ارزان ترین سقف برای خانه باغ

ارزان ترین سقف برای خانه باغ در دنیای باغبانی و خانه باغ کدام است؟ خانه باغ ها فضای دنج و مناسبی را برای استراحت، سرگرمی‌ها یا حتی مجالس کوچک فراهم می‌کنند ، اما هنگامی که صحبت از ساخت یا بازسازی یک خانه باغ می شود، یکی از موارد مهم استفاده ازمصالح خوب و مقرون به صرفه است.

در این مطلب، ما برخی از گزینه های انتخاب سقف مقرون به صرفه را بررسی خواهیم کرد تا به شما کمک کند ارزان‌ترین سقف را برای خانه باغ خود پیدا کنید.

ارزان ترین سقف برای خانه باغ

اگر در انتخاب ارزان‌ترین سقف برای خانه باغ خود مردد هستید اکنون، برخی از گزینههای مقرونبهصرفه سقفسازی را با هم بررسی خواهیم کرد:

7 نوع ارزان ترین سقف برای خانه باغ

1- زونا آسفالت یا زونا قیر

زونا آسفالتی به دلیل مقرون به صرفه بودن و ماندگاری یک انتخاب محبوب برای سقف خانه باغ است که در سبک ها و رنگ های مختلف به شما امکان می دهند آنها را با زیبایی خانه باغ خود هماهنگ کنید. چون نصب زوناهای آسفالتی آسان است و آنها را به گزینه ای مقرون به صرفه تبدیل می کند.

امروزه، زونا قیر پرمصرف ترین پوشش سقف برای خانه های باغ است. آنها از یک لایه پشم شیشه آغشته به قیر در دو طرف و یک لایه رویی از دانه های معدنی رنگی تشکیل شده اند. زونا به راحتی برش و خم می شود و سبک وزن است و در عین حال بسیار مقاوم، ضد آب و ضد آب است.

نه یخبندان و نه دمای مناطق مختلف نمی توانند به آنها آسیب برسانند، و به لطف گرانول های معدنی، در برابر اشعه ماوراء بنفش بسیار مقاوم هستند. علاوه بر این، سر و صدا را کاهش می دهند، که به ویژه در هنگام باریدن باران دلپذیر است.
طول عمر زونا آسفالتی می تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی بین 15 تا 30 سال عمر می کنند که بستگی به کیفیت شینگل و عوامل محیطی دارد.

2- سقف فلزی یا شیروانی

سقف های فلزی در سال های اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده اند که امروزه در مدل های مختلف مدرن موجود است و به دلیل سبکی و ساخت سریع مورد توجه زیاد قرار گرفته است. آنها نشکن و بسیار پایدار هستند و در مقایسه با سایر سقف ها، از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

قیمت بلوک سیمانی

در مورد سقف شیروانی یکسری موارد مهم را باید توجه کنید، مثلا تهویه زیر سقف فلزی بسیار مهم است و از تجمع رطوبت در زیر سقف بای دجلوگیری کرد. و در تابستان به عنوان عایق حرارتی عمل می کند.

اگرچه ممکن است هزینه اولیه بالاتری نسبت به سایر گزینه های سقف داشته باشد، اما دوام آن باعث می شود در دراز مدت مقرون به صرفه باشد. سقف فلزی همچنین نور خورشید را منعکس می کند و به خنک نگه داشتن خانه باغ شما در تابستان های گرم کمک می کند.

3- پانل های پلی کربنات

پانل های پلی کربنات گزینه ای سبک و مقرون به صرفه برای سقف خانه های باغ هستند. آنها به راحتی نصب می شوند و اجازه می دهند نور طبیعی به فضای شما وارد شود و فضایی روشن و مطبوع ایجاد کند. علاوه بر این، آنها عایق خوبی دارند و به شما در صرفه جویی در هزینه های گرمایش و سرمایش کمک می کنند.

4- فایبر گلاس راه راه

پانل های فایبر گلاس راه راه یکی دیگر از انتخاب های اقتصادی است. آنها سبک و بادوام هستند و محافظت عالی در برابر عناصر آب و هوایی مختلف ایجاد می کنند. آنها همچنین شفاف هستند و به نور طبیعی اجازه عبور می دهند که این آپشن می تواند به ویژه برای خانه باغ جذاب باشد.

5- سقف کاهگلی

سقف کاهگلی ارزان برای باغ

برای داشتن ظاهری منحصر به فرد و روستایی، سقف کاهگلی ساخته شده از مواد طبیعی مانند نی بهترین گزینه سقف است. سقف های کاهگلی نه تنها مقرون به صرفه هستند بلکه سازگار با محیط زیست نیز هستند. آنها عایق خوبی را ارائه می دهند و کلبه های ساخته شده با آنها جذاب هستند. این سقف می تواند از نظر دوام و استحکام با سایر پوشش های سقف رقابت کند و برای آب و هوای معتدل مناسب تر است.

در زمان ساخت این سقف طبیعی و روستایی، داشتن یک شیب سقف قوی پیش نیاز است تا تک تک قطره های آب بتوانند از ساقه ای به ساقه دیگر سر بخورند. با یک سقف کاهگلی کارآمد، فقط لایه بالایی پوشش سقف مرطوب می شود. یک برآمدگی نسبتاً بزرگ بام باید در نظر گرفته شده است، زیرا هیچ ناودانی برای تخلیه آب وجود ندارد.

تعمیر و نگهداری منظم برای سقف کاه گلی مورد نیاز است، که کاملاً وقت گیر است و شامل حذف خزهها و جلبکها و همچنین جمعآوری منظم و ضربه زدن است. بنابراین، سقف کاهگلی یکی از آن سقفهای نسبتاً پیچیده و پرهزینه است که برای لذت بردن از آن سالها باید مراقب آن باشید.

6- نمد سقف

نمد سقفی مخصوصاً برای پوشش خانه باغ شما مناسب است. معمولاً نمد سقفی که به شکل پانلهای انعطافپذیر و با فرمت بزرگ عرضه میشود، در زوایای قائم به شیب سقف روی هم قرار میگیرند و با منگنه به سقف بسته میشوند. چند لایه را می توان روی هم گذاشت و با توده ای از قیر و چسب چسباند. این کار دوام آن را افزایش می دهد، اما همیشه باید نمد سقف را از لحاظ نشتی بررسی کنید.

نمد سقف معمولاً روی سقف های مسطح با شیب حدود سه درجه قرار می گیرد، رنگ گرم نمد سقف به خوبی با رنگ خانه باغ مطابقت دارد.

نمد سقف در برابر آب و هوا برای همیشه مقاومت نمی کند. با گذشت زمان، خورشید نمد سقف را تجزیه می کند و در تابستان نسبتاً گرم می شود. به همین دلیل است که نمد سقف امروزه به ندرت به عنوان تنها سقف استفاده می شود

7- کاشی های سقف

خانه های باغ را می توان با مصالح ساختمان های مسکونی نیز پوشاند. ابتدا به کاشی های سقف عریض فکر کنید. این سقف خانه باغ کاملاً با محیط اطراف خود سازگار است. توجه: پوشش سقف با کاشی به معنای وزن اضافی قابل توجهی است که بسیاری از خانه های باغ برای آن طراحی نشده اند.

بار سقف باید قبلاً در مرحله برنامه ریزی محاسبه شده باشد. اغلب لازم است سقف را تقویت کنید. کاشیهای سقف بتنی در انواع مختلفی استفاده میشوند و در رنگهای مختلف، هم مات و هم براق موجود هستند.

کاشی های سقف بسیار بادوام و تقریباً نشکن هستند. بنابراین سازندگان تا 30 سال گارانتی برای آنها می دهند. در برابر کثیف شدن در طول زمان، مقاوم هستند و حتی پس از سالها جدید به نظر میرسند. در کنار مزایای فراوان کاشی های سقفی، معایبی از جمله وزن بیشتر، هزینه های بیشتر و آگاهی از نحوه نصب صحیح آنها نیز دارند.

8- تیرچه بلوک

با سقف تیرچه بلوک یک خانه باغ ایمن خواهد ساخت. بلوک ها عموما بلوک سبک هستند که نوعی بلوک سیمانی با وزن کم می باشد که از پوکه معدنی ساخته شده اند. قیمت بلوک سیمانی سبک مقرون به صرفه است و این مزیت، کاربری آن رادر خانه باغ توجیه می کند.

بلوک سبک یا بلوک پوکه در ابعاد سقفی نیز تولید می شود که به بلوک سقفی مشهور است، این بلوک از آن انتخاب هایی ناشناخته، اما بسیار خوب برای سقف باغ و ویلا می باشد.

نتیجه

انتخاب ارزان‌ترین سقف برای خانه باغ شما به این معنی نیست که کیفیت یا زیبایی را قربانی کنید. چندین گزینه مقرون به صرفه وجود دارد، از زونا آسفالتی گرفته تا سقف های کاهگلی، هنگام تصمیم گیری، نیازهای خاص، بودجه و ترجیحات طراحی خود را در نظر بگیرید. با انتخاب صحیح بام، خانه باغ شما نه تنها یک استراحتگاه امن و زیبا خواهد بود، بلکه تبدیل به یک سرمایه گذاری مقرون به صرفه برای شما خواهد شد.

مدیر سایت

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *