ساخت باربیکیو با بلوک سیمانی

ایده ساخت باربیکیو با بلوک سیمانی ناب در 13 گام ساده را ببینید و لذت ببرید. یک باربیکیو عالی و منطقه غذاخوری در فضای باز ایجاد کنید تا با ساخت منقل با بلوک سیمانی ارزش خانه یا وبلای خود را بالا ببرید!

آموزش ساخت باربیکیو با بلوک سیمانی

مرحله 1: احتیاط

این پروژه فرض می کند که شما دانش پایه ای در مورد آجرچینی و مهارت های اولیه نجاری را دارید. در واقع این یک پروژه آخر هفته کوچک نیست پس ساخت آن را زیاد دست کم نگیرید! اما این روش، ارزان‌ترین راه برای تهیه کباب‌پز داخلی، با ساختن خودتان است و به ارزش خانه شما اضافه می کند. این دستورالعمل فعلا بهترین است، اما ممکن است با گذشت زمان موارد بیشتری اضافه شود یا از مواد مختلف استفاده شود. اگر چیزی را در مطلب جا انداخته ام لطفا به من اطلاع دهید.

مرحله 2: پایه‌گذاری کنید.

پایه-گذاری-باربیکیو

زمینی را که برای ساخت کباب پز با بلوک ساختمانی سیمانی انتخاب کرده اید، حفر کنید و صاف کنید. قبل از ریختن بتن مطمئن شوید که تمام خطوط آب، برق و گاز شما گذاشته شده است، زیرا پس از ریختن بتن به سختی می توانید آنها را در آنجا وارد کنید. تمام اتصالات را از طریق فونداسیون اجرا کنید و آنها را درپوش بگذارید.

مرحله 3: اولین دور بلوک دیواری سبک را بچینید.

بلوک چینی دور باربیکیو

اولین کاری که باید انجام دهید این است که از مقداری اپوکسی سیمان برای قرار دادن میلگرد به طور ایمن در فونداسیون بتنی استفاده کنید.سوراخ کنید و آن را اپوکسی کنید. سپس یک راه برای خروج آب باز کنید. اگر زهکشی سینک را به لوله تخلیه خانه وصل کنید، این کار ضروری نیست.

یک سوراخ عمیق حفر کنید که کمی بزرگتر از بشکه ای که دارید باشد. سوراخ های زیادی را در بشکه سوراخ کنید و لوله های تخلیه را از طریق در آن قرار دهید. بشکه را داخل سوراخ قرار دهید و اطراف آن را با سنگریزه پر کنید. مقدار سیمان در ملات را با آب و ماسه را متناسب تنظیم و مخلوط کرده و اولین لایه آجر را بچینید. تا حد امکان به سطح نزدیک شوید. اطراف لوله های تخلیه را با سیمان پر کنید. لوله های بشکه و تخلیه را دفن کنید.

قیمت بلوک سیمانی

مرحله 4: دوره های بعدی بلوک ها را بچینید.

بلوک چینی در ساخت منقل با بلوک سیمانی

چند بلوک بعدی را بگذارید و جلوی درها را باز کنید. آنها را مطابق تصاویر زیر قرار دهید، از یک بند برای نگه داشتن آجر میانی بالای در استفاده کنید.

مرحله 5: قالب بندی بتنی ایجاد کنید.

قالب بندی باربیکیو برای بتن

یک فرم برای ریختن سطح میز پایینی ایجاد کنید. قبل از ریختن، خطوط برق و آب خود را به جایی که باید برسند، برسانید و قبل از ریختن بتن مطمئن شوید که همه چیز خوب است. مطمئن شوید که قالب ها به خوبی مهاربندی شده اند و با وزن بتن خم نمی شوند. سعی کنید حباب های هوا را بیرون بیاورید، اما خیلی مهم نیست زیرا بعداً با کاشی پوشانده می شوند. حتما از میلگرد فراوان استفاده کنید. میلگرد اضافی که از بلوک ها بیرون زده است را می توان خم کرد تا بعدا سیمان کاری شوند.

مرحله 6: یک فرم‌ برای پیشخوان بالایی ایجاد کنید.

ایجاد فرم برای پیشخوان باربیکیو

یک فرم برای پیشخوان بالایی ایجاد کنید. از آنجایی که چند فوتی روی کباب‌پز قرار دارد، بهتر است آن را اصلاح کنید. از چوب قالب های مهار بتن بسازید و آنها را به کنار باربیکیو وصل کرده و بتن را بریزید. حتما قبل از خشک شدن، میلگرد اضافه کنید.

ساخت لانه مرغ با بلوک سیمانی

مرحله 7: قسمت بالایی باربیکیو را کار کنید.

کار کردن قسمت بالای باربیکیو

بتن را مخلوط کرده و در قالب بریزید. اگر چند روز قبل این مرحله را انجام دهید ساخت باربیکیو با بلوک سیمانی نتیجه ی بهتری می دهد. مطمئن شوید که کاملاً تراز است. حباب های هوا روی بتن چندان اهمیتی ندارند زیرا کاشی می شوند. پس از ریختن آن، مقداری میله ضخیم را مته و اپوکسی کنید تا پایه های قائم را برای روکش محکم کنید.

مرحله 8: گچ بری

مخلوط گچ را آماده کرده و هر رنگی که دوست دارید اضافه کنید. آن را در قسمت بیرونی بلوک ها ماله کنید. دقت کنید که آن را روی میز قرار ندهید.

مرحله 9: کاشی

کاشی کاری کباب پز بلوک سیمانی

کاشی مورد استفاده را انتخاب کنید. چسب کاشی را مخلوط کنید ماله را روی چسب بکشید و کاشی را روی میزها و ناحیه پشتی کوتاه بین پیشخوان های بالایی و پایینی در جلو قرار دهید. ابتدا کاشی های لبه را کار کنید، سپس کاشی های مرکز را به صورت مورب قرار دهید. پس از اتمام کار، سینک و مشعل جانبی را نصب کنید. در صورت تمایل دور آن را از فولاد بسازید.

مرحله 10: ساخت در

ساخت در منقل سیمانی

از هر چوبی که در دسترس شماست برای درها استفاده کنید. ما از مقداری چوبی که به صورت رایگان از یک پالت سازی تهیه کرده بودیم برای درها استفاده کردیم تا ظاهری به رنگ زبر روستایی داشته باشیم. از تعدادی لولا و دستگیره هم با ظاهر قدیمی برای افزایش جذابیت استفاده کردیم.

مرحله 11: سقف را بسازید.

ساخت سقف باربیکیو

ما تصمیم گرفتیم با یک سقف سبک‌تر پیش برویم پس سقف چوبی را انتخاب کردیم. شما می توانید از سقف شیروانی یا هر سقفی که دوست دارید استفاده کنید. چوب را رنگ کنید تا رنگ آن با رنگ کباب های آینده مطابقت داشته باشد! از یک الگو برای برش سقف چوبی استفاده کنید.

حداقل چهار چراغ  به سقف نصب کنید تا کباب کردن در شب امکان‌پذیر شود.از کلیدها و پریزهای مناسب مکان مرطوب استفاده کنید. پایه ها را در جایی که پیچ و مهره می کنید بپوشانید تا نمای بصری زیباتر دیده شود.

مرحله 12: ناحیه پشت آن را پر کنید

این قسمت را با ابتکار خود بپوشانید تا لوله ها و… درمعرض دید نباشند. با سنگفرش بپوشانید یا از سیمان استفاده کنید.

مرحله 13: اتمام ساخت منقل بلوک سیمانی

ساخت منقل بلوک سیمانی

تنها چیزی که در حال حاضر نیاز دارید چند مبلمان پاسیو و صندلی بار برای قرار دادن در پاسیو پشت باربیکیو است تا از ساخت باربیکیو با بلوک سیمانی نهایت لذت را ببرید.

مدیر سایت

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *