X

مصالح ساختمانی جدید

مصالح ساختمانی جزء لاینفک در ساخت یک بنا است که به صورت مصنوعی و  طبیعی کاربرد دارند. اکثر این مصالح در طبیعت بعد از استخراج و فرآوری به شکل ساده یا مرکب در ساختمان سازی به کار می روند. در سراسر کشور معادن مختلفی برای استخراج مواد اولیه ساختمانی وجود دارند و در حوزه تامین مصالح ساختمانی مشغول به فعالیت هستند.

مصالح ساختمانی  رایج و اصلی  مورد استفاده انبوه سازان شامل سنگ، آهن، سیمان، گچ و بلوک سبک می باشند. از مرحله پی ریزی و سفت کاری ساختمان گرفته تا مرحله نازک کاری، این مصالح جزء مصالح  پایه می باشند. 

 سنگ  

سنگ از مصالح موجود در سطح زمین است که پس از مرحله استخراج از معادن به قطعات ریزتر تبدیل شده و بعد از ساب زنی و صیقل کاری مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ در انواع  سنگ مرمر، سنگ گرانیت ,سنگ تراورتن، سنگ چینی و … در طبیعت موجود می باشد و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند.     

سیمان  

سیمان به صورت پودری سفید یا خاکستری می باشد که اگر با آب ترکیب و در معرض هوا قرار گیرد به ماده ای سخت و مقاوم تبدیل می شود. سیمان در انواع مختلف مانند سیمان نسوز، سیمان سفید، سیمان بنایی، سیمان پوزولانی، سیمان پرتلند و … تولید و برای مصارف مختلف در پاکت هایی با وزن مشخص به بازار عرضه می شود. سیمان پرتلند پرمصرف ترین نوع سیمان در صنعت ساختمان است که در تیپ های مختلف به کار می رود. مقاومت سیمان در برابر رطوبت، حرارت، مواد شیمیایی و … و مهمتر از همه استحکام و مقاومت بی نظیر آن باعث شده از این متریال برای تولید بتن با مقاومت بالا در ساختمان استفاده شود.     

آهن

 فلزات در دو دسته آهن و غیر آهن می باشد. آلومینیوم، مس، روی، چدن، منیزیم و نیکل جزء دسته فلزات غیر آهنی و فولاد در دسته فلزات آهنی قرار دارد آلیاژی از آهن است که برای ساخت میلگرد مصرف می شود. فولاد  به دلیل مقاومت بالا ,قابلیت جوشکاری، سختی بالا، قابلیت خمش پذیری و استفاده از ضایعات در برابر زنگ زدگی از مصالح پرمصرف ساخت و ساز است.     

گچ  

گچ ساختمان سازی از سنگ گچ  حاصل می شود. بعد از استخراج سنگ  گچ  در کوره، حرارت داده و به ذرات بسیار ریزی به نام پودر گچ تبدیل می شود. گچ زمان زیادی برای گیرش نیاز ندارد و بعد از ترکیب با آب به سرعت سفت می شود. به همین دلیل برای گچ کاری ساختمان به مقدار مصرف این ماده را با آب مخلوط و مورد استفاده قرار می دهند. گچ در مواردی نظیر گچ بری ساختمان، سرامیک کاری، کاشی کاری، سفید کردن دیوار و سقف، تولید قطعات پیش ساخته سقف کاذب و … کاربرد دارد. این ماده به میزان قابل توجه از انعکاس سر و صدا در ساختمان جلوگیری می کند و سطحی یکنواخت و یکدست بر روی دیوار یا سقف به وجود می آورد. تنها عیب این متریال عدم مقاومت آن در برابر نم و رطوبت، لکه و کثیفی است.     

بلوک سبک:  

بلوک سبک  متشکل از سیمان,سبک دانه های طبیعی,ماسه و آب می باشد.مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 7782, بلوک سبک دارای حداکثر چگالی 1700 کیلوگرم برمتر مکعب  می باشد.منظور از سبک دانه های طبیعی , پوکه معدنی و سبک دانه های صنعتی ,رس منبسط شده (لیکا) می باشد.  

بلوک  پوکه معدنی :  

بلوک معدنی  ترکیب  پوکه معدنی , سیمان و آب می باشد. جرم حجمی بلوک  سبک  پوکه ای کمتر از 1200 کیلوگرم بر متر مکعب و مقاومت آنها حداقل 30کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. پوکه معدنی بستان آباد دارای وزن مخصوص کم و مقاومت بالا در ترکیب با مواد سیمانی  و مناسب تولید بلوک سبک پوکه ای می باشد.  

بلوک سبک صنعتی :  

بلوک سبک صنعتی از ترکیب سبک دانه های صنعتی (لیکا) با سیمان و آبحاصل می شود. جرم حجمی بلوک های سبک صنعتی کمتر از 900 کیلوگرم بر متر مکعب و مقاومت آنها حداقل 30کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.  

سخن آخر:

 بلوک سبک آلوکا افتخاردارد انواع بلوک سبک پوکه ا ی و بلوک سبک معدنی  با پوکه مرغوب حاصل از معدن پوکه آلوکا در بستان آباد را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد.     

:برچسب ها

صفحه اصلی قیمت انواع بلوک سبک آلوکا کارخانه بلوک سبک آلوکا تولید بلوک استاندارد آلوکا مزایای بلوک سبک آلوکا بلوک پوکه ای پوکه معدنی آلوکا بلوک سیمانی پروژه های همکار بتن آلوکا خرید پوکه معدنی قیمت پوکه معدنی