وال پست

قیمت والپست منقطع ارزان است یا قیمت والپست گالوانیزه؟ کدام مناسب خرید و کار شما است؟ خرید والپست منقطع و یا گالوانیزه از کجا به صرفه تر می باشد؟ قیمت انواع والپست ها را در قسمت های زیر به‌طور جداگانه لیست کردیم، از قیمت والپست منقطع تا کناری، کشویی، ناودانی و… را در جدوال جداگانه ببینید.

وال پست ها، قطعاتی از جنس آهن معمولی یا گالوانیزه هستند که دیوار را در برابر زلزله، باد و سایر نیروها، ایمن می کنند. این قطعات چون از جنس آهن هستند، با قیمت روز به فروش می رسند، یعنی قیمت والپست ها، روزانه توسط کارخانه تعیین می شود و به فروش می رسد.

ابتدا قیمت انواع وال پست از جمله قیمت وال پست منقطع و قیمت وال پست گالوانیزه را در جدول لیست می کنیم، سپس از تعریف تا نحوه ی فروش وال پست تا نحوه ی خرید وال پست در تهران و حومه را شرح خواهیم داد پس همراه ما باشید.

قیمت والپست در تهران

بهتر است که از والپست گالوانیزه که ضد زنگ است استفاده نمایید، قیمت والپست گالوانیزه، چون وابسته به آهن است، روزانه توسط کارخانه استعلام و اعلام می شود. قیمت های زیر قیمت فعلی والپست می باشد.

والپست

ابعاد

ضخامت

قیمت

والپست کناری

300*10

2

470000

والپست کناری

300*15

2

555000

والپست میانی

300*15

2

790000

والپست میانی

300*20

2

900000

والپست میانی

300*10

2

680000

شما با مشاوره فروش بتن آلوکا از طریق شماره تماس های همین صفحه، تماس می گیرید، آنها بعد استعلام از کارخانه، محاسبه قیمت وال پست را انجام داده و خدمت شما اعلام می کنند.

نحوه محاسبه قیمت وال پست را در ابتدای مطلب برای شما با مثال شرح داده ایم، حاشیه سود فروش وال پست، بسیار کم بوده و کمتر از 5 درصد می باشد و در بعضی روزها و شرایط، حتی به 1 درصد نیز می رسد، پس از بابت قیمت مناسب ارائه شده توسط بتن آلوکا مطمئن باشید. حال به آشنایی با این والپست ها و نحوه ی خرید آنها می پردازیم.

محاسبه قیمت وال پست

محاسبه قیمت وال پست با استفاده از ابعاد محصول و مبلغ هر کیلوگرم ورق و با توجه به ضخامت که معمولا ۲میل می باشد، انجام می شود، همچنین دستمزد برای هر کیلو محاسبه میشود.

برای مثال محاسبه قیمت وال پست با طول ۳۰ سانت و برای دیوار ضخامت ۱۵ سانت براساس قیمت روز ورق و دستمزد اجرا برای هر کیلوگرم به‌صورت زیر است:

بال ۷ * ۲ سانت
داخل به داخل ۱۵٫۵ سانت
طول ۳۰ سانت

3/0* ( 0.155 + 0.07 * 2 ) = فرمول محاسبه قیمت وال پست 

قیمت وال پست منقطع ناودانی

محاسبه قیمت وال پست منقطع ناودانی با ارتفاع و ضخامت متفاوت به شرح جدول زیر است:

قیمت وال پست منقطع ناودانی در 1403

اندازه والپست ارتفاع والپست مناسب دیوار(cm) ضخامت والپست منقطع(میل) قیمت والپست منقطع
70*20*10 20 15-20-30-40 2 میل سیاه 34000 تومان
70*30*10 30 15-20-30-40 2 میل سیاه  52000 تومان
70*40*10 40 15-20-40-30 2 میل سیاه 68000 تومان

قیمت والپست گالوانیزه

محاسبه قیمت وال پست گالوانیزه که ضد زنگ و باصرفه می باشد، برای ابعاد و اندازه های مختلف به شرح زیر است:

قیمت وال پست گالوانیزه 1403

ابعاد ضخامت قیمت وال پست گالوانیزه
10*30*2 1 27000 تومان
20*30*2 2 46000 تومان

قیمت والپست کشویی

نوع والپست ابعاد والپست قیمت والپست کشویی
وال پست کشویی 10*15 290000
وال پست کشویی 15*15 345000
وال پست کشویی 15*20 385000

قیمت والپست کشویی را در جدول بالا مشاهده نمودید، البته این قیمت ممکن است متناسب با وضعیت بازار، کمی بالا و پایین شود که حین تماس خدمتتان گفته خواهد شد.

قیمت والپست کناری

نوع والپست ابعاد والپست قیمت والپست
وال پست کناری 10 4750000
وال پست کناری 15 5700000
وال پست کناری 20 7050000

قیمت والپست کناری برای سه سایز پرفروش 10، 15 و 20 سانتی را مشاهده نمودید، قیمت بقیه ابعاد درخواستی خود را نیز می توانید از طریق تماس جویا شوید.

قیمت والپست میانی

نوع والپست ابعاد والپست قیمت والپست
وال پست میانی 10 6950000
وال پست میانی 15 8050000
وال پست میانی 20 9150000

وال پست چیست؟

وال پست قطعه ای از جنس آهن معمولی یا گالوانیزه است که جایگزین نبش کشی قدیمی شده است و به جای قاب نبش کشی، از دو طرف، دیوار را مهار می کند. این قطعه آهنی، U شکل و ناودانی می باشد و به صورت قطعات جدا روی ستون ها قرار می گیرد و سقف و کف سازه ی ساختمان را به هم وصل می کند.

وال پست منقطع چیست؟

وال پست ها ب دو صورت پیوسته و منتقطع تولید می گردند. والپست منقطع یا ناودانی منقطع، روشی برای مهار دیوارهای جانبی و اتصال دیوارهای غیرباربر، سازه ای و غیر سازه ای به اسکلت ساختمان است که جهت افزایش مقاومت در برابر نیروهای جانبی لرزه‌ای استفاده می شود.

در این روش با استفاده از ورق‌های فولادی که به‌صورت عمودی یا افقی در ساختمان قرار می‌گیرند، دیوارهای غیرسازه ای را مهار می کنند و این دیوارها در برابر خطرات زلزله ایمن می‌شوند.

اجرای والپست فلزی در اسکلت فلزی، آسانترین نوع اجرای والپست است که در آن وال پست های افقی و قائم فلزی به وسیله جوشکاری، به تیرها و ستون ها جوش می شوند و سپس دیوارچینی با بلوک صورت می‌گیرد.

هدف از اجرای والپست، انتقال نیروی جانبی وارد بر میانقاب ها به سازه اصلی است.

الزام اجرای وال پست

طبق پیوست ششم آیین نامه 2800، اجرای والپست برای دیوارهای غیرسازه ای ضروری و اجباری بوده و حتما باید اجرا شود و در صورت اجرا نشدن والپست، ساختمان مورد تایید سازمان نظام مهندسی نخواهد بود و کنترل اجرای درست و دقیق والپست ها بر عهده مهندس ناظر سازه و مهندس ناظر معمار می باشد.

همچنین بر اساس پیوست ششم آیین نامه 2800، برای طول دیوارهای بالاتر از 4 متر بایستی از وادار میانی استفاده شود. از وادار در محل‌هایی مانند تقاطع دیوارهای غیر سازه‌ای، کنار بازشوها نیز استفاده می‌شود.

نحوه اجرای وال پست

نحوه اجرای وال پست

وال پست در مرحله قبل از بلوک چینی، اجرا می شود، یعنی اول وال پست نصب می شود سپس بلوک چینی انجام می شود. وال پست ها، عموما با بلوک سبک یا بتن گازی اجرا می شوند.

وال پست ها به صورت قطعات مشخص و استاندارد به پروژه ها ارسال می شوند، نیروی اجرایی و نصب نیز توسط کارخانه به محل پروژه فرستاده می شود تا به‌صورت اصولی و درست اجرا گردند.

قیمت بلوک سیمانی سبک

در وسط والپست ها، میلگرد بستر اجرا می کنند که دو دهنه ی دیوار را به هم، از وسط متصل می کند و دیوار تبدیل به یک جسم صلب می شود و در برابر نیروهای جانبی زلزله و باد، به‌صورت یکدست حرکت می کند و تکه تکه حرکت نمی کند.

یعنی دیوار بین دو دهنه، کامل حرکت می کند و بلوک ها یا سایر اجزای کوچک، قابلیت حرکت جداگانه را ندارند.

ارزان‌ترین وال پست

والپست ها از نظر قیمت با چند مشخصه از هم تفکیک می شوند، وال پست ها اول از نظر ضخامت ورق، دوم از نظر ورق های رولی یا فابریک و سوم از نظرنوع ورق گالوانیزه یا ورق سیاه، تفکیک قیمت می شوند.

ورق هر چه ضخامت بیشتری داشته باشد قیمت بیشتری دارد، ورق فابریک گرانتر از ورق رولی هست چون ورق رولی اگر باز شود و برش و خم بخورد معمولا کمی کج دار خواهد شد.

ورق گالوانیزه نیز از ورق سیاه گرانتر است، قبلا این گرانی تا ۳۰ درصد یا کمی بالاتر از 30% بود ولی الان تا ۵۰ الی ۶۰ درصد نیز می رسد، پس ارزان‌ترین وال پست، والپست ورق سیاه می باشد.

ضمنا قیمت والپست به طول و عرض والپست هم بستگی دارد، هرچقدر عرض والپست و بال بیشتر باشد، وال پست سنگین تر بوده و قیمت بیشتری خواهد داشت.

مزایای وال پست

  • اجرای آسانتری نسبت به نبش کشی قدیمی دارد.
  • استفاده از وال پست، امنیت بیشتری به ساختمان می بخشد.
  • مهار بیشتری نسبت به نبش کشی دارد.
  • کار نهایی با وال پست، اصولی تر و مهندسی تر در می آید.
  • دستمزد دیوار چینی با بلوک سیمانی در دیوار وال پستی ارزانتر می افتد.

معایب وال پست

  • قیمت بالاتری نسبت به نبش کشی دارد، اما چون استفاده از آن اجباری می باشد، پس چاره ای نیست و باید خرید شود.
  • نیروی متخصص اجرایی لازم دارد که خود شرکت یا کارخانه ارسال می کند و از این بابت نیز جای نگرانی نیست.
  • چون هزینه ی نصب به صورت عددی محاسبه می شود، در نتیجه هزینه ی اجرای بالاتری نیز نسبت به نبش کشی دارد.

نمایندگی وال پست آماده

بتن آلوکا و مجموعه های دیگری چون پوکاسازه و مارکت سازه، دارای نمایندگی وال پست آماده در تهران و سایر شهرها می باشند. نمایندگی های فعال ارائه وال پست آماده، پس از دریافت مشخصات پروژه شما، محاسبه قیمت وال پست و اندازه والپست را می کنند و در صورت لزوم و درخواست به محل پروژه مراجعه می کنند و از نزدیک، شرایط را برای کارفرما شرح می دهند.

خرید والپست در تهران و کرج

خرید وال پست آلوکا

امروزه روش نبش کشی به کل کنار گذاشته شده و همه از وال پست استفاده می کنند، پس خرید والپست توسط همه ی سازندگان در مرحله ی قبل از بلوک چینی انجام می شود.

برای محاسبه قیمت وال پست و خرید وال پست گالوانیزه در تهران و اطراف آن یا خرید بلوک در غرب تهران و هر جای دیگر ایران کافیست که از طریق دکمه تماس قرمز گوشه راست همین صفحه با بتن آلوکا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان این مجموعه ساختمانی، استفاده نمایید و در صورت تمایل خرید کنید.

همچنین می توانید با شماره 09120965118 و با لمس شماره از همین جا، با قسمت فروش وال پست در تهران تماس مستقیم برقرار نمایید و یا از طریق آیکن واتساپ صفحه، اقدام نمایید و کلمه خرید وال پست در تهران یا قیمت والپست در تهران را به بتن آلوکا ارسال نمایید و مشاور آنلاین دریافت نمایید.

مدیر سایت

Avatar for مدیر سایت

نگار زمانی هستم، دانش‌آموخته ارشد مهندسی فناوری اطلاعات و در زمینه سئو، تولید محتوا و طراحی سایت فعالیت می کنم. ایمیل ارتباط با من: n.zamani96@yahoo.com

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *