بلوک عایق صدا، حرارت و رطوبت

بلوک عایق دار، بلوکی است که صدا را از خود عبور نمی دهد. این بلوک، مانع خروج گرمای داخل خانه به خارج خانه می شود و همچنین بر عکس، مانع ورود هوای سرد بیرون به داخل خانه می گردد.

امروزه تولید این چنین بلوک هایی امکان‌پذیر شده است و اغلب از پوکه ی معدنی یا صنعتی در تولید آنها استفاه می شود. در ادامه بلوک عایق دار را سیر تا پیاز و از لحاظ عایق صوتی، حرارت و حتی ضد آب بودن بررسی می کنیم.

بلوک سیمانی عایق دار

بلوک سیمانی عایق دار، نوعی بلوک با کیفیت است که از مواد اولیه پوکه معدنی یا لیکا، سیمان، آب و افزودنی های مجاز دیگر ساخته شده است. پوکه معدنی از مواد استخراج شده از معادن مختلف آذربایجان شرقی و تبریز می باشد.

پوکه معدنی یا پومیس، یک ماده سبک وزن متخلخل است که از طریق فرآیند استخراج از دل کوه های آتشفشانی تولید می شود و گازهای آزاد شده از این فرآیند، باعث ایجاد شکاف های هوایی در آن می شود که با لایه ای پوشانده شده است.

پوسته های نسبتاً سخت به شکل های گرد نابرابر، دانه های پوکه هستند که به تنهایی، عامل عایق بودن این محصول معدنی و سایر محصولات تولید شده از آن است. بلوک سیمانی عایق دار تولید شده از پوکه معدنی را بلوک سبک سیمانی یا بلوک پوکه ای نیز می نامند.

انواع بلوک سیمانی عایق دار

بلوک سیمانی عایق دار در انواع مختلف پوکه ای، لیکا، هبلکس و.. با مجموعه ای از ویژگی ها تولید می شود که منحصر به فرد و متمایز از بلوک های سیمانی معمولی است.

بلوک سبک عایق

بلوک عایق سبک، بلوکی است که به سطح بسیار خوبی از جذب صدا در طیف وسیعی از فرکانس ها دست می یابد، همچنین مقاومت در برابر حرارت آن تست شده است. این بلوک ها ضد آب نیز هستند.

آزمایش‌های انجام‌شده روی بلوک سبک عایق دار، مشخص کرده که ویژگی‌های جذب صدای آن‌ به طور قابل‌توجهی بهتر از داده‌های ثابت شده برای سایر مصالح بنایی رایج نظیر سفال و…است.

بلوک‌های سبکی که تولید می‌شوند، عموما از جنس پوکه معدنی هستند، البته تفاوت‌هایی در رنگ و نحوه تولید، ممکن است داشته باشند که در نتیجه فرآیندهای ساخت دستی یا اتوماتیک با مصالح ساخت متفاوت است، مثلا ممکن است یک تولید کننده ی بلوک، از دانه لیکا استفاده کرده باشد و تولیدکننده ی دیگر از پوکه تبریز یا پوکه ی قروه استفاده کند.

بلوک عایق حرارتی

بلوک عایق حرارتی، حرارت را با سرعت بسیار کمی جذب می کند و مصرف برق را کاهش می دهد. باید گفت که بلوک های سیمانی عایق حرارتی برای انواع ساختمان ها ایده آل هستند و تفاوت اساسی این بلوک ها با بلوک های سیمانی معمولی، تنها در درصد عایق دما و صدا است که بلوک سیمانی عایق در مقایسه با بلوک های معمولی، 26 درصد عایق حرارت بیشتری دارد.

بلوک های سیمانی عایق صدا و حرارت، طوری طراحی و تولید شده اند که به دلیل وجود درز یا شکاف، از ورود صدا و گرما به داخل خانه و ساختمان جلوگیری می کنند.

بلوک عایق صدا

بلوک عایق صدا، به بلوکی گفته می شود که سطوح عالی عایق صدا را بین ساختمان ها و اتاق های مجاور ایجاد می کند و همچنین می تواند در ساخت دیوارهای تیغه ای در منازل، مورد استفاده قرار گیرد. در کل قادر باشد که مشخصات یک بلوک عایق صدای استاندارد را مطابق با سند تایید شده سازمان استاندارد ایران در مقررات ساختمانی، برآورده کند.

جذب صدا یک روش بسیار مؤثر برای کاهش اکو و نویز در فضا، اتاق یا ساختمان است. محصولاتی که برای جذب صدا طراحی شده‌اند معمولاً از مواد نرمی ساخته می‌شوند که باعث جذب صدا در هنگام برخورد با سطح می‌شوند.

بلوک عایق صدا، در کاهش صدای انعکاسی در مدارس، مکان های ورزشی، ساختمان‌های عمومی و اتاق‌های کنفرانس و همچنین راه‌پله‌ها و سایر مکان‌های مشترک در آپارتمان‌ها مؤثر است.

بلوک عایق صدا و حرارت

نوع بلوک تو پر، توخالی، شکل و تفاوت سطح می تواند به طور مثبت در عایق بودن آن تاثیر بگذرد. یک بلوک سیمانی، به عنوان یک بلوک عایق صدا و حرارت مطابق با استانداردهای خاص، ایده آل عمل می کند و با مجموعه ای از خواص فیزیکی و شیمیایی، به سختی و وزن سبک شناخته می شود.

وزن آنها تقریباً بین 3 تا 11 کیلوگرم است و نصف وزن بلوک های معمولی را دارند و همچنین مقاومت آن در برابر آتش بسیار بالا است. علاوه بر این، از مواد طبیعی سازگار با محیط زیست، بر اساس گزارش های آزمایشگاهی صادر شده توسط سازمان های دولتی مربوط ساخته شده است که از طریق وب سایت ما قابل مشاهده است.

بلوک عایق رطوبتی

بلوک عایق رطوبتی

بلوک عایق رطوبتی یا بلوک ضد آب، به بلوک هایی گفته می شود که در برابر رطوبت آب، باران و… مقاوم هستند. این بلوک ها در مکان هایی با آب و هوای مرطوب، مثل شمال کشور، خواهان زیادی دارند و بسیار پرفروش می باشند.

بلوکی که از پوکه تبریز، ساخته می شود کاملا ضدآب است و در مقابل رطوبت، برعکس تصور، مقاوم تر و سخت‌تر می شود. عکس بالا، به وضوح تایید کننده ی ضد آب و عایق رطوبت بودن، بلوک پوکه معدنی می باشد.

اندازه بلوک های سیمانی عایق

اندازه بلوک های سیمانی عایق در هر دو نوع معمولی و توپر در سایزهای مختلف موجود می باشد. سایزهای درخواستی و مورد استفاده یا همان پرفروش ها در ابعاد 7، 10، 15، 20 سانتی‌متر و 40 سانتی‌متر طول می باشند.

قیمت بلوک عایق

قیمت بلوک های سیمانی عایق از هر عدد، 8500 تومان شروع می شود و قیمت ها با توجه به سایزها و محل تحویل به 20 هزار تومان نیز می رسد. به‌طور مثال قیمت بلوک سیمانی 20*20*40 در حدود 20 هزار تومان برای تحویل در پروژه است. برای اطلاع از قیمت سایر ابعاد، می توانید با ما از طریق لینک تماس قرمز گوشه ی صفحه، تماس بگیرید.

بلوک‌های سبکی که توسط بتن آلوکا تولید می‌شوند، بسیار بهتر از آنچه انتظار می‌رود، در مقابل گرما، سرما و صوت از خود مقاومت نشان می دهند و عالی عمل می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلوک های سیمانی عایق و همچنین قیمت بلوک سیمانی عایق، می توانید ما را در اکانت های شبکه های اجتماعی محصولات سیمانی آلوکا دنبال کنید و موارد مربوط به این موضوع را پیگیری کنید یا از طریق لینک تماس یا واتساپ همین صفحه، ارتباط مستقیم بگیرید و مشاوره رایگان از کارشناسان بتن آلوکا دریافت نمایید.

مدیر سایت

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *