌ بهره‌گیری است.  فناوری تولید بتن سبک از تکنولوژی‌های جدید در فرآوری ساختمانها است که حائز مزیت‌های کثرت در جهت افزایش بهره‌وری در فرایند احداث بناهای نوین به نسبت مصالح سنتی است.

 

 مهمترین ویژگی‌ها بلوک‌های سبک:

 1. عایق حرارت و صدا می‌باشد 2. پایداری در مقابله با زلزله 3. دوام بسیار و وزن ناچیز 4. افزایش سرعت اجرا، سهولت در حمل‌ونقل، قابل برش و شکل‌پذیر 5. مقاوم نفوذ و رطوبت آب 6. همخوانی با دیگر مصالح ساختمانی 7. سازگاربامحیط‌ زیست 8. مقاوم آتش

 

مزیت‌های تولیدات کارگاه بلوک زنی سبک:  

عایق حرارتی و کم کردن مصرف انرژی در ساختمان -مقاومت در مقابل نم و صدا به جهت مصرف فوم -مقاوم در مقابل زلزله -کاهش قابل توجه وزن سازه -سازگاری با محیط‌زیست- پایداری فشاری بالا -عدم استفاده از سوخت‌های فسیلی در فرآیند فرآوری برپایی مزیت نسبی برای ساختمان‌های ساخته‌شده با این محصول


 رده‌بندی بلوک‌های سبک شده در یک کارخانه بلوک زنی استاندارد:  

مطابق استاندارد بلوک‌های سبک به چهار رده دسته می‌شوند:

 بلوک سیمانی سبک ردیف یک: چگالی این گونه بلوک پس از خشک شدن در گرمخانه، در محدوده 500- 700 کیلوگرم بر متر مکعب است.

بلوک سیمانی سبک رده دو: چگالی این گونه بلوک پس از خشک شدن در گرمخانه، در محدوده 700- 1000 کیلوگرم بر متر مکعب است.

بلوک سیمانی سبک ردیف سه: چگالی این گونه بلوک پس از خشک شدن در گرمخانه، درمحدوده 1000- 1700 کیلوگرم بر متر مکعب است.

بلوک سیمانی سبک رده چهار: چگالی این گونه بلوک پس از خشک شدن در گرمخانه، در محدوده 1700-2000 کیلوگرم بر متر مکعب است.  

 

مزایای برپایی کارگاه بلوک زنی اصولی و استاندارد:  

ایجاد پیشه -وجود مشتری برای بلوک و تیرچه در هر منطقه‌ای از ایران -نظارت کامل بر روند تولید بلوک و تیرچه و کیفیت آن- توجیه اقتصادی خرید بلوک یا تیرچه و یا خرید دستگاه بلوک زنی و میکسر و شروع تولید. - کاهش هزینه پرتی‌های ناشی از حمل و نقل بلوک -عدم نیاز به سوله مدرن یا کارگاه بلوک زنی خاص-عدم خسارت مالی به دلیل نوسان قیمت و یا ویران شدن بلوک

 

معایب:

 1- کم شدن استقامت بلوک با آمیخته شدن خاک یا نمک در مواد تشکیل دهنده بلوک در کارگاه بلوک زنی

 2- بسیار بودن میزان پسمان‌ها آن‌ها در سررسید حمل و نقل و ساخت دیوارها یا سقف‌ها

 

 فرآوری اتومات بلوک سبک بتنی:

 در این صنعت بهترین گذرگاه سرمایه‌گذاری برای رسیدن به سود مناسب به کارگیری ساز و برگ اتوماتیک یا نیمه‌اتوماتیک است چون با توجه به افزایش روند تولید می‌توان هزینه‌های تولید را با تیراژ کاهش داد. این درحالی است که با استفاده از این تجهیزات می‌توان به استانداردهای مورد نیاز دست‌یافت لغایت در صنعت جایگاه مناسب‌تری برای سرمایه‌گذار ایجاد شود.  

 

 کلام آخر:  

بلوک پوکه‌ای سبک از مصالح پرکاربرد برای ساخت ساختمان می‌باشد و روزانه بر حجم و حوزه به کارگیری آن‌ها افزوده می‌شود. درنتیجه تاسیس کارگاه بلوک زنی و تولید تیرچه و بلوک، توجیه اقتصادی به صرفه‌ای داراست چرا که میزان تقاضا برای بلوک‌های سبک بتنی در حال افزایش است.

 گروه تولیدی بلوک سبک آلوکا با سهم گیری از علم روز مهندسین کارآزموده و باسابقه درخشان چندین ساله در فرآوری گونه‌ها بلوک سبک پوکه‌ای وبلوک سیمانی حاضر به ارائه مشاوره کارآمد در زمینه تاسیس کارگاه تولید تیرچه و بلوک و خریدبلوک سیمانی و فروش گونه‌ها بلوک سبک می‌باشد.  

 

 

:برچسب ها

صفحه اصلی قیمت انواع بلوک سبک آلوکا کارخانه بلوک سبک آلوکا تولید بلوک استاندارد آلوکا مزایای بلوک سبک آلوکا بلوک پوکه ای پوکه معدنی آلوکا بلوک سیمانی پروژه های همکار بتن آلوکا خرید پوکه معدنی قیمت پوکه معدنی