انتخاب بلوک ساختمانی

انتخاب بلوک ساختمانی، در بعضی مواقع خیلی آسان و در برخی شرایط بسیار سخت است. کدام بلوک را بخریم؟ کدام برای پروژه مناسب تر است؟ از لحاظ قیمتی، کدام بلوک به صرفه تره؟ آیا همه، از این بلوک ها استفاده می کنند یا فقط من میخرم؟ درصد استفاده از آن ها چقدر است؟

کلی سؤال این چنینی، برای کسانی که تجربه ی ساخت و ساز ندارند یا استادکار، بنا، مهندس و یا کسی نیست که بگوید کدام بلوک را بخر، پیش می آید. پاسخ کلی این سوالات را اکنون در مورد بلوک می دهیم اما اگر قانع نشدید یا راجع‌به انتخاب سایر مصالح نیز مردد بودید، حتما از مشاوره رایگان بتن آلوکا استفاده نمایید.

انتخاب بلوک ساختمانی

انتخاب بلوک ساختمانی اغلب یک کار آسان و پیش پا افتاده و بعضا هم تبدیل به یک کار سخت می شود. وقتی یک فرد آشنا یا استاد بنایی باشد یا خودتان کار بلد باشید، با یک پیشنهاد انتخاب و خرید می کنید، اما اگر این موارد در دسترس نباشند، احتمالا سردرگم خواهید شد.

برای انتخاب بلوک ساختمانی، اول از همه بودجه ی خود را در نظر بگیرید، بلوک های موجود در بازار به ترتیب قیمت بلوک از گران به ارزان، بلوک هبلکس یا همان بلوک سفید، بلوک لیکا، بلوک سبک پوکه ای، بلوک سفالی و بلوک ماسه ای می باشد.

بلوک هبلکس که از همه گرانتر و اما زیباتر می باشد، در کنار مزایای فراوان خود چون ظاهر زیبا، عایق صوتی و حرارتی بالا و… سه تا ضعف بزرگ دارد و بخاطر همین عیب ها، انتخابشان به احتمال کمتر از 10 درصد رسیده است.

این سه تا ایراد عبارتند از قیمت بالا، آسیب رساندن به محیط زیست و تولید کم می باشد. این بلوک، گرانترین قیمت بلوک سیمانی را برای خود ثبت کرده است و هر کسی توان خرید آن را ندارد.

در مورد ایراد دوم باید گفت که بدلیل وجود پودر آلومینیوم در ملات، این بلوک علاوه بر سرطانزا بودن، به محیط زیست نیز آسیب می رساند، به همین خاطر استفاده از آن در کشورهای پیشرفته منسوخ شده است.

بلوک هبلکس توسط هر کسی تولید نمی شود و تولیدکنندگان آن انگشت شمار هستند، به همین دلیل میزان دسترسی به آن کم است و از جمله مصالح لوکس محسوب می شود.

حال رسیدیم به بلوک لیکا که از لحاظ قیمتی، بلوکی نسبتا گران‌قیمت است و در انتخاب بلوک ساختمانی، این گزینه به نسبت بیشتری پیشنهاد می شود. بلوک لیکا از خانواده بلوک های سبک است که ترکیب دانه لیکای صنعتی با سیمان، تولید می شود. این بلوک نیز تولید محدودی دارد و دسترسی به آن کمی سخت است.

اما حالا نوبتی هم باشه نوبت گل سر سبد بلوک ها، بلوک سبک است که بهترین، پرفروش ترین و فراگیرترین بلوک ساختمانی است که امروزه همه دارند از آن استفاده می کنند، چون کاملا سبک وزن بوده و با قیمت مناسب و در تولید انبوه، عرضه می شود، مخصوصا اگر این بلوک را از تبریز بخرید، بشدت با صرفه تر تمام خواهد شد.

خرید بلوک سبک تبریز

بلوک سبک تولید شده با پوکه معدنی سفید تبریز می باشد که در دستگاه پیوسینگ اتوماتیک و تحت پرس بالا تولید می شود. پوکه معدنی، محصول انحصاری معادن استان آذربایجان شرقی و بالاخص شهر تبریز می باشد و همه ی بلوک های پوکه ای از تبریز ارسال می شوند و یا با پوکه ای که از تبریز خرید می شود، در شهرهای دیگر تولید می گردد.

بلوک سبک تبریز همگی دارای علامت استاندارد ایران می باشند و مورد تایید سازمان نظام مهندسی و هر اداره ای که به ساخت و ساز در گرفتن جواز ساخت مربوط است می باشد. همچنین بلوک های سبک، عایق کامل صوت و حرارت و حتی ضد آب هستند و در انتخاب بلوک سیمانی دیواری، دستمان برای انتخاب این بلوک، همه جوره باز است.

بلوک سفالی، معرف حضور اکثریت می باشد، این بلوک تولید شده با خاک رس می باشد و هیچ نوع عایقی ندارد، همچنین در برابر آب، اصلا مقاومت ندارد و به این خاطر استفاده از آن خیلی کم شده است.

قبلا که بلوک های سبک شناخته نشده بودند، بلوک ماسه ای یا همان بلوک سنگین برای ساختمان خرید می شدند، اما امروزه فقط برای حصارکشی باغات و ویلاها استفاده می شوند. از لحاظ قیمتی، بلوک ماسه ای ارزانترین بلوک ساختمانی محسوب می شوند.

5 نوع بلوک ساختمانی معروف بازار را خدمتتان معرفی کردیم، اگر هنوز هم در انتخاب بلوک ساختمانی مورد نظر مردد هستید، می توانید با شماره گیری 09120965117 با مشاوره رایگان، بلوک مد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

مدیر سایت

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *