جلوگیری از ترک سیمان سفید

جلوگیری از ترک سیمان سفید با چه روشی تضمینی جواب می دهد؟ ترک‌ها بیش از آن‌که ناخوشایند باشند، مستعد نفوذ آب هستند که می‌توانند یخ بزنند و ذوب شوند، به طور مکرر منبسط و منقبض شوند و وضعیت سطح را بدتر کنند.

سیمان سفید به دلیل عوامل مختلفی از جمله قرار گرفتن در معرض دمای شدید، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آب و ضربه می توانند ترک بخورند. برای جلوگیری از ترک خوردن، مهم است که از سیمان سفید خود مراقبت کنید.

با اجتناب از قرار دادن آنها در زیر نور مستقیم خورشید یا در مناطقی که در معرض گرما یا سرمای شدید قرار دارند از آنها در برابر دمای شدید محافظت کنید. این مورد در مورد خود سیمان سفید پودری بود، حال از ترک خوردن دیوار بلوک سیمانی یا سطحی که سیمان کاری با سیمان سفید شده است چگونه جلوگیری نماییم؟

سیمان سفید برای چه مواردی استفاده می شود؟

سیمان سفید به تنهایی برای خیلی چیزها قابل استفاده است. هم جذاب و هم بادوام است، اغلب به عنوان رنگ سیمانی برای نمای بیرونی، آستر برای پوشش دیوارهای بلوک سبک و سایر دیوارها، به عنوان پوشش پایه دیوار و به عنوان چسب استفاده می شود. بیشترین کاربرد آن به عنوان جزئی در ساخت بتن و ملات است.

قیمت بلوک سیمانی 20*20*40

بتن خاکستری اغلب برای ساختمان های سازه ای استفاده می شود، زیرا مقرون به صرفه تر از انواع سفید یا رنگ روشن است.

در حالی که بتن سفید همان سطح استحکام را ارائه می دهد، معمولاً برای عناصر تزئینی بیرونی و تکمیل، و همچنین در فضای داخلی، مانند پوشش های میزهای آشپزخانه زیبا استفاده می شود. بتن سفید همچنین دارای مزیت اضافه ای است که حتی با بالا رفتن سن ساختار سفید باقی می ماند.

علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ

جلوگیری از ترک سیمان سفید

برای هزاران سال،  سیمان هسته اصلی طراحی تزئینی و معماری در سراسر جهان را تشکیل داده است و یک عنصر ضروری در بتن و ملات است. با گذشت زمان، ترکیب مواد معدنی تنظیم و بهبود یافته است تا زمانی که مخلوط به سیمان امروزی که امروزه استفاده می‌کنیم برسد. سیمان سفید ترکیبی خاص از سنگ آهک، خاک رس و ماسه سیلیس است که نمای سفید درخشانی دارد.

اگر می‌خواهید به بتن یا ملات سفید خالص برسید، این ماده یک عنصر حیاتی است. سیمان پرتلند استاندارد بدون ادغام آن به تنهایی بتن و ملات خاکستری تولید می کند، افزودن رنگدانه های دی اکسید تیتانیوم می تواند رنگ را روشن کند، اما هیچ بتنی بدون افزودن مخلوط سیمان سفید نمی تواند واقعاً سفید باشد. حال که زیبایی را دوست داریم باید روش های مراقبت و حفظ آن را نیز بدانیم.

روش های جلوگیری از ترک سیمان سفید

روش های جلوگیری از ترک سیمان سفید

1-با اطمینان از شفاف بودن سوراخ های زهکشی سطح، از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آب خودداری کنید.

2-ضربه نیز می تواند باعث ترک خوردن شود.

3-برای محافظت از سیمان در برابر رطوبت از سیلر استفاده کنید. از درزگیر مناسب برای سیمان استفاده کنید.

4-هر گونه کثیفی یا کثیفی که ممکن است روی آن ها جمع شده باشد پاک شود.

5-میزان آبی که با سیمان در تماس است را کاهش دهید.

6-پیش‌بینی سرمای احتمالی را داشته باشید.

7-اتصالات کنترل را اضافه کنید. شما می توانید آنها را در پوشش سیمانی مرطوب که هنوز انعطاف‌پذیر است را با استفاده از یک ابزار شیار، شکل دهید. یا از نوارهای اتصال انبساطی که از الیاف انعطاف‌پذیر ساخته شده اند، در طول فرآیند سیمانکاری استفاده کنید.

8-در ماه‌ها و سال‌های بعد، به سطوح توجه کنید باشید تا ببینید آیا شکافی ظاهر شده است یا خیر. در صورت وجود، آنها را با یک درزگیر خوب، آب بندی کنید.

9- در هنگام ترکیب ملات سیمان کاری، مقدار سیمان در ملات را با مقدار مناسب آب را مخلوط کنید. اضافه کردن آب بیش از حد برای اختلاط راحت‌تر است که منجر به ضعیف شدن سیمان و خطر بالای ترک خوردن می‌شود. حتی یک لیتر آب اضافی می تواند مقاومت را تا 40 درصد کاهش دهد!

10- از تقویت کننده ها استفاده کنید. می‌توانید در حین سیمانکاری از توری سیمی یا مش سیم اضافه کنید تا استحکام را افزایش داده و ترک خوردگی را کاهش دهید. برای گچ کاری سفید هم بعضا از این توری ها استفاده می شود. مخصوصا در جاهایی مثل اطراف لوله بخاری که در معرض حرارت شدید هستند.

11- یکی از مزایای سیمان سفید قابلیت رنگ آمیزی مجدد آن است. با افزودن رنگدانه های پودری می توانید به رنگ های زنده و پاستلی دست پیدا کنید. این پودرهای رنگی را می توان به سیمان پرتلند معمولی اضافه کرد، اما برای جلوگیری از ترک خوردن سیمان، باید از میزان و نسبت ترکیب این مواد پودری تزئینی، کاملا آگاه گردید و خودسرانه ترکیب ننمایید.

12- زمان خشک شدن سیمان سفید را بدانید و دقت های لازمه را در این بازه زمانی داشته باشید.

آموزش ترمیم بتن ترک خورده

سیمان سفید چقدر طول می کشد تا خشک شود؟

زمان خشک شدن سیمان سفید بسیار شبیه سیمان پرتلند استاندارد است. مخلوط باید در حدود 30 دقیقه آماده شود، سپس احتمالاً ظرف 8 تا 10 ساعت به درستی سفت می شود. اما تا 28 روز باید مراقبت کرد تا به مقاومت کافی برسد.

آیا سیمان سفید ضد آب است؟

سیمان سفید به طور طبیعی ضد آب است و هنگام استفاده در ساختمان نیازی به اقدامات ضدآب اضافی ندارد. ماهیت ضد آب آن و همچنین توانایی آن در مقاومت در برابر دماهای بسیار بالاتر نسبت به سایر انواع سیمان (به لطف پوشش سفید بازتابنده آن) سیمان سفید را به یک ماده ساختمانی همه‌کاره و قابل اعتماد تبدیل می کند که می تواند در برابر عناصر خشن تر در هنگام استفاده در نمای بیرونی و سایش مقاومت کند.

آب دادن سیمان سفید

سیمان سفید مانند سیمان معمولی یا بتن باید عمل آوری شود. وقتی آب را به سیمان اضافه می‌کنیم، چون یک واکنش گرمازا است مقداری گرما آزاد می‌کند و به آن گرمای هیدراتاسیون می‌گویند.

مقاومت سیمان به همین گرمای هیدراتاسیون بستگی دارد. بنابراین، آب دادن سیمان سفید یا عمل آوری آن باید به طور مداوم تا 28 روز انجام شود تا حداکثر استحکام را به دست‌آورد.

معمولاً 60 تا 70 درصد مقاومت لازم در 7 روز اول عمل آوری به دست می آید. برای به دست آوردن مقاومت بیشتر باید تا 28 روز آب دادن سیمان سفید، حداقل روزی یک بار ادامه یابد به طوری که حداکثر مقاومت حاصل شود.

28 روز عمل آوری برای سیمان سفید و یا هر سطح بتنی دیگر کافی است تا حداکثر مقاومت را بدست آورد. آب دادن سیمان سفید بیشتر از 28 روز، هیچ فایده ای ندارد.

قیمت یک کیسه سیمان سفید چقدر است؟

قیمت مخلوط سیمان سفید از تامین کننده ای به تامین کننده دیگر متفاوت خواهد بود. اما مطمئنا از سیمان پرتلند معمولی پرهزینه تر است، به این معنی که به ندرت برای پروژه های بزرگ یا کارهای غیر تزئینی استفاده می شود. یک کیسه 25 کیلوگرمی سیمان سفید احتمالاً حدود 90 هزار تومان قیمت دارد.

با بتن آلوکا تماس بگیرید و قیمت انواع مصالح ساختمانی از بلوک گرفته تا سیمان، پوکه، چسب بلوک، گچ و… را جویا شوید و در صورت تمایل خرید بلوک، خرید سیمان، بتن سبک، گچ و… را انجام دهید.

مدیر سایت

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *