X

ضرورت خرید بلوک های سبک پوکه ای در پروژه های ساختمان سازی

استفاده از بلوک سبک پوکه ای در ساختمان‌ بدلیل برتری‌های بلوک های سبک شده سیمانی

 

بلوک سبک پوکه ای  الزاما از پوکه سفید تبریز یا بستان آباد و یا از پوکه سیاه قروه و همدان بهره جسته است. چیزی که مهم و قابل توجه می‌باشد وزن و کیفیت بلوک سبک پوکه‌ای نسبت به نوع بلوک سیمانی سنگین ماسه‌ای می‌باشد. از لحاظ وزنی بلوک سیمانی پوکه بسیار سبکتر از بلوک ماسه می‌باشداز لحاظ کیفیت هم باز بلوک سبک شده با پومیس یا پوکه خیلی مقاومتر و بهتز از نوع سنگین ماسه‌ای می‌باشد.هر روز که میگذره فناوری ها و کیفیت تولید مصالح ارتقا پیدا میکند فصل استفاده از مصالح سنگین هم گذشته است.بلوک هایی که با پوکه معدنی درست میشوند سبک، ظاهر و کیفیت فوق العاده ای دارند.

نقش بلوک سبک پوکه ای در ساختمان سازی

مصالح جدید ساختمانی کدامند؟

 

 

 

امتیازات و دلایل ترجیح بلوک سبک پوکه‌ای نسبت به بلوک سنگین:


1-اجرا‌ی دیوار یا سقف به دلیل سبک بودن واندازه بزرگ بلوک‌ها با سرعت قابل ملاحضه‌ای بیشتر انجام می‌شود.

2-وزن کم (حدود 2. 5برابر کمتر)  بلوک سبک شده با پوکه امتیاز اصلی آن نسبت به نوع سنگین ماسه‌ای می‌باشد.

3-سهولت کار با بلوک سیمانی سبک خیلی بشتر از بلوک ماسه‌ای سنگین است حداقل بخاطر وزن کم به راحتی میتوان بلند یا جابجا کرد.

4-زمان اجرای پروژه‌ها در قسمت دیوارچینی و اجرای سقف تیرچه و بلوک به حداقل رسیده است.

5-هزینه‌های دیوارچینی، کارگر، زمان، قیمت بلوک همگی با استفاده از بلوک پوکه به شدت کاهش یافته است.

6-حمل و نقل و جابجایی آسان انواع بلوک سبکاز مزایای برتر دیگر آن‌ها می‌باشد.

7- وزن ساختمان و دیوار با استفاده از بلوک سبک پوکه خیلی کمتر شده است.

8- آسیب‌های ناشی از زلزله به دلیل وزن کم بلوک خیلی کم شده است.

9-مقاومت در برابر آتش و به تبع آن افزایش امنیت ساکنین ساختمان در برابر آتش سوزی با استفاده از بلوک‌های سیمانی سبک شده افزایش یافته است.

10- بلوک‌های پوکه‌ای سبک چون دارای حفره ومنافذ هوایی هستند عایق انتقال صوت و حرارت می‌باشند.

11-تولید و ارائه انواع بلوک سبک در تمام فصول سال برای کارخانه‌های بلوک‌سازی واقع در آذربایجان شرقی مخصوصا حوالی تبریز و بستان آباد به دلیل وجود معادن کثیر پوکه معدنی میسر می‌باشد.

12-بلوک‌های سبک پوکه‌ای به راحتی به کمک فرز بریده می‌شوند و هنگام استفاده از تیشه، فقط محل ضربه دچار شکستگی می‌شود و این خصوصیت موجب جلوگیری از هدر رفتن مصالح و پرت کمتر آن می‌شودو بدین شکل کارپذیری فیزیکی بلوک افزایش می‌یابد.
مقایسه قیمت بلوک سیمانی سبک نسبت به قیمت بلوک سیمانی سنگین

بلوک سیمانی سبک از پوکه معدنی ساخته می‌شود پوکه معدنی هم از معادن پوکه واقع در نقاط آتشفشانی ایران مخصوصا آذربایجان شرقی و کردستان استخراج می‌شود. بلوک سیمانی سنگین هم از ماسه ساخته میشود. ماسه از پوکه گرانتر و سنگین‌تر می‌باشد و بلوک تولید شده از ماسه کیفیت کمتری هم نسبت به نوع پوکه‌ای دارا می‌باشد چرا که دانه‌های پوکه سبکتر، ریزتر و سرند شده است همچنین پوکه در انواع دانه‌بندی مختلف موجود می‌باشد. پس قیمت بلوک پوکه‌ای کمتر از بلوک ماسه‌ای می‌باشد.

 

معرفی یک فروشگاه بلوک سبک پوکه‌ای خوب در تبریز:

 

کارخانه بلوک‌سازی آلوکا واقع در بستان آباد می‌باشد که دارنده معدن پوکه سفید آلوکا می‌باشد. این تولید کننده برتر بلوک، محصولات بلوک سبک پوکه‌ای خود را با بهترین قیمت بلوک سیمانی سبک در سطح کشور از طریق فروشگاههای مختلف و مطرح خود در سراسر کشور به فروش گذاشته است. برای اطلاع از قیمت و خرید بهترین بلوک سبک به سایت فروشگاه آنلاین بلوک آلوکا به نشانی بتن آلوکا مراجعه فرمایید.

مشاهده قیمت محصولات بتن آلوکا

 

:برچسب ها

صفحه اصلی قیمت انواع بلوک سبک آلوکا کارخانه بلوک سبک آلوکا تولید بلوک استاندارد آلوکا مزایای بلوک سبک آلوکا بلوک پوکه ای پوکه معدنی آلوکا بلوک سیمانی پروژه های همکار بتن آلوکا خرید پوکه معدنی قیمت پوکه معدنی