آموزش رنگ آمیزی دیوار سیمانی طرح سنگ

بازسازی یک دیوار سیمانی با سنگ می تواند هزینه های زیادی برای شما داشته باشد، اما با استفاده از آموزش رنگ آمیزی دیوار سیمانی طرح سنگ مصنوعی، می توانید همان گرمی را به خانه یا محل کار خود بدهید که معمولاً سنگ های طبیعی به اتاق اضافه می کنند. بنابراین، چگونه می توان یک دیوار سیمانی را رنگ کرد که شبیه سنگ باشد؟

اکنون می خواهیم یک دیوار کسل کننده را به یک دیوار سنگ مصنوعی گرم و دلپذیر تبدیل کنیم و همه آنچه را که باید در مورد آموزش رنگ آمیزی دیوار سیمانی طرح سنگ بدانید را می گوییم.

مراحل رنگ آمیزی دیوار سیمانی طرح سنگ

  1. منطقه رنگ آمیزی را آماده کنید
  2. دستگیره ها، روکش ها و مبلمان را از محل دور کنید.
  3. سطح دیوار را با پارچه، صابون و آب تمیز کنید.
  4. یک رنگ پایه خنثی مانند پرایمر را به طور یکنواخت با یک غلتک روی دیوار اعمال کنید.
  5. از نوار نقاش برای علامت گذاری خطوط گروت استفاده کنید.
  6. خرید رنگ سنگ اکریلیک را از قبل باید انجام بدید.
  7. رنگ های تیره تر را با استفاده از اسفنج و لعاب اعمال کنید.
  8. برای جلوگیری از چکه کردن، از بالا به پایین رنگ کنید.
  9. ۴۸ ساعت به رنگ اجازه دهید تا خشک شود.

اگرچه رنگ آمیزی دیوار سیمانی یا دیوار بلوک سیمانی طرح سنگ می تواند یک کار کم هزینه و زیبا باشد، اما در صورت انجام غلط می تواند خسته کننده شود و زیبایی دیوار را بدتر از قبل کند.

آموزش رنگ آمیزی دیوار سیمانی طرح سنگ

آموزش رنگ آمیزی دیوار سیمانی طرح سنگ

برای رنگ آمیزی دیوار سیمانی که شبیه سنگ باشد، محل کار را تمیز کنید، سعی کنید سطح را با مواد شوینده ملایم تمیز کنید، پوشش پایه را با یک غلتک رنگ بمالید. از رنگ های اکریلیک سنگ مانند مانند گرانیت استفاده کنید و سپس از یک اسفنج برای اعمال رنگ استفاده کنید. حال مراحل بالا را با جزئیات کامل و قدم به قدم تشریح می کنیم:

1- برای ایمن بودن و اجتناب از رنگ در مناطق ناخواسته، دستگیره ها، پریزها و مبلمان را بپوشانید یا بردارید، حذف قطرات رنگ بعضا غیرممکن است. حتما از طرح دلخواه سنگی مورد نظر خود یک پرینت بگیرید و به عنوان الگو دم دست خود نگه دارید.

2- هنگامی که محل کار شما عاری از مبلمان و سایر لوازم جانبی شد، سطح دیوار را با پارچه، صابون و آب تمیز کنید، ترجیحا از پارچه مناسب استفاده کنید و از روزنامه و… استفاده نکنید. هرگز نباید این مرحله را نادیده بگیرید، حتی اگر روی دیوارهای داخلی معمولی تمیز کار می کنید. تمیز نکردن دیوار مطمئناً بر چسبندگی رنگ تأثیر می گذارد.

حال، یک ماده شوینده ملایم، یک پارچه تمیز (یا اسفنج) و آب گرم آماده کنید و دیوارهای سیمانی مورد نظر را پاک کنید. برای صرفه جویی در زمان و انرژی، تمیز کردن را از بالا به پایین شروع کنید تا لکه ها و آب به قسمت های دست نخورده سرازیر شوند.

حتما گرد و غبار، لکه ها و زباله هایی را که می توانند مانع از جذب مناسب رنگ شوند، پاک کنید. شما نباید دیوارها را طوری بشویید که خیس شوند، پس رطوبت اضافی را از پارچه یا اسفنجی که استفاده می کنید خارج کنید.

به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از پرایمر، سوراخ ها یا ترک ها را  با استفاده از بتونه یا ملات سیمانی در دیوار سیمانی یا بلوکی پر و ترمیم کنید. البته دیوارهایی که با بلوک سبک ساخته می شوند، کمتر به ترمیم نیاز دارند. اگر با لکه های بسیار سرسخت سر و کار دارید، مقدار کمی پاک کننده همه منظوره به انجام کار کمک می کند.

اگر چه غیر ضروری است، اما بهتر است بخواهید دیوار را با استفاده از کاغذ سنباده، سمباده بزنید تا اطمینان حاصل شود که رنگ به طور یکنواخت به دیوار می چسبد.

3- حال یک رنگ پایه خنثی یا همان پرایمر را به طور یکنواخت با یک غلتک اعمال کنید. پرایمر که شبیه رنگ سفید است قابل تهیه از رنگ فروشی ها می باشد. دقت کنید که پرایمر مخصوص سیمان را بخرید.

پرایمر به عنوان پوشش پایه سه هدف اصلی را انجام می دهد، اولی برای کمک به چسبیدن رنگ های بعدی به دیوار سیمانی است، دوم، انجام نقش دوغاب در نقاشی دیوار طرح سنگ است و رنگ آمیزی را واقعی‌تر نشان می‌دهد. سوم اینکه سطح را عایق و مقاوم در برابر خوردگی و رطوبت می کند.

رنگ پایه ای که استفاده می کنید به ترجیحات شخصی بستگی دارد، اما رنگ مناسب را استفاده نمایید.با استفاده از یک غلتک رنگ، یک پوشش یکنواخت ترجیحا به رنگ تیره را اعمال کنید، مطمئن شوید که تمام مناطق از کف تا سقف را پوشش می دهد.

لازم نیست که روکش پرایم شما خیلی ضخیم باشد، هدف داشتن یک پوشش یکدست و صاف است. تا جایی که ممکن است سعی کنید از باقی ماندن لکه های اضافی جلوگیری کنید.

هنگام کار بر روی مناطقی که دسترسی به آن ها سخت است و شکاف های تنگ، بجای غلتک از یک برس رنگ دستی برای پر کردن شکاف ها استفاده کنید، مهم است که ضخامت تمام سطوح یکسان و مطابقت داشته باشد، به همین خاطر، ممکن است لازم باشد دو لایه رنگ پوشش پایه را اعمال کنید. به پوشش پرایمر زمان کافی برای خشک شدن مناسب داده شود تا پوسته پوسته نشود.

4- از نوار نقاش برای علامت گذاری خطوط گروت استفاده کنید. خطوط گروت برای ایجاد سبک سنگی که به دنبال آن هستید ضروری است زیرا به تعیین شکل سنگ کمک می کند. این مرحله معمولاً به دقت بالایی نیاز دارد زیرا نتیجه را تعیین می کند.

بنابراین، معمولاً برای افرادی که برای اولین بار این کار را انجام می دهند، بهتر است که قبل از استفاده از نوار، شکل‌ها را با مداد یا گچ بکشند. برای نقاشان باتجربه، استفاده از نوار ضروری نیست، زیرا آنها معمولاً از نوار اندازه گیری استفاده می کنند. در حالت ایده آل، نوار آبی نقاش ½ تا ¾ اینچ (12.7 تا 19.05 میلی متر) باید به اندازه ای باشد که خطوط دوغاب مورد نظر را جدا کند.

از آنجایی که می خواهید به واقعی ترین ظاهر ممکن دست یابید، ممکن است مجبور شوید لبه های نوار نقاش را در برخی مناطق برش دهید. استفاده از چاقوی تیغ تیز بسیار توصیه می شود زیرا به شما امکان می دهد با دقت بالایی برش دهید. در این مرحله به اندازه نیاز وقت بگذارید.

5- خرید رنگ سنگ اکریلیک باید قبل از شروع کار انجام شود. هیچ رنگ خاصی برای دیوار سیمانی که شبیه سنگ است وجود ندارد، بستگی به انتخاب و سلیقه شما دارد، زیرا طرح های سنگی می تواند از سنگ مرمر تا سنگ آهک، کوارتز، گرانیت، سنگ فلگ، سنگ قهوه ای، سنگ فیلد و حتی تراورتن باشد .

بهتر است رنگ های اکریلیک را انتخاب کنید که به بهترین نتیجه برسید. رنگ اکریلیک بهتر ازرنگ ای پلاستیکی است و زود خشک می شود و پوسته پوسته نمی شود. رنگ های روغنی نیز که به کل برای رنگ کاری فلز کاربرد دارند. پس همان رنگ اکریلیک را بخرید.

رنگ آمیزی دیوار سیمانی طرح سنگ نیاز به تمرکز و حوصله نیاز دارد. دو تا سه رنگ رنگ اکریلیک را انتخاب کنید تا زیبایی را دو چندان کنید. حتما از طرح های نامنظم و نامتقارن استفاده نمایید تا کار نهایی شبیه سنگ لاشه شود.

در حالت ایده‌آل، رنگ انتخابی باید کمی تیره‌تر از رنگ پایه باشد، هرچه تنوع رنگ بیشتری استفاده کنید، سنگ های مصنوعی شما عمق بیشتری خواهند داشت.

6- ابتدا یک سطح رنگ تیره روی دیوار بکشید. برای جلوگیری از جدا شدن رنگدانه ها و روغن ها، ابتدا رنگ های اکریلیک را کاملاً مخلوط کنید. انجام این کار پوشش بهتر و صاف تری را بر روی دیوار سیمانی شما تضمین می کند.

نقاشی طرح سنگ دیوار سیمانی

سپس رنگ های اصلی را مخلوط کنید. پس از اتمام مخلوط کردن رنگ ها، آنها را در سینی های رنگ تمیز بریزید. یک اسفنج تمییز بردارید، هر بار یک سنگ را هدف قرار دهید.

با رنگ تیره و از لبه ها شروع به رنگ آمیزی کنید. اگرچه ایده این است که یک دیوار سنگ مصنوعی به رنگ یکنواخت داشته باشید، اما بهتر است که سنگ ها با اعمال رنگ های تیره و روشن در جای مناسب و کنار هم، طبیعی به نظر برسند.

7- پس از اتمام اسفنج زدن لعاب روی سنگ‌ها، به آرامی سنگ‌ها را با پارچه تمیز و مرطوبی ضربه بزنید تا لعاب نرم و صاف شود و ظاهر طبیعی‌تری به آن ببخشد. از لعاب سایه‌زن برای ایجاد نمای سنگی غنی‌تر و باورپذیرتر روی دیوار سیمانی خود استفاده کنید.

اگر می خواهید از لعاب سایه زن استفاده کنید، به یاد داشته باشید که مناطق تیره تری را که سنگ ها به دوغاب می رسند را هدف قرار دهید. برای جلوگیری از چکه کردن، از بالا به پایین رنگ کنید.

در حالی که برخی افراد نقاشی را بدون توجه به جهت انجام می دهند، اما بطور کلی شروع از بالا و حرکت به سمت پایین همیشه توصیه می شود.

شروع از سقف به شما این امکان را می دهد که وقتی تازه نفس هستید روی قسمت های دشوار کار کنید، همچنین سنگ های بالا به عنوان الگویی برای سنگ های پایین عمل می کنند. علاوه بر این، هیچ خطری برای خراب کردن سنگ های رنگ شده با کار از بالا وجود نخواهد داشت.

ارزان ترین سقف برای خانه باغ

برای تکمیل رنگ آمیزی دیوار سیمانی طرح سنگ خود، خیلی عجله نکنید. تقسیم دیوار خود به بخش ها به شما این امکان را می دهد که روی هر قسمت به طور مستقل تمرکز کنید، بنابراین سطح مطلوبی از سازگاری را مدیریت کنید.

8- از یک قلم مو برای خطوط ریز و نقاط سفت و یک اسفنج برای اعمال لعاب روی قسمت های بزرگتر هر سنگ استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از رنگ تیره تر در لبه ها استفاده کنید و هر سنگ را با رنگ روشن تر به سمت مرکز به پایان برسانید.

9- قبل از اینکه اجازه دهید رنگ خشک شود، ظاهر دیوار را بررسی کنید. لبه ها، اشباع رنگ و نحوه ترکیب لعاب های مختلف برای ایجاد جلوه دیوار سنگی را بررسی کنید. اگر از نتیجه راضی بودید، وقت آن است که اجازه دهید دیوار خشک شود. ۴۸ ساعت به رنگ اجازه دهید تا خشک شود (در صورت لزوم فن را روشن کنید).

10- پس از خشک شدن کامل رنگ، زمان برداشتن نوار نقاشی است. به آرامی نوار نقاشی را بردارید. هیچ فرمولی در مورد برداشتن نوار وجود ندارد زیرا تمام دیوار خشک شده است. می توانید نوار را از به راحتی از بالا یا پایین جدا کنید. پس از برداشتن، دوغاب های شما باید به طور کامل در معرض دید قرار گیرند و ظاهر سنگ مصنوعی را تکمیل کنند. با یک قلمو می توانید خط های وسط سنگ ها را به رنگ سیاه یا قهوه ای رنگ کنید.

اگر نوار را به درستی اندازه‌گیری و اعمال کرده باشید، خطوط دوغاب شما باید ظاهر سنگ را داشته باشند و دیوار سیمانی شما مرتب و شفاف به نظر برسد. نحوه تلاقی خطوط دوغاب را بررسی کنید و در صورت نیاز تغییرات جزئی را انجام دهید.

11- اتصالات دیواری و مبلمان را دوباره نصب کنید. هنگامی که مطمئن شدید که دیوار سیمانی تازه رنگ آمیزی شده دیگر نیازی به اصلاح ندارد، وقت آن است که زندگی را به اتاق بازگردانید. نواری را که روی قالب ها قرار داده اید بردارید و به نصب مجدد اتصالات دیواری که جدا کرده اید ادامه دهید.

مراقب باشید و اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی ملایم هستید تا هنگام نصب وسایل مانند سوکت ها، جلوه سنگ مصنوعی را خراب نکنید.

اکنون می توانید مبلمان و لوازم خود را به خانه تغییر یافته خود بازگردانید و از ظاهر جدید لذت ببرید. همیشه بهترین کار این است که از قرار دادن وسایل سنگین مانند مبلمان به طور مستقیم روی دیوار خودداری کنید زیرا آثار خراش به جا می گذارند یا در صورت ضربه شدید رنگ را از بین ببرند.

نکاتی برای رنگ آمیزی دیوار سیمانی طرح سنگی

نکاتی برای رنگ آمیزی دیوار سیمانی طرح سنگ

1- نوع طراحی مورد نظر خود را درک کنید. قبل از اینکه شروع به رنگ آمیزی دیوار سیمانی خود کنید تا شبیه سنگ شود، ابتدا باید نوع طرح سنگی را که به دنبال آن هستید، بدانید واز آن یک پرینت بگیرید.

سنگ ها اشکال و اندازه های مختلفی دارند و داشتن درک واضح از نوع  و طرح دلخواه به شما این امکان را می دهد که لبه های سنگ خود را شکل دهید و نوار نقاش را بر اساس آن بچینید. هنگام استفاده از نوار نقاش دقت بیشتری داشته باشید، زیرا بهترین گزینه برای داشتن خطوط دوغاب تمیز و قابل باور است.

2- اگر به دنبال رنگ آمیزی دیوار سیمانی در یک فضای کوچک هستید، بهتر است طرح سنگ کوچک را انتخاب کنید. به طور مشابه، سنگ های بزرگ روی دیوارهای بزرگ بهتر به نظر می رسند.

هنگام رنگ آمیزی سنگ ها، به یاد داشته باشید که همه سنگ ها یکسان نیستند ، بنابراین به جای تلاش برای داشتن ظاهری یکنواخت تر، سعی کنید با رنگ ها و عرض سنگ های مختلف بازی کنید.

3- اجازه دهید رنگ های پایه و به طور کلی رنگ هر لایه به خوبی خشک شوند. این بدان معنی است که شما نباید بلافاصله پس از استفاده از پرایمر شروع به رنگ آمیزی کنید.

4- تمیز کردن دیوار قبل از نقاشی ضروری است. تمیز کردن به حذف گرد و غبار و کثیفی از روی دیوار کمک می کند، که در غیر این صورت توانایی پوشش پایه برای چسبیدن به دیوار را محدود می کند.

بنابراین، قبل از شروع به رنگ آمیزی، دیوار را کاملا تمیز کنید و سوراخ ها را درزبندی کنید. کار بر روی یک سطح تمیز تضمین می کند که فرآیند اعمال رنگ شما به آرامی و خوبی پیش می رود.

جمع بندی

آموزش رنگ آمیزی دیوار سیمانی طرح سنگ، مفید است چون که سطحی از گرما را به فضای نشیمن شما اضافه می کند و زیبایی کلی فضای شما را افزایش می دهد.

مدیر سایت

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

2 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *